Криминалци и криминални групи во МК

Член од
25 јули 2016
Мислења
1.084
Поени од реакции
950

Фарук Ајдини, кој беше уапсен во полициската акција „Диригент“ во која беа опфатени лица на озлогласената група „Франкфурт мафија“ која се сомничеше дека е вклучена во синџир на трговија со дрога во Австрија и Германија, сега е влезен во тимот на Заев за локалните избори. Фарук бил пуштен на викенд од Идризово но не се вратил во затворот.

Не чекајте коментар од Австрија и Германија, нив им е битно Фарук да не доваѓа кај нив, тука што сака нека прави
ај не терај политичка пропаганда и на темава, не ја расипувај
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.960
Поени од реакции
17.755

Фарук Ајдини, кој беше уапсен во полициската акција „Диригент“ во која беа опфатени лица на озлогласената група „Франкфурт мафија“ која се сомничеше дека е вклучена во синџир на трговија со дрога во Австрија и Германија, сега е влезен во тимот на Заев за локалните избори. Фарук бил пуштен на викенд од Идризово но не се вратил во затворот.

Не чекајте коментар од Австрија и Германија, нив им е битно Фарук да не доваѓа кај нив, тука што сака нека прави
Цела Франкфурт мафија е сега со Заев ама јебига Грујо ги затвори нив.
 
Член од
22 септември 2017
Мислења
335
Поени од реакции
383
IMG_0807.PNG Зоран манасков скршенио еден от љидерите на Франкфурт мафијата сега сите се молат на Заев шо ќе биде времето ќе покажи[DOUBLEPOST=1507366749][/DOUBLEPOST] IMG_0787.PNG [DOUBLEPOST=1507366929][/DOUBLEPOST]Spored policijata, kriminalnata mreža Naserligan, ili Albanligan, bila aktivna ušte od početokot na 90-tite godini. Golemiot udar vo vrska so Naserligan e brutalna grabež vo Stavanger vo 2004 godina, koga policijata beše ubiena. Grabežot bil procenet na 50 milioni norveški kruni i telohranitelot na Naser Dželjili beše osuden na 15 godini zatvor za mešanje vo grabežot. Naserligen e opišan kako ramna organizacija, no Naser Dželjili e neosporen lider. - Toj ima aktivna mreža okolu nego. Toj e tuka veḱe dolgo vreme i ima mnogu kontakti i vo Švedska i na meǵunarodno nivo ", veli Sven Alibin, zamenik-šef na okružniot krivičen direktor vo Vestra Getaland. Samiot Naser Dželjili ostanal nizok profil, no vo 2005 godina toj beše osuden na edna i pol godini zatvor za, meǵu drugoto, zlostorstva na nasilstvo i pottiknuvanje na bruto izmama. Ekspres, Naser Dželjilji stigna do svojot mobilen telefon nekolku nedeli otkako mu kaža na Institutot Kalmar vo januari ovaa godina. "Ne sakam da bidam surov, no ne me interesira nitu edno prašanje", veli Naser Dželjili. Малку е нејасно поради преводо о svetski
 
Последно уредено:
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.864
Прегледај го приврзокот 178524 Зоран манасков скршенио еден от љидерите на Франкфурт мафијата сега сите се молат на Заев шо ќе биде времето ќе покажи[DOUBLEPOST=1507366749][/DOUBLEPOST]Прегледај го приврзокот 178528[DOUBLEPOST=1507366929][/DOUBLEPOST]Spored policijata, kriminalnata mreža Naserligan, ili Albanligan, bila aktivna ušte od početokot na 90-tite godini. Golemiot udar vo vrska so Naserligan e brutalna grabež vo Stavanger vo 2004 godina, koga policijata beše ubiena. Grabežot bil procenet na 50 milioni norveški kruni i telohranitelot na Naser Dželjili beše osuden na 15 godini zatvor za mešanje vo grabežot. Naserligen e opišan kako ramna organizacija, no Naser Dželjili e neosporen lider. - Toj ima aktivna mreža okolu nego. Toj e tuka veḱe dolgo vreme i ima mnogu kontakti i vo Švedska i na meǵunarodno nivo ", veli Sven Alibin, zamenik-šef na okružniot krivičen direktor vo Vestra Getaland. Samiot Naser Dželjili ostanal nizok profil, no vo 2005 godina toj beše osuden na edna i pol godini zatvor za, meǵu drugoto, zlostorstva na nasilstvo i pottiknuvanje na bruto izmama. Ekspres, Naser Dželjilji stigna do svojot mobilen telefon nekolku nedeli otkako mu kaža na Institutot Kalmar vo januari ovaa godina. "Ne sakam da bidam surov, no ne me interesira nitu edno prašanje", veli Naser Dželjili. Малку е нејасно поради преводо о svetski
Насер и неговата група се интересна приказна пред неколку страници пишуваше еден член за ова и кажа дека настанот допрел до тоа ниво на популарност во Шведска да снимиле и филм за грабежот, Насер исто така е роден во Македонија. А поддршката кон новава Влада не ја дава само Франкфурт Мафија другари, туку сите криминалци кои беа уапсени во акциите на претходната Влада, според мене бараат заштита и корист ништо повеке, најдобро времето ке покаже.
 
Член од
9 јули 2017
Мислења
380
Поени од реакции
80
Насер и неговата група се интересна приказна пред неколку страници пишуваше еден член за ова и кажа дека настанот допрел до тоа ниво на популарност во Шведска да снимиле и филм за грабежот, Насер исто така е роден во Македонија. А поддршката кон новава Влада не ја дава само Франкфурт Мафија другари, туку сите криминалци кои беа уапсени во акциите на претходната Влада, според мене бараат заштита и корист ништо повеке, најдобро времето ке покаже.
Мене коски мисе тресат кога ќе видам какви насилници и рекетари се пуштени од затвор.
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.808
Поени од реакции
4.280
Мене коски мисе тресат кога ќе видам какви насилници и рекетари се пуштени од затвор.
Аман нека се врати грујо со оазата на мирот да не ти се тресат веќе.
 
Член од
22 септември 2017
Мислења
335
Поени од реакции
383
Ај да несе само лочки Али во криминал нема вера нација него само пари IMG_0814.PNG [DOUBLEPOST=1507545621][/DOUBLEPOST] IMG_0815.PNG Драги Рамбо е сега е по рамковен
 
Последно уредено:
Член од
8 октомври 2015
Мислења
877
Поени од реакции
2.421

Kajgana Shop

На врв Bottom