Криминалци и криминални групи во МК

Член од
8 октомври 2015
Мислења
877
Поени од реакции
2.421
Прегледај го приврзокот 178628 Види адвокато шо седи со нив ова е појако него пинда
Го знам адвокато,ама овај шо се стега неможам да го препознам а како да го имам видено..настрана то пинда и урко еднаш месечно идат бт кај другарите.[DOUBLEPOST=1507547008][/DOUBLEPOST]Зоки ќе да е:D
 
Последно уредено:
Член од
9 јули 2017
Мислења
380
Поени од реакции
80
Ај да несе само лочки Али во криминал нема вера нација него само париПрегледај го приврзокот 178626[DOUBLEPOST=1507545621][/DOUBLEPOST]Прегледај го приврзокот 178627 Драги Рамбо е сега е по рамковен
Нели Пинда јадеше ќотек од на Заев личниот шофер, па идеше Урко со компанија да го бранат Пинда?
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.895
Поени од реакции
17.521
@Црноризец Храбар брат сум сакал на темава да пишам а сум пишал на Драга Кајгана :D
Значи повеќе нема никакви црни бизниси кои ги прават во странство.Да не ги затвореа кои знае до каде ќе беа сега.
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.131
Поени од реакции
18.128
Загинатиот 'кандидат за носител на листа' во Кичево...освен бизнисите со МПЦ, Саше и размена на студентки со пријателите од Струга, Охрид, Тетово...како бре му дале на бивши осуденик носител на листа да е?
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.295
Поени од реакции
5.860
@Црноризец Храбар брат сум сакал на темава да пишам а сум пишал на Драга Кајгана :D
Значи повеќе нема никакви црни бизниси кои ги прават во странство.Да не ги затвореа кои знае до каде ќе беа сега.
Се зборуваше и после тоа уште дека има некој што самостојно одат и растураат по нешто нагоре и роба си носат од тука во ранецот за да не ги откријат горе преку телефон кога набавуваат ама не се спомнаа ни имиња ни прекари ни ништо, а тогаш па наваму уапсија и многу од локалните и веројатно горе скроз нема а во градот на минимум се работи.[DOUBLEPOST=1507763091][/DOUBLEPOST]Прилепчани сакам да ве слушнам за овие настани :свиркам::)
http://fokus.mk/me-proglasija-za-ubiets-zashto-ne-sakav-da-bidam-lazhen-svedok-za-mvr/
 
Последно уредено:
Член од
5 јуни 2009
Мислења
40
Поени од реакции
36
Interesna tema za kriminal i mislam deka mnogu mafijasi pocnuvaat da pagaat so promena na vlasta,najnovo so imam slusnato za bitola e deka grupata rambovci e na pik bidejki mu e zemena pelisterka i ne se vise distrebuteri i sega veke se mnogu padnati.[DOUBLEPOST=1507768317][/DOUBLEPOST]
Го знам адвокато,ама овај шо се стега неможам да го препознам а како да го имам видено..настрана то пинда и урко еднаш месечно идат бт кај другарите.[DOUBLEPOST=1507547008][/DOUBLEPOST]Зоки ќе да е:D
Druze posto si od Bt me interesira dali na rambovci mu e odzemena distribucijata za pelisterka i deka mnogu se padnati i mu se blizi kraj,
 
Последно уредено:
Член од
8 октомври 2015
Мислења
877
Поени од реакции
2.421
Pa i ne rabotea bas so distribucija,od sekoe prodadeno sise zemaja po 1 denar,a za to deka ne se poke vo pelisterka ima muabeti niz grad ama kolku se tocni nikoj ne znaj..
Dragi e po relevanten vo ova tema,toj mozi da objasni poopsirno.
 
Член од
5 јуни 2009
Мислења
40
Поени од реакции
36
deka zemvale po 1denar od sise nema sansi toa kaj dejan od pelisterka samo distribucija da mozi
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.223
Поени од реакции
78.802
Мислам дека имаше во бомбите за тоа како некој од Пелистерка на Миле му давал список за тоа кои се "комуњарски" фирми и локали во Битола и Прилеп.
 
Член од
22 септември 2017
Мислења
335
Поени од реакции
383
IMG_0823.PNG Па то дали земале по денар от Пелистерка никој со сигурност освен нив незнај Али дека му беа обезбедување на сегашниве газди кога беше нај тензично и му се заканваја на вработените да не штрјкуват то се виде тогаш е дали пропаднаја засега неби тие не зависат от Пелистерка баш имат тие многу комбинаци во последно се во Белград многу видени со hells angels
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.295
Поени од реакции
5.860
Браќата Петрушевски од Куманово, Слаѓан и Срѓан Близнаците и помалиот брат Никола. Не би коментирал колку се сериозни според ранг, ги објавувам од причина што веке имаат "име" и се познати во повеке градови. Што им е бизнис немам информации а борбите со кучиња им е познато старо хоби.
FB_20171013_21_22_46_Saved_Picture.jpg FB_20171013_21_23_32_Saved_Picture.jpg FB_20171013_21_24_33_Saved_Picture.jpg
 
Последно уредено:

124

Член од
15 октомври 2017
Мислења
4
Поени од реакции
2
Dali ima nekoj poveke informaci za zapadniot del Gostivar i Tetovo za lugjeto sto se zanimavaat so kriminal?
Dali ima i Makedonci koj se vmesani ili Albancite go imaat toj del?
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.800
Поени од реакции
15.715
https://kajgana.com/zavrshni-zborovi-na-sudenjeto-za-milionskiot-grabezh-vo-nlb-banka
Обвинетите искористувајќи ја својата работна позиција и познавањето на процесите на работата во банката, на еден датум украле 400.000 швајцарски франци и 375.000 евра, а на друг датум 2 милиони швајцарски франци и 270.000 евра.


За кривичните дела, тешка кражба и затајување, за кое се товарат обвинетите, предвидена е затворска казна од три до 10 години, односно од една до 10 години.

Браво бе, 3 години затвор, па поради реновирање на Идризово амнестија по 2 години ....
Колку знам во светот ако не ги вратат парите лежат по 30 години, ете за познатиот грабеж на возот од 60-тите колку лежеа, па имаше и карикатура излегуваат по 30 години и одат да ги откопаат парите ама во меѓувреме
ИНФЛАЦИЈАТА толку ги обезвредила парите, што едвам можат да си купат нови асални коли какви што испокршиле во грабежот пред 30-кусур гоидини...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom