Криминалци и криминални групи во МК

Член од
9 декември 2012
Мислења
871
Поени од реакции
939
Не бе јас со основно сум, ама те читам тебе , просто човек да ти се восхитува, каков стил, без граматички грешки, со пунктуални хирушки прецизни пресеци, стопосто постдокторатура имаш завршено во Стенфорд или Беркелеј.
Дај кажи ни малце повеќе за себе, да се фалиме дека барем виртуално имаме ваков пријател.
Словените се заебани луѓе,ако имате муда , добродојдени сте
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.844
Поени од реакции
10.513
forum za kriminal e ova kolku sto znam, ne za budzetski presmetki
Брате, ова е форум за се' и сешто, тука само небото е граница. ;)

mafijaska presmetka e ova ne etnicka presmetka glup.
Само сите мафијаши или грото мафијаши потекнуваат од еден етникум на сирење шо мириса? Ринг а бел?

... И тие што личеа малце понормални, како да предњачат во навредите, сакаат да се покажат ѕверови спрема арнаутите, само да изгледат убаво пред „аудиториумот“ на форумот :popce:.
п.с. А тек кога ќе почнат сега да се оправдуваат зошто е тоа така , пффф.
Се опиша себе си?
И ти понекогаш личеше на малце понормален, арно ама дали за аплаузи од твоите или за финоќа пред нив почна да оправдуваш и тоа што знаеш дека не е за оправдување.
Така да, еден прст кон другите покажа, четири свиткани кон себе.
Олабај, не ти личи.

ЕДИТ:
И не е ВО форумот, туку НА форумот.
Научете се еднаш мајко му стара.

Не можи ВО форумот да сме, не сме внатре пикнати во каблите, серверите, во хостот на некој клауд, туку сме и дебатираме НА форумот.

Добро ти оди изразувањето, иако сепак имаш уште за учење, но за разлика од тебе грото од твојот етникум не се потрудиле ни пола одошто ти - ова ти е факт, не заклучок или генерализирање без потреба.
 
Последно уредено:
Член од
26 септември 2007
Мислења
2.132
Поени од реакции
2.034
Брате, ова е форум за се' и сешто, тука само небото е граница. ;)


Само сите мафијаши или грото мафијаши потекнуваат од еден етникум на сирење шо мириса? Ринг а бел?


Се опиша себе си?
И ти понекогаш личеше на малце понормален, арно ама дали за аплаузи од твоите или за финоќа пред нив почна да оправдуваш и тоа што знаеш дека не е за оправдување.
Така да, еден прст кон другите покажа, четири свиткани кон себе.
Олабај, не ти личи.

ЕДИТ:
И не е ВО форумот, туку НА форумот.
Научете се еднаш мајко му стара.

Не можи ВО форумот да сме, не сме внатре пикнати во каблите, серверите, во хостот на некој клауд, туку сме и дебатираме НА форумот.

Добро ти оди изразувањето, иако сепак имаш уште за учење, но за разлика од тебе грото од твојот етникум не се потрудиле ни пола одошто ти - ова ти е факт, не заклучок или генерализирање без потреба.
Јас прифаќам совети, благодарност за тебе за НА и ВО, но тоа е махинален превод од албански, каде се употребува исто и за НА и за ВО (në), мислам дека тоа е мала грешка, за да не ме урочите :D . Би сакал да зборувате барем 10% на албански , како јас на македонски, бидејќи нема ништо лошо да знаеш плус еден јазик.
А за првиот дел не се согласувам, бидејќи јас македонци не навредувам, во споредба со тие што ги спомнав, на кои од уста им излегува оган како да се аждаји, кога станува збор за навреди кон албанците.
Но ОК, и ти си субјективен, и тоа не можеш да го приметиш.
Автоматски споено мислење:

Словените се заебани луѓе,ако имате муда , добродојдени сте
Чекај, не си антички македонец :unsure:???
 
Член од
9 декември 2012
Мислења
871
Поени од реакции
939
Јас прифаќам совети, благодарност за тебе за НА и ВО, но тоа е махинален превод од албански, каде се употребува исто и за НА и за ВО (në), мислам дека тоа е мала грешка, за да не ме урочите :D . Би сакал да зборувате барем 10% на албански , како јас на македонски, бидејќи нема ништо лошо да знаеш плус еден јазик.
А за првиот дел не се согласувам, бидејќи јас македонци не навредувам, во споредба со тие што ги спомнав, на кои од уста им излегува оган како да се аждаји, кога станува збор за навреди кон албанците.
Но ОК, и ти си субјективен, и тоа не можеш да го приметиш.
Автоматски споено мислење:


Чекај, не си антички македонец :unsure:???
Туѓиот неуспех, никогаш не го препишувај како твој успех....
Срамота да пуштат деца да гледаат судска истрага за убиство... што ќе научат тие деца? Знам дека за тебе е нормално крвна одмазда, да даде Господ, Алах, Исус Христос, Буда да го почуствуваш тоа...
 
Член од
19 февруари 2011
Мислења
515
Поени од реакции
557
Би сакал да зборувате барем 10% на албански , како јас на македонски, бидејќи нема ништо лошо да знаеш плус еден јазик.
Ова некако премногу го потенцирате и во глобала не е лошо нормално да се знае барем 50-60% јазикот на комшиите тука мислам и на грчки, српски, бугарски покрај албански. Ама нели државата е Македонија каде етникумот македонецот е носител на државноста (како во секоја национална држава) и македонскиот јазик е официјален. Таква споредба можеме да направиме со албанците како државотворен народ во Албанија и малцинствата таму, е да таму македонците сите го знаат албанскиот. На таа основа може да споредуваме дали македонците во Албанија го говорат албанскиот јазик подобро од албанците во Македонија, македонскиот.
 
Член од
26 септември 2007
Мислења
2.132
Поени од реакции
2.034
Туѓиот неуспех, никогаш не го препишувај како твој успех....
Срамота да пуштат деца да гледаат судска истрага за убиство... што ќе научат тие деца? Знам дека за тебе е нормално крвна одмазда, да даде Господ, Алах, Исус Христос, Буда да го почуствуваш тоа...
Еј што се држи ова земја. Што воопшто си сакал да кажеш бе сирот човек??? Алгоритамот ти е randomize :facepalm:!
 
Член од
27 октомври 2017
Мислења
543
Поени од реакции
818
Убаво е да се знаат повеќе јазици ама Радо би учел англиски, германски, шпански, руски, грчки, италијански и уште други 2000 јазици на светов него албански. Албански ми е на 2001 место за учење
 
Член од
26 септември 2007
Мислења
2.132
Поени од реакции
2.034
Ова некако премногу го потенцирате и во глобала не е лошо нормално да се знае барем 50-60% јазикот на комшиите тука мислам и на грчки, српски, бугарски покрај албански. Ама нели државата е Македонија каде етникумот македонецот е носител на државноста (како во секоја национална држава) и македонскиот јазик е официјален. Таква споредба можеме да направиме со албанците како државотворен народ во Албанија и малцинствата таму, е да таму македонците сите го знаат албанскиот. На таа основа може да споредуваме дали македонците во Албанија го говорат албанскиот јазик подобро од албанците во Македонија, македонскиот.
...македонецот е носител на државноста (како во секоја национална држава) и македонскиот јазик е официјален...
Ова веќе е дискутабилно, бидејќи имаме сега едно општество за сите , нели? Плус јазикот на заедницата која е над 20% истотака е во официјална употреба.
Македонци во Албанија со се овие 7000 новозапишани бугари (од кои едно 2000 сигурно се албанци кои сакаат бугарски пасош), не се повеќе од 10.000 дисперзирани по земјава. Тоа е исто како во Тетово население кое збори турски, и во раното детство имав неколку другари кои што збореа турски по дома, ама јас никогаш не успеав да научам, бидејќи 98% од друштвото збореа албански (и жалам за тоа што не успеав да научам турски јазик). Во Тетово македонец да не знаме барем 10% од тоа колку што знам јас македонски мислам дека повеќе е од политиката на одбивност кон албанскиот јазик, него кон немањето потреба да се научи тој јазик.
 
Член од
19 февруари 2011
Мислења
515
Поени од реакции
557
...македонецот е носител на државноста (како во секоја национална држава) и македонскиот јазик е официјален...
Ова веќе е дискутабилно, бидејќи имаме сега едно општество за сите , нели? Плус јазикот на заедницата која е над 20% истотака е во официјална употреба.
Македонци во Албанија со се овие 7000 новозапишани бугари (од кои едно 2000 сигурно се албанци кои сакаат бугарски пасош), не се повеќе од 10.000 дисперзирани по земјава. Тоа е исто како во Тетово население кое збори турски, и во раното детство имав неколку другари кои што збореа турски по дома, ама јас никогаш не успеав да научам, бидејќи 98% од друштвото збореа албански (и жалам за тоа што не успеав да научам турски јазик). Во Тетово македонец да не знаме барем 10% од тоа колку што знам јас македонски мислам дека повеќе е од политиката на одбивност кон албанскиот јазик, него кон немањето потреба да се научи тој јазик.
Види како ги изртуваш работите. Во германија нели е едно општество за сите? Колку турци има таму па никој не вика дека турците не треба да го знаат германскиот јазик а германците да го умеат турскиот. Кај вас е наративот дека албанците кои живеат во Македонија немаат потреба да го учат македонскиот ами македонците треба да го учат албанскиот. Никој не вика дека во Тетово и другите општини каде албанците се над 20% не треба да е официјален и албанскиот покрај македонскиот, проблемот е во тие општини што младите албанци во голем број не го зборуваат македонскиот. Што им фали на оние повозрасни албанци кои се родени во бившата држава и го говорат македонскиот јазик исто така добро како македонците. поентата ми е без разлика колку е застапено едно малцинство во било која држава, треба да знае да го говори официјалниот јазик на државата
 
Член од
14 декември 2021
Мислења
655
Поени од реакции
2.478
Со сила направено едно општество за сите, зашто во другите европски земји не е едно општество за сите, како на пример во Германија како што кажа членот погоре? Аздисавте, се ви е дадено и пак малку ви е, ништо не почитувате, ниту вие ниту нашите соседи не почитуваат нас како македонци и како држава. Историски е така вие(соседите) секогаш сте сакале да си ја присвоите Македонија и се друго од типот на ние ви мислисме добро и слични работи е лицемерие и ништо повеќе.
 
Член од
9 декември 2012
Мислења
871
Поени од реакции
939
Еј што се држи ова земја. Што воопшто си сакал да кажеш бе сирот човек??? Алгоритамот ти е randomize :facepalm:!
Чудно ми е како може најнормална работа да ви е крвната одмазда, ја имате прифатено како дел од животот,дел од вашата култура ....
 
Член од
26 септември 2007
Мислења
2.132
Поени од реакции
2.034
Види како ги изртуваш работите. Во германија нели е едно општество за сите? Колку турци има таму па никој не вика дека турците не треба да го знаат германскиот јазик а германците да го умеат турскиот. Кај вас е наративот дека албанците кои живеат во Македонија немаат потреба да го учат македонскиот ами македонците треба да го учат албанскиот. Никој не вика дека во Тетово и другите општини каде албанците се над 20% не треба да е официјален и албанскиот покрај македонскиот, проблемот е во тие општини што младите албанци во голем број не го зборуваат македонскиот. Што им фали на оние повозрасни албанци кои се родени во бившата држава и го говорат македонскиот јазик исто така добро како македонците. поентата ми е без разлика колку е застапено едно малцинство во било која држава, треба да знае да го говори официјалниот јазик на државата
И во Швајцарија има 400.000 албанци, па никој не бара да се учи албанскиот од швајцарците. Разберете еднаш, контекстот е различит. Тука се сметаме за автохтони, таму не! Не значи дека после 1000 години нема да имаме право и таму да побараме да се учи албански, како што словените сега бараат во Балканот да се учат словенските јазици. Оти од 6ти век поминало доста време, за да се сметат и тие автохтони тука!
Автоматски споено мислење:

Чудно ми е како може најнормална работа да ви е крвната одмазда, ја имате прифатено како дел од животот,дел од вашата култура ....
Дај бе да ти ставиме една спојка оти ти се помешале жиците, па само искри излегуваат од тој спој.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.900
Поени од реакции
63.775
Па не баш. Таму не барате, зашто може по брза постапка да ве спакуваат, и да ве пратат од каде што сте дојдени. Таму ја почитувате државата во која живеете и го учите нивниот јазик. Тука е обратно. Пробаа нешто слично во Лондон со знамиња, ама и таму тоа брзо згасна.
 
Член од
4 ноември 2013
Мислења
873
Поени од реакции
1.382
Бтв, Господ ви враќа за тоа што сте им правеле на албанците 50 години комунизам + 10 години до 2001ва. Можеби ако треба нешто да се раскусуриме, ќе ни враќа и нас ;) .
Вие казнети сте со турска чакија,ама уште неможе да прифатите.
Дај да ве крстиме цел народ и да ве спасиме.

Знаеш ли дека Скендербег ја добил титулата 'Athleta Christi' од папата?
Не е тоа атлетичар , да не измешаш брзини :D:D, тоа значи - Шампион на Исус.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom