Криминалци и криминални групи во МК

Член од
14 април 2012
Мислења
31.550
Поени од реакции
62.467
A zosto bi ocekuval da gi ima, koga vlagaat bukvalno vo monitoring sobata i mozat da zemat na primer eden hard drive
Mислев од аспект дека ги снемало по пукањето, не дека пукачите ги собрале. Ма да, ова што го имаш пишано е далеку пологично.
 
Член од
12 јануари 2020
Мислења
494
Поени од реакции
518
А што наведува дека Агим Красниќи го нарачал двојното убиство во шиша барот?

Тој со статус е бегалец, во Косово, помина повеќе од 10 години во затвор, мислам, каква политичка и финансиска моќ може да има тој?
А и со бизнисиве не знам како стои, тој може стоел добро со рекетиве и сето тоа, ама со белото не сум запознаен.
Не знам колку држи тоа дека тој стои зад убиството, иако има многу врски во Косово со поранешниве од ОНА.

Што се однесува до Беланоца младиот, не мислим дека тој ја има таа моќ и знање за организација на таков напад. Превише ми личи на кафански мангуп, исто ко овие Версачи од Харачиново.

Групата од Дуќанџик и Грчец се поглобални.

Иако е очигледно дека овие случки никогаш не се расветлуваат, интересно би било некогаш да знаеме кој, како, зошто.
Ne se raboti za biznis ovde, do gusha se so krv I krvna odmazda.
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.119
Поени од реакции
4.623
Вистина е ова дека им ги нема снимките од видео надзорот од кафе барот?
Ако ова испадне дека е точно тогаш и газдата на локалот е учесник
A zosto bi ocekuval da gi ima, koga vlagaat bukvalno vo monitoring sobata i mozat da zemat na primer eden hard drive
А Курир пишува дека во МВР ги разгледувале снимките од безбедносните камери што значи дека најверојатно не земале ниеден хардиск:
 
Член од
26 ноември 2019
Мислења
42
Поени од реакции
83
Pozz ne sum pisal dolgo vreme iskrneno ne ve citav mn mn. Za zila neznam sto da napisam se znaese denot deka ke dojde mn eksponiranje mn slobodno setanje ne sedese rat da si sedi na strana da gi ostavi pilcite da rabotat i go skinnaaa ko kuce. Sakav da pisam za samoil super momce od moja naselba i brat mu martin bugarot dobri deca sportisti nikogas ne bile navleceni na poroci edinstven porok samo im se zenite. Nacuv muabet deka e utepan deka mu fo nasle teloto kaj markov manastir ne e sigurno kje se doznae vo narednive nekolku dena. Pozz
 
Член од
22 февруари 2022
Мислења
296
Поени од реакции
1.587
Ако ова испадне дека е точно тогаш и газдата на локалот е учесник

А Курир пишува дека во МВР ги разгледувале снимките од безбедносните камери што значи дека најверојатно не земале ниеден хардиск:
Разгледуваат снимки од "Безбеден Град" но не и од Албум Шиша , точно е дека ги нема тие снимки.
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.119
Поени од реакции
4.623
Разгледуваат снимки од "Безбеден Град" но не и од Албум Шиша , точно е дека ги нема тие снимки.
Се додека не го откријат доушникот на напаѓачите што им кажал дека убиените се горе на спрат немаат никакви шанси да ги откријат.
 
Член од
12 септември 2020
Мислења
49
Поени од реакции
147
Mvr sledi i prisluskuva se,ednostavno ako se sledat site povici 1h pred da se sluci nastanot od site bazni stanici sto go pokrivaat toj reon ke se dojde do rezultat,osven ako ne koristele tel za edna upotreba i kontakt so sms bez glasovi so sifrirani poraki togas nisto od ova.
 
Член од
7 март 2023
Мислења
4
Поени од реакции
1
Bash sakav ova da mu go pisam ama ocigledno drka na nudri i bobo klosarot
Xaxaxa koj da drka beee drkac ni Eden,jas citam slusham pa pishuvam...Pa oti koga si maz tii drkac Eden ne izlezis so video nekoe I napraj predizvik, I ova vazi za siteee posebno za mafijasive od SK... Golubovic I Mirza Hatic vakvi taka onaka javno so predizvici pa ajdeee do Sega 7 godini e stranava takvo nesto ne sum videl...A zad ovie site profili stojat KVAZI KRIMINALCI I bliski drugari PEDERI sto gi utepa ljubomora.. POZZ Drkac ajde bidete Surovi I Realni!!!
 
Член од
2 ноември 2022
Мислења
37
Поени од реакции
197
Xaxaxa koj da drka beee drkac ni Eden,jas citam slusham pa pishuvam...Pa oti koga si maz tii drkac Eden ne izlezis so video nekoe I napraj predizvik, I ova vazi za siteee posebno za mafijasive od SK... Golubovic I Mirza Hatic vakvi taka onaka javno so predizvici pa ajdeee do Sega 7 godini e stranava takvo nesto ne sum videl...A zad ovie site profili stojat KVAZI KRIMINALCI I bliski drugari PEDERI sto gi utepa ljubomora.. POZZ Drkac ajde bidete Surovi I Realni!!!
Dete,dosta shmrkash eftini amfosi ,ne se filmaj.
Aj opraj se,otrezni se i pisi nekoj normalen post. Takvi ko tebe ima so lopata da gi rine chovek.
 

Бигфут

Д'р м'р
Член од
30 јануари 2022
Мислења
27
Поени од реакции
52
Незнам другар на кој се обрати ама знам деќа на партиските војници им одговара измислена приказна "војна во подземјето".
Арачиновци , Беланоца , Косовско подземје , Агим....хахајахахахах.
Оној професионализам , брутален професионализам го може само елитната полициска единица .
Поздрав .
Има само еден правец да дознаеме:
▪︎со милион камери во градот
▪︎со институции за безбедност платени од граѓаните (Оддел против Организиран Криминал, Безбеден Град Камери, АНБ, и др.)
▪︎со меѓународна соработка.

Ако не се дознае и не се дава на вести точно е дека државата е нарачателот на убиството.
А на тоа води начинот како се води истрагата, пошто ОЈО Скопје со СВР Скопје ја води истрагата а не ОЈО за ГОКК со Одделот против Организиран Криминал.
Ако не сакаш да се дознае дај му на оној кој не знае!

Поздрав моја Македонијо каде и да си
 
Член од
10 март 2023
Мислења
4
Поени од реакции
2
Здраво на сите , дали имате некаква информација за внукот на Љубе Бошкоски , Самоил Костадиновски ?!
многу шпекулации се шират.
приведени се двајца
Автоматски споено мислење:

Pozz ne sum pisal dolgo vreme iskrneno ne ve citav mn mn. Za zila neznam sto da napisam se znaese denot deka ke dojde mn eksponiranje mn slobodno setanje ne sedese rat da si sedi na strana da gi ostavi pilcite da rabotat i go skinnaaa ko kuce. Sakav da pisam za samoil super momce od moja naselba i brat mu martin bugarot dobri deca sportisti nikogas ne bile navleceni na poroci edinstven porok samo im se zenite. Nacuv muabet deka e utepan deka mu fo nasle teloto kaj markov manastir ne e sigurno kje se doznae vo narednive nekolku dena. Pozz
И мене ме интересира за Самоил , доста е присутен случајот во медиуми , а овде нема ништо
 

Ivan898

they see you, but you don't see them!
Член од
3 јуни 2020
Мислења
375
Поени од реакции
695
Здраво на сите , дали имате некаква информација за внукот на Љубе Бошкоски , Самоил Костадиновски ?!
многу шпекулации се шират.
приведени се двајца
Автоматски споено мислење:


И мене ме интересира за Самоил , доста е присутен случајот во медиуми , а овде нема ништо
Не му внук туку тетин.Се збори дека имал долгови некои и дека имал долг кон некоја криминална група.
 
Член од
10 март 2023
Мислења
6
Поени од реакции
11
А што наведува дека Агим Красниќи го нарачал двојното убиство во шиша барот?

Тој со статус е бегалец, во Косово, помина повеќе од 10 години во затвор, мислам, каква политичка и финансиска моќ може да има тој?
А и со бизнисиве не знам како стои, тој може стоел добро со рекетиве и сето тоа, ама со белото не сум запознаен.
Не знам колку држи тоа дека тој стои зад убиството, иако има многу врски во Косово со поранешниве од ОНА.

Што се однесува до Беланоца младиот, не мислим дека тој ја има таа моќ и знање за организација на таков напад. Превише ми личи на кафански мангуп, исто ко овие Версачи од Харачиново.

Групата од Дуќанџик и Грчец се поглобални.

Иако е очигледно дека овие случки никогаш не се расветлуваат, интересно би било некогаш да знаеме кој, како, зошто.
Здр нова сум тука, во врска со темава ме интересира ете имате вие познавања, но што сторил тој Енис?
Чудо се гледа дека некој ги ишпиунирал, ваљда и него го снашло истото пошто бил со него, не знам кој што сторил и не ме засега, сепак такво убиство, предизвикува страв неубаво е стварноо..Ваљда тоа младо дете се бавело со дрога, но ете како завршил и он исто...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom