Криминалци и криминални групи во МК

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
29.659
Поени од реакции
38.598
 
Член од
8 октомври 2015
Мислења
530
Поени од реакции
765
Ne provociram po nacionalnost.
Jas ne sum videl slika so lugeto sto se spomnuvaat od grcec so pistoli i puski, ako ima nekoj neka prati da vidime
Jas mislam na nekoj mu e krivo pa probuva da ocrni na sekoj nacin. Prvo kazuva kako bilo toa se od drzavata pa posle bilo sitna riba haha
Realnosta e deka albanskite deca se mnogu po spremni od makeodnskite, ot mali noze se na ulica, ucat jazici, zanaet, rastat so ajkuli, dodeka makedonskite deca igraat nintendo. Ne vikam toa deka e loso tuku deka radi tie raboti nemoze da se sporedi albanski i makedonski kriminal. Kako sto kazav sekoja cest na 5-6 mk sto se vo evropa i 2-3 vo latino amerika ne e deka site se losi
Треба да имаш на ум дека тие албански(секогаш си го користам вашиот национален надимак ама ај албански нека е овај пат)деца шо глумат дилери се на редовна бацирака кај македонските деца во власта,пилињата надвор знат кој дава амин за експорт импорт и кај кој оди главниот цех..
 
Член од
12 јануари 2020
Мислења
35
Поени од реакции
35
Koj dava amin kazi mi so ime i prezime? Ne vaka opsto da zborime.
Zaev pickata? Saso? Zoki kicevec gejot? Haha smesno.

Jas ti kazuvam deka tie makedonci deca se narkomancinja sto ziveat lazen zivot pusat kur kaj albancite da se zaduzat 2 grama i da glumat mangupi pred picki, i koga ke im se javat utre denta za pari placat ko zeni.
Jas takov vpecatok imam, a gi znam site od prv do posleden i od gore i od dole...
Cest na isklucoci imale makedoncite luge kako mujo itn ama tie se retki.
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
4.275
Поени од реакции
4.298
Еднаш при расправија слична на последнава, кај што мене ме напаѓаа дека не бранам доволно национални интереси иако беше оф-топик пробав да им објаснам коренски што и се случува на Македонија од осамостојувањето па наваму, преку легендарното интервју на Јордан Петровски (Бизнисменот Десидент), но не го најдов линкот па со кратко објаснување не беше доволно јасно што е целата слика на приказната.

Еве го линкот и нека не ве мрзи, прочитајте го цело интервју!

Реално и оние доктрини од пред 60, 70 год. на американски чиновници од тајните служби, во кои пишува дека целта е да се уништи словенското христијнско население, со кои тупеше В. Ефтов во суштина се вистина. И уште еден лик кои го почитувам (кој е и негов гостин) е Дејан Лучич, бидејќи се потврдија многу негови тврдења, а две работи кои излегоа од него се фасцинантни, изјави дека Харадинај и Тачи со пари од дрога и органи градат згради без дозвола по Белград слично како црногорските кланови и втората работа е дека, сите политичари на Балканот се марионети на владеачите од сенка.
Кој има кликер да го сфати концептот на Удба делувањето, лесно ќе "свари" што и се случува на Македонија и што му се случува на цел Балкан.
 
Член од
12 јануари 2020
Мислења
187
Поени од реакции
145
Koj dava amin kazi mi so ime i prezime? Ne vaka opsto da zborime.
Zaev pickata? Saso? Zoki kicevec gejot? Haha smesno.

Jas ti kazuvam deka tie makedonci deca se narkomancinja sto ziveat lazen zivot pusat kur kaj albancite da se zaduzat 2 grama i da glumat mangupi pred picki, i koga ke im se javat utre denta za pari placat ko zeni.
Jas takov vpecatok imam, a gi znam site od prv do posleden i od gore i od dole...
Cest na isklucoci imale makedoncite luge kako mujo itn ama tie se retki.
Znaete li kolku devojki makedonki se plakjale i plakjaat sex i im se praeni redenki za gram dva vo gazi baba...
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
4.691
Поени од реакции
7.307
A ti znaes kolku albanki se ebavaat so makedonci za ic grama, I posle vi glumat nevini?
Не знам за порано ама у последните неколку години, со почетоците на инстаграмот(кај нас) ова станува тренд во Скопје.
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
1.050
Поени од реакции
707
Не знам за порано ама у последните неколку години, со почетоците на инстаграмот(кај нас) ова станува тренд во Скопје.
За порано јас че ти кажам.Секоја год ги дупевме ракометарките на Трепча кој ќе дојдеа во Палас.Анките од тетово,дебар,струга ги дупевме во Косел, одеа кај вулканот со гзот навртен имаа хемороиди и сулфурот им помагаше.Екскурзијантките парче се праеја,викаја не држат само дома за перење и чистење и од оградите -облакодери сонце не гледаме....
 
Член од
21 март 2011
Мислења
2.649
Поени од реакции
2.186
За порано јас че ти кажам.Секоја год ги дупевме ракометарките на Трепча кој ќе дојдеа во Палас.Анките од тетово,дебар,струга ги дупевме во Косел, одеа кај вулканот со гзот навртен имаа хемороиди и сулфурот им помагаше.Екскурзијантките парче се праеја,викаја не држат само дома за перење и чистење и од оградите -облакодери сонце не гледаме....
јас едно време работев во еден помал објект/хотел како рецепционер, дојде една група од Тетово, на мое изненадување( според сликата што ја имав за албанкиве) имаше навистина добри риби, добро дотерани, стегнати во хеланки, патики адидас и тн. Вечерта во муабет со некој од машките им викам, абе не се мотајте без врска ко мува без гла, ојте нешто закачите, овие овциве ми викаа "Абе како сестри ги гледаме", и додека овие овчариве ги гледаа како сестри тие парче се направија со персоналот, ти како охриѓанец сигурно разбираш што зборвам.
Автоматски споено мислење:

Pa sto mi se obrakjas kako da sum albanec, jas kazuvam deka mi e krivo sto nasite pravat taka
Па ти така се постави, твојот пост беше како да си албанец и знаеш колку реденки имало, всушност како да си бил меѓу нив. Или и ти си пичка ( што се еба со шипциве) како тој @Ramkaras што се курчеше овде и оставаше број да му се јавиме а ко му се јавив се јави некоја пичка.
 
Последно уредено:
Член од
22 септември 2017
Мислења
203
Поени од реакции
240
Па Битола Прилеп Велес нема Албанци кримоси зошто зато што нема продадени инспектори ако Албанец малку крени гла го сечат одма до полицијата е неје до кримоси те
 
Член од
4 октомври 2018
Мислења
1.060
Поени од реакции
2.390
Па Битола Прилеп Велес нема Албанци кримоси зошто зато што нема продадени инспектори ако Албанец малку крени гла го сечат одма до полицијата е неје до кримоси те
Кажи си дека ги сечат оти им се конкуренција во крими работите, а не дека не биле продадени души ;)
 
Член од
25 септември 2016
Мислења
595
Поени од реакции
518
Па Битола Прилеп Велес нема Албанци кримоси зошто зато што нема продадени инспектори ако Албанец малку крени гла го сечат одма до полицијата е неје до кримоси те
Чути си, овие мисла само Скопје е... Толку од планината до селата подслегле и ништо не виделе...

ПОСЛЕ ЈУРУМЛЕРИ МИСЛА МОРЕ ИМА!
 
Последно уредено:
Член од
10 септември 2016
Мислења
4.691
Поени од реакции
7.307
Да ама бар не се слуги на било кој си си работат за себе
За Битола и Прилеп не знам ама за Велес за други работи и тоа како се продаваат, сепак џандар е џандар, чест на исклучоци, но истите се теренци у специјалните единици ова другово шо е се се купува и продава.
 
На врв Bottom