Криминалци и криминални групи во МК

Член од
11 октомври 2014
Мислења
1.048
Поени од реакции
698
Кичевскиот кај нас е познат како тип кој има невероватен ,,њух,, за пари. едноставно знае од обично познатство да направи пари...дали со посредување, со лажење, со....

Сум кажал веќе неколку пати.....се прибра во мое друштво како клинец(средината на 90-тите) и ја ќари помалата ќерка на кичевскиот претседател на судот која излегуваше со нас во друштво покрај постарата ќерка(сега ректор)

и те што го познаваат подобро кажуваат дека скоро никогаш не греши, и за пари е во состојба не Боки...туку и коските од прадедо му да ги поеби...

Почетокот на ,,бизнисот,, му е посредување на земање на мито за 6-ка на факултетот за туристи(не туризам) во охрид

Тој ги зема парите и ги носи кај профата за процент

а тоа е пред повеќе од 20 години....
Дали растеше во Кичево или Дебрца?
 

Казаки

Атаманот - Army of Christ
Член од
2 септември 2011
Мислења
1.465
Поени од реакции
1.795
Кичевскиот кај нас е познат како тип кој има невероватен ,,њух,, за пари. едноставно знае од обично познатство да направи пари...дали со посредување, со лажење, со....

Сум кажал веќе неколку пати.....се прибра во мое друштво како клинец(средината на 90-тите) и ја ќари помалата ќерка на кичевскиот претседател на судот која излегуваше со нас во друштво покрај постарата ќерка(сега ректор)

и те што го познаваат подобро кажуваат дека скоро никогаш не греши, и за пари е во состојба не Боки...туку и коските од прадедо му да ги поеби...

Почетокот на ,,бизнисот,, му е посредување на земање на мито за 6-ка на факултетот за туристи(не туризам) во охрид

Тој ги зема парите и ги носи кај профата за процент

а тоа е пред повеќе од 20 години....
Во сниманите разговори со Мицкоски се гледа дека и за политички и теренски анализи го бива. За сите исходи даде точна проценка.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
11.562
Поени од реакции
15.312
* едитирано од мод
Нема никаква потреба од нервоза. Се што напиша, дури и да е точно, само кажува дека сеуште е фактор во државава. А нели, тоа беше прашањето, кој бил фактор во државава и аминувал ствари. Човек без моќ да аминува ствари ни ги украл парите, ни сменил име и ни убил специјалци ли?
 
Последно уредено од модератор:
Член од
12 јануари 2020
Мислења
35
Поени од реакции
35
Kako sto kazav on ve jebe vie vikate “jak e aminuva”.
Zalno. Vaka i so sultanot izgleda bilo u tirsko zatoa 500 godini lokum.
 

Казаки

Атаманот - Army of Christ
Член од
2 септември 2011
Мислења
1.465
Поени од реакции
1.795
Kako sto kazav on ve jebe vie vikate “jak e aminuva”.
Zalno. Vaka i so sultanot izgleda bilo u tirsko zatoa 500 godini lokum.
Па незнам кој кого... 10 години кои му беа верни до смрт (и ден денес му се) и кои се тресеа и исполнуваа желби кога ќе му се јавеше по телефон. Ако си го фрлал гласот за BDI или PDSH тие години и ти си еден од нив.
 
Член од
12 јануари 2020
Мислења
35
Поени од реакции
35
Па незнам кој кого... 10 години кои му беа верни до смрт (и ден денес му се) и кои се тресеа и исполнуваа желби кога ќе му се јавеше по телефон. Ако си го фрлал гласот за BDI или PDSH тие години и ти си еден од нив.
Off znaci ti si eden od onie sto vikaat, “mene mi ja ebe zenata ama na komsijata mu ja ebe povise”.
 

Казаки

Атаманот - Army of Christ
Член од
2 септември 2011
Мислења
1.465
Поени од реакции
1.795
Off znaci ti si eden od onie sto vikaat, “mene mi ja ebe zenata ama na komsijata mu ja ebe povise”.
ooooooo ti... ја кога зборам не тропам на ламарина. Кога идел у Сарај како Нова година сте го чекале.


 
Член од
24 мај 2014
Мислења
4.271
Поени од реакции
4.295
Кичевскиот кај нас е познат како тип кој има невероватен ,,њух,, за пари. едноставно знае од обично познатство да направи пари...дали со посредување, со лажење, со....

Сум кажал веќе неколку пати.....се прибра во мое друштво како клинец(средината на 90-тите) и ја ќари помалата ќерка на кичевскиот претседател на судот која излегуваше со нас во друштво покрај постарата ќерка(сега ректор)

и те што го познаваат подобро кажуваат дека скоро никогаш не греши, и за пари е во состојба не Боки...туку и коските од прадедо му да ги поеби...

Почетокот на ,,бизнисот,, му е посредување на земање на мито за 6-ка на факултетот за туристи(не туризам) во охрид

Тој ги зема парите и ги носи кај профата за процент

а тоа е пред повеќе од 20 години....
Кичеец ти е у ствари македонскиот Реј Донован :D
 
Член од
4 октомври 2018
Мислења
1.037
Поени од реакции
2.284
Кичевскиот кај нас е познат како тип кој има невероватен ,,њух,, за пари. едноставно знае од обично познатство да направи пари...дали со посредување, со лажење, со....

Сум кажал веќе неколку пати.....се прибра во мое друштво како клинец(средината на 90-тите) и ја ќари помалата ќерка на кичевскиот претседател на судот која излегуваше со нас во друштво покрај постарата ќерка(сега ректор)

и те што го познаваат подобро кажуваат дека скоро никогаш не греши, и за пари е во состојба не Боки...туку и коските од прадедо му да ги поеби...

Почетокот на ,,бизнисот,, му е посредување на земање на мито за 6-ка на факултетот за туристи(не туризам) во охрид

Тој ги зема парите и ги носи кај профата за процент

а тоа е пред повеќе од 20 години....
Ептен спремен овој Кичеец :ROFLMAO: се впуштил и во односи со Боки само за да ја придобие неговата доверба и да го спаси шефот Камчев
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
6.603
Поени од реакции
6.129
Дали растеше во Кичево или Дебрца?
до средината на 90-те живееше во Кичево, а веќе имам пишано дека последен пат се видов со него некаде 2002-2003 во Охрид ....на плоштадот дојде со црвен кабрио Мерцедес. Нешто ја спомнуваше белгија....дали таму бил или од таму го купил Мерцедесот. Не се сеќавам точно
 

Нuкола

Ганџамен
Член од
24 мај 2005
Мислења
5.049
Поени од реакции
12.800
* едитирано од мод
10 дена бан од тема, а следен пат ќе биде далеку подолго. За вакви навреди имаш милион други начини да комуницираш со твојот "непријател" а не да користиш јавни теми.

Благодарам на разбирање.
 
Член од
25 септември 2016
Мислења
594
Поени од реакции
513
10 дена бан од тема, а следен пат ќе биде далеку подолго. За вакви навреди имаш милион други начини да комуницираш со твојот "непријател" а не да користиш јавни теми.

Благодарам на разбирање.
Многу задоцнивте, на козариве им дадовте многу слобода, уште пред три страници побарав санкција за навреди и провокација на национална основа...
 
На врв Bottom