Криминалци, криминални групи и мафијата во светот

Дискусија во форумот 'Општи муабети' започната од Црноризец Храбар, 16 ноември 2015.

 1. Stucc

  Stucc

  Член од:
  20 декември 2017
  Мислења:
  367
  Допаѓања:
  181
 2. Црноризец Храбар

  Црноризец Храбар

  Член од:
  24 мај 2014
  Мислења:
  3.861
  Допаѓања:
  3.876
  Баш вреди да се види што има да каже Арсовска, ако ја најдеш книгата прати ми ја Штуц.
   
 3. Stucc

  Stucc

  Член од:
  20 декември 2017
  Мислења:
  367
  Допаѓања:
  181
  На Црноризец Храбар му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Stucc

  Stucc

  Член од:
  20 декември 2017
  Мислења:
  367
  Допаѓања:
  181
 5. Црноризец Храбар

  Црноризец Храбар

  Член од:
  24 мај 2014
  Мислења:
  3.861
  Допаѓања:
  3.876
 6. Stucc

  Stucc

  Член од:
  20 декември 2017
  Мислења:
  367
  Допаѓања:
  181
 7. Црноризец Храбар

  Црноризец Храбар

  Член од:
  24 мај 2014
  Мислења:
  3.861
  Допаѓања:
  3.876
  Чистка во Австрија, падна наркомафија од Балканот

  https://m.mkd.mk/svet/vesti/chistka-vo-avstrija-padna-narko-mafija-od-balkanot

  Кавачки Клан е на колена, Шкаљарски победи дефинитивно, вајда... Игра како помеѓу Бојович и Шаранович. Приказна за корист на службите.
   
 8. Црноризец Храбар

  Црноризец Храбар

  Член од:
  24 мај 2014
  Мислења:
  3.861
  Допаѓања:
  3.876
 9. Црноризец Храбар

  Црноризец Храбар

  Член од:
  24 мај 2014
  Мислења:
  3.861
  Допаѓања:
  3.876
  На Omertà. и Rick.Utd. им се допаѓа ова.
 10. Црноризец Храбар

  Црноризец Храбар

  Член од:
  24 мај 2014
  Мислења:
  3.861
  Допаѓања:
  3.876
 11. Црноризец Храбар

  Црноризец Храбар

  Член од:
  24 мај 2014
  Мислења:
  3.861
  Допаѓања:
  3.876
  Картел живот одблизу.  Дел од работата во картелите.

   
  На Rick.Utd. му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Црноризец Храбар

  Црноризец Храбар

  Член од:
  24 мај 2014
  Мислења:
  3.861
  Допаѓања:
  3.876
  На Rick.Utd. му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Црноризец Храбар

  Црноризец Храбар

  Член од:
  24 мај 2014
  Мислења:
  3.861
  Допаѓања:
  3.876
  escobar-death.jpg 8fdd790f87abd5c43e68e4af8c11f61d.jpg 1438196154_128924_1438203466_noticia_normal.jpg
  Смртта на Ескобар, низ фотографии.
   
  На Rick.Utd. му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Црноризец Храбар

  Црноризец Храбар

  Член од:
  24 мај 2014
  Мислења:
  3.861
  Допаѓања:
  3.876
  Последно уредено: 4 јули 2019
  На Rick.Utd. и brnjomkd им се допаѓа ова.
 15. Црноризец Храбар

  Црноризец Храбар

  Член од:
  24 мај 2014
  Мислења:
  3.861
  Допаѓања:
  3.876
  Исто сценарио, нови црни овци, продолжение :icon_lol:


  12. januar 2019 | 08:48
  Ko je Filip Korać, protiv koga je podignuta poternica Interpola? Prvi čovek Luke Bojovića, vođa zemunskog klana, osumnjičen za mafijaške likvidacije

  https://www.telegraf.rs/vesti/hroni...kog-klana-osumnjicen-za-mafijaske-likvidacije

  DESNA RUKA LUKE BOJOVIĆA FILIP KORAĆ NARUČIO SUROVU LIKVIDACIJU NA VOŽDOVCU?! Svedok-saradnik otkrio sve o brutalnim ubistvima škaljaraca!
  CRNA HRONIKA
  16.01.2019. 16:20h

  https://www.kurir.rs/crna-hronika/3...prestonici-svedok-saradnik-rusi-filipa-koraca

  POTERNICA
  FILIP KORAĆ POBEGAO PRED SPECIJALCIMA: Evo kako je najbliži čovek Luke Bojovića umakao poteri. Iz Beograda se prevezao u Berlin, a onda na DRUGI KONTINENT!
  CRNA HRONIKA
  24.02.2019. 22:11h

  https://www.kurir.rs/crna-hronika/3...e-prevezao-u-berlin-a-onda-na-drugi-kontinent

  Ekskluzivni detalji ubistva "škaljaraca" u štek-stanu! Prvi čovek Luke Bojovića naručio masakr u Nemačkoj?
  AUTOR: E. S. T.

  četvrtak, 23. 5. 2019.| 05:42

  https://www.republika.rs/hronika/hr...i-covek-luke-bojovica-narucio-masakr-nemackoj
   

Сподели преку: