Криминалци и криминални групи во МК

Член од
22 јуни 2019
Мислења
817
Поени од реакции
1.297
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.298
Поени од реакции
5.873
Зарем не треба да е во затвор? Колку години требаше да леже? Или нема веза оти ја призна вината гратис му дадеа плажа.
@P. Ing објаснуваше како бил добиен локалот, листај ги неговите мислења (y)
 
Член од
17 февруари 2009
Мислења
144
Поени од реакции
21
Зарем не треба да е во затвор? Колку години требаше да леже? Или нема веза оти ја призна вината гратис му дадеа плажа.
Над 3 години одма те праќаат Шутка до правосилност на пресудатам до 3 години на слобода чекаш правосилност.
 
Член од
22 јуни 2019
Мислења
817
Поени од реакции
1.297
Над 3 години одма те праќаат Шутка до правосилност на пресудатам до 3 години на слобода чекаш правосилност.
По друго е и додека чекаш правосилност да отвореш бич бар на туристичко место само затоа што е лето.
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.298
Поени од реакции
5.873
Од вие што сте активни на темава, кажете кој од вас е Раус?

@Црноризец Храбар, ти да не си овој? :D

Дечко каков Раус бе, мене на маало Гзус ме викаат, Раус е малиот на комшиите по Синалко што го праќаме ако тепаме некоја екипа у фудбал или кошарка :свиркам:
 
Член од
24 август 2015
Мислења
242
Поени од реакции
346
Deneska u Bitola imalo apsenje vo 22 h bil uapsen sopstvenikot na Connect Beach vo bitola vlasnik na uste eden lokal u Bitola a se zbora deka u rok od 4 godini napravile golema imperija pod nekoi cudni okolnosti teski milioni se svrteni u plaza i poteklo na imot koj stoi zad seto toa uste ne se znae ali ima golema igra na pari nekoi zboruvaat deka sedi mafija da peri pari a drugi nekoj golem moknik kako i dae idat 2 vlasti na vlasta ovie decki pravat sto sakaat nikoj nisto ne im moze a se zboruva deka sopstvenikot na connect ima golema zastita od negoviot kumasin povrzan so mnogu mafijasi od 3 zemji i sin na poznat mafijas a u ovaj moment on e nastrana i izrabotuva ikoni i drzi manastir u bitola covekot e postovan mnogu u Makedonija ali e nastrana i se zboruva deka i toj e povikan na razgovor i odma pusten a sopstvenikot na connect zadrzan i se kazuva deka mnogu matna igra se igra ali oni se so sdsm taka da nikoj ne im moze nisto ova e samo hajka a kumasinot vo 2010 vleze vo vojna so grckata mafija i bese izigran i nastaran e sega najverovatno teski vremenja za nego a za drugiot na connect vleze u biznis so istite mafijasi koi mu go napadnaa negoviot kumasin radi oni pobarale pomiruvanje bidejki imale teski pritisoci od srpskata mafija
cisto sumjam deka shemata (gazdata na connect) IMA nekakva vrska so mafija ti decko dali go poznavas nego? rabotese kako kelner pa otvori eden kafic I mu trgna dosta dobro I GI otvori connect 2 I pub connect pa za podocna da ostavi se vo banka pod hipoteka I da go otvori connect slivnica Toj e zaglaven do gusha so krediti isto taka go IMA I na ujp na listata na tie sho zele drzavna pomos a ne isplatile Plati na rabotnicite IMG_20200731_075957_869.jpg
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.298
Поени од реакции
5.873
Кире Михаилов испрати прашања до Сашо (Ескобар) Мијалков

watch_later 28. ЈУЛИ 2020. @ 21:36 timelapse1 МИН.

 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Кире Михаилов испрати прашања до Сашо (Ескобар) Мијалков

watch_later 28. ЈУЛИ 2020. @ 21:36 timelapse1 МИН.

И овој ли ќе биде тепан? :pos:
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.298
Поени од реакции
5.873
"#ЛикотМијале се спрема.
После 22 години активно користење на дпмне за лично богатење и криминал, бруталниот и примитивен Лик сепак брза во подготовките за насилно превзимање на партијата.
Ноќеска, криминалците се собрале во Драчево на кординација и мобилизација со некогашниот шеф на Алфите, "Пуки", нормално во мафикашки стил, а доказ за тоа е илустрацијава на постов.
Искључен тип од партија, сакал партија бе, а еве го 20 Август се ближи, датум што самиот си го зададе, после кој ќе го решавал ДПМНЕ. Очигледно, ЛикотМијале станал потрчко на корпорацијата Заеви, ајде момче, прво состави сам просто проширена реченица, во која еднаш, ама еднаш ќе ги искритикуваш твоите газди од Муртино, па после продолжи со проектов кој ти е последен..
#Палчо"

FB_IMG_1596908399076.jpg
 
Член од
24 август 2015
Мислења
242
Поени од реакции
346
"#ЛикотМијале се спрема.
После 22 години активно користење на дпмне за лично богатење и криминал, бруталниот и примитивен Лик сепак брза во подготовките за насилно превзимање на партијата.
Ноќеска, криминалците се собрале во Драчево на кординација и мобилизација со некогашниот шеф на Алфите, "Пуки", нормално во мафикашки стил, а доказ за тоа е илустрацијава на постов.
Искључен тип од партија, сакал партија бе, а еве го 20 Август се ближи, датум што самиот си го зададе, после кој ќе го решавал ДПМНЕ. Очигледно, ЛикотМијале станал потрчко на корпорацијата Заеви, ајде момче, прво состави сам просто проширена реченица, во која еднаш, ама еднаш ќе ги искритикуваш твоите газди од Муртино, па после продолжи со проектов кој ти е последен..
#Палчо"

Прегледај го приврзокот 261762
definitivno najodvratniot lik za mene licno poznavam lugje koj Bea akcioneri vo ad zik pelagonija I za da GI prodat akciite kaj doticniot Bea povikani na razgovor I GI vratija so kosite obeleni
 
Член од
26 ноември 2019
Мислења
42
Поени од реакции
83

Klin

Колце
Член од
6 јануари 2014
Мислења
4.404
Поени од реакции
7.856
definitivno najodvratniot lik za mene licno poznavam lugje koj Bea akcioneri vo ad zik pelagonija I za da GI prodat akciite kaj doticniot Bea povikani na razgovor I GI vratija so kosite obeleni
Тоа беа Гестапо операции. Пленот се подели со старо-новата власт, никому ништо.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.111
Поени од реакции
8.181
"#ЛикотМијале се спрема.
После 22 години активно користење на дпмне за лично богатење и криминал, бруталниот и примитивен Лик сепак брза во подготовките за насилно превзимање на партијата.
Ноќеска, криминалците се собрале во Драчево на кординација и мобилизација со некогашниот шеф на Алфите, "Пуки", нормално во мафикашки стил, а доказ за тоа е илустрацијава на постов.
Искључен тип од партија, сакал партија бе, а еве го 20 Август се ближи, датум што самиот си го зададе, после кој ќе го решавал ДПМНЕ. Очигледно, ЛикотМијале станал потрчко на корпорацијата Заеви, ајде момче, прво состави сам просто проширена реченица, во која еднаш, ама еднаш ќе ги искритикуваш твоите газди од Муртино, па после продолжи со проектов кој ти е последен..
#Палчо"

Прегледај го приврзокот 261762
ова не е Драчецо бе дедо мраз, дај малце олади со ова дезинформацииве, така со аце циганот пренесуваш лаги така и ова
 

Kajgana Shop

На врв Bottom