Криминалци и криминални групи во МК

Член од
11 април 2023
Мислења
1
Поени од реакции
0
Тотално си во право
Мене повеќе ми личи на Џељо,но може и да сум грешка.Како и да е и двајцата се добро познати на овој форум.
Točno deka so kapata e komandant Ščiponja od Kumanovo , lično go poznavav...
 
Член од
5 март 2023
Мислења
414
Поени од реакции
1.612
Џими Лазовски, локален тетовски криминалец и измамник добро познат на тетовската јавност, на полицијата и на правосудството. Има неколку пати лежено затвор, а последен пат во 2019 година за уцена (screenshot во прилог). Добар пријател е со "култниот" Љупче Јанески Бубарак - дилерот на дрога. Се занимава и со интернет измами.
Овој е присутен на форумов ЛООЛ пребарајте го како Hell Angel Ghost, тежок лешпер е.
 
Член од
14 септември 2010
Мислења
214
Поени од реакции
249
Што има низ тоа Скопјето, уште висат грчец мрчец по скопските локали или тигриве стварно се исчистија?
 
Ф

Флеш

Гостин
Што има низ тоа Скопјето, уште висат грчец мрчец по скопските локали или тигриве стварно се исчистија?
Грчец и новата фракција на ДУИ се заедно сега .... Грчец е финансиски помагач сеа на Огнениве .... Артан Груби и Ахмети им се пишува црно
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.972
Поени од реакции
35.628
Америка чистела локални дилери.:pos:

Дај затворете ја темата оти деца читаат многу лоши идеи можат да добијат. 95% од вас немат основни познавања како функционираат улиците и во државата и во светот. Многу лоши Б продукција филмови со Стивен Сегал имате гледано.
 
Член од
22 јуни 2019
Мислења
216
Поени од реакции
698
Америка чистела локални дилери.:pos:

Дај затворете ја темата оти деца читаат многу лоши идеи можат да добијат. 95% од вас немат основни познавања како функционираат улиците и во државата и во светот. Многу лоши Б продукција филмови со Стивен Сегал имате гледано.
Не си го разбрал постот пошто си мал.
Америка и Европа ти наредуваат да си го исчистеш џубрето.Последните акции во македонија и во србија од каде им беа информациите на нашите во мвр за да апсат.Па и едните и другите се фалат демек со соработка на деа.И ајде баш просветли не како функционира светот и улиците.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.972
Поени од реакции
35.628
Не си го разбрал постот пошто си мал.
Америка и Европа ти наредуваат да си го исчистеш џубрето.Последните акции во македонија и во србија од каде им беа информациите на нашите во мвр за да апсат.Па и едните и другите се фалат демек со соработка на деа.И ајде баш просветли не како функционира светот и улиците.
Демек во Европа и Америка нема дрога и дилери? Во една Германија да го собереш цел кокаин и да го фрлиш од авион, 3 дена ќе врне снег.

Се засекирале светски лидери оти некој шпон продава кока на татини синчиња у Скопје.:pos:
 
Член од
24 август 2017
Мислења
326
Поени од реакции
765
Демек во Европа и Америка нема дрога и дилери? Во една Германија да го собереш цел кокаин и да го фрлиш од авион, 3 дена ќе врне снег.

Се засекирале светски лидери оти некој шпон продава кока на татини синчиња у Скопје.:pos:
Bolkata e na civ sneg se sanka a ne koj sanka ;)
 
Член од
16 јануари 2020
Мислења
66
Поени од реакции
100
Upadot na specijalcite vo idrizovo e zaradi repki mali i nekoj si rami repki mali ja terorizira cela uprava od komandiri do ditektori ne smeelo nikoj da mu se doblize ama deneska upadnale specijalci jadel nekoj pendrek znaci terorizira kako vnatre taka i odnadvor od strav vraboteni odkazi si podnesuvale..
 
Член од
17 февруари 2022
Мислења
11
Поени од реакции
18
rorizira kako vnatre taka
JAS BEV SO REPKI VO PRITVOR VO KUMANOVO PRED 5 MESECI NE EBA ZIVA SILA I TAMU VLEGUVAA SPECIALCI A IMASE SAMARENO I KOMANDIRI INACE REPKI DOBAR DECKO FERCINA
Автоматски споено мислење:

Upadot na specijalcite vo idrizovo e zaradi repki mali i nekoj si rami repki mali ja terorizira cela uprava od komandiri do ditektori ne smeelo nikoj da mu se doblize ama deneska upadnale specijalci jadel nekoj pendrek znaci terorizira kako vnatre taka i odnadvor od strav vraboteni odkazi si podnesuvale..
I U KUMANOVO BESE ISTO JAS BEV TAMU KOGA VLEGOA SPECIJALCITE TOA BESE TOCNO PRED NOVA GODINA ISTO PORADI REPKI ON BESE SAM VO KELIJA BROJ 3 AMA TIE SO GO POZNAVAT LICNO ZNAAT ISPRAVEN DECKO ON IMA KONFLIKTI SAMO SO UPRAVATA SO ZATVORENICI NE
 
Последно уредено:
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.864
Врските што ги имале легендарните македонски криминалци со тајните служби во своето време кога биле фактор.

Слободан Костовски Коле дека со Дбк имал контакт било примашена информација, он бил поврзан со црногорската служба, а испратен бил во Бразил преку Жељко Максимовиќ Мака и луѓе на Ивица Даќиќ.

Петрит Аме имал директна комуникација со Удба, а после 1996 година со Дбк, исто така бил вреден за српската служба, затоа што ја држел метрополата во Приштина и Призрен, се мисли на бизнисите со коцкање и алкохол.

Фламур Аме имал комуникација со Шик, се зборува дека бил човек на Тото Рина, со српската служба имал контакт само во таа фаза на плаќање и поминување на робата.

Даут Кадриовски имал контакт линија со грчката служба, во тој контекст исто како Фламур со српската служба.

Метуш Бајрами имал врска со бугарската служба преку Бојко Борисов, всушност биле пријатели и бизнис партнери што е релација осудена на пропаст, сега биле скарани и Метуш живеел пак во Европа сосема извлечен од тие работи.
 
Член од
24 август 2015
Мислења
241
Поени од реакции
346
Врските што ги имале легендарните македонски криминалци со тајните служби во своето време кога биле фактор.

Слободан Костовски Коле дека со Дбк имал контакт било примашена информација, он бил поврзан со црногорската служба, а испратен бил во Бразил преку Жељко Максимовиќ Мака и луѓе на Ивица Даќиќ.

Петрит Аме имал директна комуникација со Удба, а после 1996 година со Дбк, исто така бил вреден за српската служба, затоа што ја држел метрополата во Приштина и Призрен, се мисли на бизнисите со коцкање и алкохол.

Фламур Аме имал комуникација со Шик, се зборува дека бил човек на Тото Рина, со српската служба имал контакт само во таа фаза на плаќање и поминување на робата.

Даут Кадриовски имал контакт линија со грчката служба, во тој контекст исто како Фламур со српската служба.

Метуш Бајрами имал врска со бугарската служба преку Бојко Борисов, всушност биле пријатели и бизнис партнери што е релација осудена на пропаст, сега биле скарани и Метуш живеел пак во Европа сосема извлечен од тие работи.
Ne ti se smaci. Be brat so. Muabetite od 96ta daj nesto novo. Ziti. Oci
 
Член од
8 јануари 2022
Мислења
81
Поени од реакции
238
Ne ti se smaci. Be brat so. Muabetite od 96ta daj nesto novo. Ziti. Oci
Лека полека прави простор да го врати неговиот ПЈЕТРО!
Сега ја чекаме случката од авто пазар!
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
4.928
Поени од реакции
7.866
Ne ti se smaci. Be brat so. Muabetite od 96ta daj nesto novo. Ziti. Oci
најтрагично е што величи шпиуни, соработници на службите ги прикажува како силни фаци, за гревој.
 
Член од
29 јануари 2022
Мислења
7
Поени од реакции
10
 

Kajgana Shop

На врв Bottom