Криминалци и криминални групи во МК

Член од
23 август 2010
Мислења
38.159
Поени од реакции
107.595
Некој да ми каже нешто за Кавадарци. Фала
Убав град, граничи со Неготино и имаат вечна битка околу семафорите, исто така град на лозарите и убавото вино и ракија. Тоа е вака одприлика, ако сакаш можам и уште да набројувам.
 
Член од
12 јануари 2020
Мислења
494
Поени од реакции
518
За да бидеш мета на Албанци, во Македонија, понекогаш доволно е само да си каур.
Toa e toa sto kazuvam, znaci pred Gradsko sobranie, neznam dali znaete sto znaci toa mesto so pistoli da se osudi nekoj da dojde. Veruvam deka e radi nekoja gradezna lokacija zatoa sto ppcnaa da vlagaat vo lokacii za gradbi na zgradi i ako nekoj drug investitor saka da gradi mu se zakanuvaat da se trgne od lokacijata
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.291
Поени од реакции
78.941
Оноа за Мавровка, "добро информираните" извори на темава тврдеа дека е ради тоа што некојси од ИСИС се појавил у кафичот, а несмеел да се појави и ривалите од АлКаеда затоа го запалиле.
И тогаш беше смешно, али сега кога никна таму нова градба, скроз е јасно зашто беше запален локалот.
 
Член од
12 јануари 2020
Мислења
494
Поени од реакции
518
Оноа за Мавровка, "добро информираните" извори на темава тврдеа дека е ради тоа што некојси од ИСИС се појавил у кафичот, а несмеел да се појави и ривалите од АлКаеда затоа го запалиле.
И тогаш беше смешно, али сега кога никна таму нова градба, скроз е јасно зашто беше запален локалот.
Se slagam so tebe deka taka zvuci i jast taka pisav no veruvaj infoto bese od epten upateni vo konfliktot i del od niv albanci. I tie na tezga zborea deka e taka. Jas veruvam vo toa a ke ti kazam i zosto. Kaficot bese epten sreden ja sum sedel na pocetokot na godinata i tezata deka e zapalen od samiot gazda ne mi drzi. Da vlozis epten mnogu pari pa da si go palis. Mislam deka sakaa da im dokazat na ovie sto im go zapalija deka ke napravat pojak lokal sega no pak ke napomenam grcec-dukjandzik preku celnicite na lokalnata vlast im izdejstvuvaa rusenje. Zosto gradonacalnikot pred dvaeset dena reece deka objektot e legalen
 
Член од
22 јуни 2019
Мислења
215
Поени од реакции
697
Zoki Kicevskiot glaven vo Ohrid so novootvorenata plaza i bar Egoist. Dali so gestot sto gi ispea Boki i Katica napravi dobar poteg ili ne sekoj moze da zakluci sam. Ne se somnevam ni Ninja koga ke iskoci deka ke ima problem od nekoj, naprotiv ke zivee kako heroj nekoj
Автоматски споено мислење:

Nesakam da omalovazam nikoj ne mi e toa cel u forumov ama dodeka pisuvate za tepaci deca u film mnogu interesno e da se spomne objektot kaj mavrovka koj se znae deka e na shurata na Tote i koj se zborese javno deka e zapalen deka Tote se slikal pred nego. Sega najnovo e deka objektot e so napravena ploca na prv kat i stolbovi i gradonacalnikot pred dve nedeli zborese deka e po zakon so plateni komunalii i dozvola a sega izdale dozvola za rusenje. Ako se znae deka gradonacalnikot na Cair e blizok so Grcec-Dukjandzik ne me cudi. Isto taka setajki po Ohrid minatiov mesec vidov mnogu zgradi izgradeni od Nefi i me zacudi i vo razgovor so nekolku gazdi na hoteli mi kazaa deka bez negovo znaenje ne se prodavaat ni pukanki, pcenka pecena, bizuterija, sendvici, dozvoli od opstina daval brat mu, site tenderi preku nego se mestele. I zaklucokot kraen mi e dodeka vie pisuvate za nekoi maalski deca tetovirani na vespi ili kako sto gi gledam po plazive bildercinjava mafijasi od bitola, prilep i ohrid albanskoto podzemje drma i gradi na angro i pravat milioni i milioni kapital.
Сакаш да кажиш мораме да правиме муабет за дечињата што трчаат по избори и се сликаат со пиштолчиња како нашиве што се сликаа пред 25-30 години.
 
Член од
12 јануари 2020
Мислења
494
Поени од реакции
518
Сакаш да кажиш мораме да правиме муабет за дечињата што трчаат по избори и се сликаат со пиштолчиња како нашиве што се сликаа пред 25-30 години.
Ne rekov deka treba da praime muabet samo za odredeni luge ama da zivees vo Skopje i da gledas kolku opasni grupi ima a tuka se spomnuvaat deca na vespi so po pet tetovazi sto neznaat zosto gi staile i se apomnuvaat presmetki so tupanici malku mi e smesno
Автоматски споено мислење:

Se slagam so tebe deka taka zvuci i jast taka pisav no veruvaj infoto bese od epten upateni vo konfliktot i del od niv albanci. I tie na tezga zborea deka e taka. Jas veruvam vo toa a ke ti kazam i zosto. Kaficot bese epten sreden ja sum sedel na pocetokot na godinata i tezata deka e zapalen od samiot gazda ne mi drzi. Da vlozis epten mnogu pari pa da si go palis. Mislam deka sakaa da im dokazat na ovie sto im go zapalija deka ke napravat pojak lokal sega no pak ke napomenam grcec-dukjandzik preku celnicite na lokalnata vlast im izdejstvuvaa rusenje. Zosto gradonacalnikot pred dvaeset dena reece deka objektot e legalen
Inaku sega samo da mu gi ostetat stolbovite od inspekcija koj znae dobro i poznava sto znaci osteten objekt i dislociranje na istiot ke vidi kolku steta im e napravena. Za dislociranje na toj objekt i dobivanje cist plac pak za takov jak i taze beton treba jaki i skapi masini ispod 50000e nema da gi kosta
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.864
Фејсбук статуси на Љупчо Златев:

"ЗА ДА МЕ ЗАМОЛЧИТЕ, ЌЕ МОРА ДА МЕ УБИЕТЕ!

Почитувани пријатели и добронамерници,

Дел од медиумите објавија дека синоќа, нешто по полноќ, бев физички нападнат во локалот "Трибека" во центарот на Скопје.

Преку оваа објава, сакам да ги потврдам пишувањата и да ја разјаснам целата ситуација.

Имено, јас бев излезен заедно со пријатели, на свирка, како што излегувам често. Нешто по полноќ од масата на која седевме се упатив кон тоалетот на локалот. Додека се движев, во ходникот, непознато лице почна да ме удира по градите, да ме плука и да ме влече кон излезот.

Додека ме напаѓаше, лицето ми се дереше "Излези надвор, многу си ни згрешил, излегувај надвор... ". Јас на неговиот напад се спротиставив и не дозволив да ме извлече надвор, по што приклештен пред влезот тој неколку пати со неговата глава ме удри во пределот на челото.

Веднаш кога се случи настанот од внатрешноста дојдоа гости кои лицето го истуркаа надвор, а во бунилото чув и дека човекот кој ме нападна носел пиштол. Им се заблагодарувам на овие десетина добри луѓе, кои не ги познавам а ме спасија и ги повикувам да ме контактираат за соодветно да им се заблагодарам.

Во тие моменти јас бев вчудоневиден од тоа што некој кој не го познавам сака да ме тепа и постојано прашував кој е човеков и зошто го прави ова?

Еден од оние кои го истуркаа надвор, ми рече дека се работи за лице од Автокоманда, кое е дел од обезбедувањето на Јордан Мијалков, синот на Сашо Мијалков. Истото лице, ми посочи дека надвор пред локалот бил и младиот Мијалков со уште неколку луѓе, а ве потсетувам, додека бев напаѓан бев туркан кон излезот пред кој тој се наоѓал.

Веднаш по настанот, пријавив во полиција, која експресно дојде, направивме записник и се упатив кон болница каде што ми беа констстирани лесни телесни повреди на главата и ми беше препишана терапија.

Се чувствувам добро, не сум сериозно повреден, не сум уплашен! Дали некој ова го направил од екцес или поради нарачка од оној за кој во изминатите месеци пишувам статии во кои ги изнесувам неговите криминали? - Искрено не знам, но многу е симптоматично на денот кога објавив за неговиот нов ресорт во Охрид, да бидам нападнат од лице кое е постојана придружба на неговиот син.

Синоќа, успеав и да го идентификувам лицето, по што пред малку неговото име и линк до неговиот профил на Инстаграм, доставив во полиција. Дознав и дека истите лица, минстиот месец пред Интермецо истите лица крвнички претепале еден скопски угостител.

Јас не се плашам, мене криминалци не ме плашат. Јас сум чесен човек кој против ова зло ќе се бори со сите сили. Ако некој сака да ме замолчи, ќе мора да ме убие! Јас од напади на шмркајли од Автокоманда, не се плашам и уште повеќе ме мотивираат да го работам она што го работам.

Голема благодарност до полицијата која експресно дојде на лице место, голема благодарност до луѓето кои ме спасија да не бидам изнесен и претепан надвор и голема благодарност до сопствениците и менаџментот на локалот "Трибека" кои експредно реагираа.

Во исто време, на сопствениците на локалот и на сите гости, би сакал да им се извинам за вознемирувањето кое се случи, нормално, не по моја вина. Но сепак, доколку не бев таму, немаше да има таков инцидент.

Се надевам дека полицијата ќе го пронајде лицето, по што и приватно ќе го тужам за целата ситуација. Во текот на денот, за настанот ќе ја известам и канцеларијата на ОБСЕ во Скопје, амбасадата на Соединетите Американски Држави и амбасадата на Словенија (затоа што сум дописник за медиум од оваа земја).

Им благодарам на сите пријатели, колеги и политичари од скоро сите парламентарни политички партии кои утринава изразија загриженост и понудија поддршка.

Со криминалот и криминалците, нема компромис! Јас одам до крај и по цена да изгубам глава!

Љупчо Златев,
Новинар, главен уредник на Економски Лидер
Сопственик и управител на Џенерал Хералдинг ДООЕЛ Скопје."

"Поради активност и заплашувања од хотел Мериот, морам да ја објавам сликата од обезбедувачите на Јордан Мијалков.
Еве ги, еден ме напаѓа и ме турка надвор, другите чекаат пред влез да ме тепаат.
На крај, муабет и вадење пиштоли пред гостите кои ме бранат.
Снимени на камера, МВР, мора да реагира!!
П. С. Изјави добиени под закана, нема да ве спасат!"

FB_IMG_1595599259681.jpg
 
Член од
12 јануари 2020
Мислења
494
Поени од реакции
518
Фејсбук статуси на Љупчо Златев:

"ЗА ДА МЕ ЗАМОЛЧИТЕ, ЌЕ МОРА ДА МЕ УБИЕТЕ!

Почитувани пријатели и добронамерници,

Дел од медиумите објавија дека синоќа, нешто по полноќ, бев физички нападнат во локалот "Трибека" во центарот на Скопје.

Преку оваа објава, сакам да ги потврдам пишувањата и да ја разјаснам целата ситуација.

Имено, јас бев излезен заедно со пријатели, на свирка, како што излегувам често. Нешто по полноќ од масата на која седевме се упатив кон тоалетот на локалот. Додека се движев, во ходникот, непознато лице почна да ме удира по градите, да ме плука и да ме влече кон излезот.

Додека ме напаѓаше, лицето ми се дереше "Излези надвор, многу си ни згрешил, излегувај надвор... ". Јас на неговиот напад се спротиставив и не дозволив да ме извлече надвор, по што приклештен пред влезот тој неколку пати со неговата глава ме удри во пределот на челото.

Веднаш кога се случи настанот од внатрешноста дојдоа гости кои лицето го истуркаа надвор, а во бунилото чув и дека човекот кој ме нападна носел пиштол. Им се заблагодарувам на овие десетина добри луѓе, кои не ги познавам а ме спасија и ги повикувам да ме контактираат за соодветно да им се заблагодарам.

Во тие моменти јас бев вчудоневиден од тоа што некој кој не го познавам сака да ме тепа и постојано прашував кој е човеков и зошто го прави ова?

Еден од оние кои го истуркаа надвор, ми рече дека се работи за лице од Автокоманда, кое е дел од обезбедувањето на Јордан Мијалков, синот на Сашо Мијалков. Истото лице, ми посочи дека надвор пред локалот бил и младиот Мијалков со уште неколку луѓе, а ве потсетувам, додека бев напаѓан бев туркан кон излезот пред кој тој се наоѓал.

Веднаш по настанот, пријавив во полиција, која експресно дојде, направивме записник и се упатив кон болница каде што ми беа констстирани лесни телесни повреди на главата и ми беше препишана терапија.

Се чувствувам добро, не сум сериозно повреден, не сум уплашен! Дали некој ова го направил од екцес или поради нарачка од оној за кој во изминатите месеци пишувам статии во кои ги изнесувам неговите криминали? - Искрено не знам, но многу е симптоматично на денот кога објавив за неговиот нов ресорт во Охрид, да бидам нападнат од лице кое е постојана придружба на неговиот син.

Синоќа, успеав и да го идентификувам лицето, по што пред малку неговото име и линк до неговиот профил на Инстаграм, доставив во полиција. Дознав и дека истите лица, минстиот месец пред Интермецо истите лица крвнички претепале еден скопски угостител.

Јас не се плашам, мене криминалци не ме плашат. Јас сум чесен човек кој против ова зло ќе се бори со сите сили. Ако некој сака да ме замолчи, ќе мора да ме убие! Јас од напади на шмркајли од Автокоманда, не се плашам и уште повеќе ме мотивираат да го работам она што го работам.

Голема благодарност до полицијата која експресно дојде на лице место, голема благодарност до луѓето кои ме спасија да не бидам изнесен и претепан надвор и голема благодарност до сопствениците и менаџментот на локалот "Трибека" кои експредно реагираа.

Во исто време, на сопствениците на локалот и на сите гости, би сакал да им се извинам за вознемирувањето кое се случи, нормално, не по моја вина. Но сепак, доколку не бев таму, немаше да има таков инцидент.

Се надевам дека полицијата ќе го пронајде лицето, по што и приватно ќе го тужам за целата ситуација. Во текот на денот, за настанот ќе ја известам и канцеларијата на ОБСЕ во Скопје, амбасадата на Соединетите Американски Држави и амбасадата на Словенија (затоа што сум дописник за медиум од оваа земја).

Им благодарам на сите пријатели, колеги и политичари од скоро сите парламентарни политички партии кои утринава изразија загриженост и понудија поддршка.

Со криминалот и криминалците, нема компромис! Јас одам до крај и по цена да изгубам глава!

Љупчо Златев,
Новинар, главен уредник на Економски Лидер
Сопственик и управител на Џенерал Хералдинг ДООЕЛ Скопје."

"Поради активност и заплашувања од хотел Мериот, морам да ја објавам сликата од обезбедувачите на Јордан Мијалков.
Еве ги, еден ме напаѓа и ме турка надвор, другите чекаат пред влез да ме тепаат.
На крај, муабет и вадење пиштоли пред гостите кои ме бранат.
Снимени на камера, МВР, мора да реагира!!
П. С. Изјави добиени под закана, нема да ве спасат!"

Прегледај го приврзокот 260172
Na Koljo brat mu stom e vo obezbeduvanje na sinot na Mijalkov tesko e da ne zakluci covek deka ninja bil komanduvan od mijalkov. Da nemase mijalkov nisto so sobranie sigurno nema da mu dozvoli na sin mu nekoj povrzan so ninja i koljo da mu bidat vo drustvo. Inace apartmanot koj Mijalkov go kupil e vo Park kako sto gledam a tamu Kiceec ima apartmani i noviot bar i plaza Egoist. Kako ke se razminuvaat komsiive u hodnik neznam. Cirkuz
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.648
Поени од реакции
27.969
Нa oвoј крмaк дa гo удреле нaвистинa некoлку пaти сo глaвa у челo,черепoт нa 30 пaрчињa ке му се рaспaднел,единo плишaнo мече aкo му стегнaлo некoлку глaви
 
Член од
12 јануари 2020
Мислења
494
Поени од реакции
518
Dali nekoj znae sto se desi so Daco Belski, dali go osudija poranesniot prijatel sto go ispuka
 

Kajgana Shop

На врв Bottom