Криминалци и криминални групи во МК

Член од
12 јануари 2020
Мислења
187
Поени од реакции
145
јас едно време работев во еден помал објект/хотел како рецепционер, дојде една група од Тетово, на мое изненадување( според сликата што ја имав за албанкиве) имаше навистина добри риби, добро дотерани, стегнати во хеланки, патики адидас и тн. Вечерта во муабет со некој од машките им викам, абе не се мотајте без врска ко мува без гла, ојте нешто закачите, овие овциве ми викаа "Абе како сестри ги гледаме", и додека овие овчариве ги гледаа како сестри тие парче се направија со персоналот, ти како охриѓанец сигурно разбираш што зборвам.
Автоматски споено мислење:


Па ти така се постави, твојот пост беше како да си албанец и знаеш колку реденки имало, всушност како да си бил меѓу нив. Или и ти си пичка ( што се еба со шипциве) како тој @Ramkaras што се курчеше овде и оставаше број да му се јавиме а ко му се јавив се јави некоја пичка.
Abe klosar eden ti ke kazuvas koj se postavil a koj ne. Nikoj ne te navredi kako sto ti vregas. pripazi sto pisuvas
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
4.275
Поени од реакции
4.298
"Во врска со убиството на Наим Ајети:
Џипот од кој е пукано кон Наим, Тозо и Ферди е Grand Jeep Cherokee а не е Land Rover како што изјавија медиумите. Цел шаршер е испукан во Наим Ајети од кои 3 куршуми се во главата а останатите насекаде низ абдоменот. Регистарските таблици на Jeep Cherokee-то кои претходно биле на возилото од Финансиската Полиција а биле одјавени се земени од позади KADIS каде има коли за отпад. Убиството е направено со максимална прецизност, подолго време планирано, и извршено на многу професионален начин. За тоа говори и куршимите кои биле точно прецизно испукани кон возилото, а само ЕДЕН куршум не ги погодил метите.
Барајте поврзаност со обидот за убиство во Батинци од неодамна.
Повеќе не смеам да споделам,
поздрав."


Една порака од пред, нешто повеќе од година и пол, која чекаше време за да биде објавена.
 
Член од
12 јануари 2020
Мислења
187
Поени од реакции
145
"Во врска со убиството на Наим Ајети:
Џипот од кој е пукано кон Наим, Тозо и Ферди е Grand Jeep Cherokee а не е Land Rover како што изјавија медиумите. Цел шаршер е испукан во Наим Ајети од кои 3 куршуми се во главата а останатите насекаде низ абдоменот. Регистарските таблици на Jeep Cherokee-то кои претходно биле на возилото од Финансиската Полиција а биле одјавени се земени од позади KADIS каде има коли за отпад. Убиството е направено со максимална прецизност, подолго време планирано, и извршено на многу професионален начин. За тоа говори и куршимите кои биле точно прецизно испукани кон возилото, а само ЕДЕН куршум не ги погодил метите.
Барајте поврзаност со обидот за убиство во Батинци од неодамна.
Повеќе не смеам да споделам,
поздрав."


Една порака од пред, нешто повеќе од година и пол, која чекаше време за да биде објавена.
Pred nekoj den eden cigan sto sobira staro zelezo go videla patrola od ulicni policajci i bidejki videle deka nosel tocak na kolickata go zastanale mislele deka go ukral i povikale pomos. Tri koli alfa dojdoa. Lokacijava bese vo karpos blizu lokacijava kade se desi ubistvovo na Naim. Kako moze na edno od najfrekfentnite mesta kade ima kameri da ne se doznae nisto, ili togaas alfive im se koci kolenoto koga ke slusnat puka kalas. Ova ubistvo bese i so cel da se pokaze deka ima nekoj nov vo gradot koj e glaven
Автоматски споено мислење:

"Во врска со убиството на Наим Ајети:
Џипот од кој е пукано кон Наим, Тозо и Ферди е Grand Jeep Cherokee а не е Land Rover како што изјавија медиумите. Цел шаршер е испукан во Наим Ајети од кои 3 куршуми се во главата а останатите насекаде низ абдоменот. Регистарските таблици на Jeep Cherokee-то кои претходно биле на возилото од Финансиската Полиција а биле одјавени се земени од позади KADIS каде има коли за отпад. Убиството е направено со максимална прецизност, подолго време планирано, и извршено на многу професионален начин. За тоа говори и куршимите кои биле точно прецизно испукани кон возилото, а само ЕДЕН куршум не ги погодил метите.
Барајте поврзаност со обидот за убиство во Батинци од неодамна.
Повеќе не смеам да споделам,
поздрав."


Една порака од пред, нешто повеќе од година и пол, која чекаше време за да биде објавена.
Inaku Tozo bese eden od kamatarite sto sorabotuvase so Belanoca, pred desetina meseci eden prijatel barajki stan na oglas naletal na zenata na Tozo, pejackata Martina i osven toj stan mu ponudila uste nekolku na prodazba. Koga ja prasal od kaj vi se mu rekla deka mazot i pocinal i i gi ostavil vo nasledstvo i gi prodavala site i si odela od drzavata.
 
Последно уредено:
Член од
24 август 2015
Мислења
118
Поени од реакции
96
Па Битола Прилеп Велес нема Албанци кримоси зошто зато што нема продадени инспектори ако Албанец малку крени гла го сечат одма до полицијата е неје до кримоси те
зависи за какви кримоси се збора од која бранша јас знам доста од околина на бт шо продават оружје
 
Член од
24 март 2010
Мислења
11.574
Поени од реакции
15.438
Koj dava amin kazi mi so ime i prezime? Ne vaka opsto da zborime.
Zaev pickata? Saso? Zoki kicevec gejot? Haha smesno.
Заев е пичка, Кичевскиот е педер, а Сашо е само Сашо. Во прашањето си го вметнал одговорот. :D
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
4.275
Поени од реакции
4.298
Pred nekoj den eden cigan sto sobira staro zelezo go videla patrola od ulicni policajci i bidejki videle deka nosel tocak na kolickata go zastanale mislele deka go ukral i povikale pomos. Tri koli alfa dojdoa. Lokacijava bese vo karpos blizu lokacijava kade se desi ubistvovo na Naim. Kako moze na edno od najfrekfentnite mesta kade ima kameri da ne se doznae nisto, ili togaas alfive im se koci kolenoto koga ke slusnat puka kalas. Ova ubistvo bese i so cel da se pokaze deka ima nekoj nov vo gradot koj e glaven
Автоматски споено мислење:


Inaku Tozo bese eden od kamatarite sto sorabotuvase so Belanoca, pred desetina meseci eden prijatel barajki stan na oglas naletal na zenata na Tozo, pejackata Martina i osven toj stan mu ponudila uste nekolku na prodazba. Koga ja prasal od kaj vi se mu rekla deka mazot i pocinal i i gi ostavil vo nasledstvo i gi prodavala site i si odela od drzavata.
Кој би знаел дали и прават притисок и неа Грчец/Дуќанџиќ екипава или се сели по своја волја...
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
4.275
Поени од реакции
4.298
Kade se seli? Slusnav deka Shevalj bil mnogu pati Spanija ama dali e vistina neznam
Почна и Шеваљ како Тоте крај да не му се знае кога каде е, Шпанија си е центар на нарко трговија, интересна приказна е воа ако е вистина.
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
1.050
Поени од реакции
707
Почна и Шеваљ како Тоте крај да не му се знае кога каде е, Шпанија си е центар на нарко трговија, интересна приказна е воа ако е вистина.
Ко бев во Барцелона навечер слушав само две работи марихуана и проституција.Многу од шипојте се префрлени во Шпанија земаат куќи под кирија надвор од градовите приклучват струја на диво и стануваат БАВЧАНЏИИ.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
6.627
Поени од реакции
6.281
Заев е пичка, Кичевскиот е педер, а Сашо е само Сашо. Во прашањето си го вметнал одговорот. :D
Кичевскиот кај нас е познат како тип кој има невероватен ,,њух,, за пари. едноставно знае од обично познатство да направи пари...дали со посредување, со лажење, со....

Сум кажал веќе неколку пати.....се прибра во мое друштво како клинец(средината на 90-тите) и ја ќари помалата ќерка на кичевскиот претседател на судот која излегуваше со нас во друштво покрај постарата ќерка(сега ректор)

и те што го познаваат подобро кажуваат дека скоро никогаш не греши, и за пари е во состојба не Боки...туку и коските од прадедо му да ги поеби...

Почетокот на ,,бизнисот,, му е посредување на земање на мито за 6-ка на факултетот за туристи(не туризам) во охрид

Тој ги зема парите и ги носи кај профата за процент

а тоа е пред повеќе од 20 години....
 
На врв Bottom