Криминалци и криминални групи во МК

Член од
6 декември 2019
Мислења
14
Поени од реакции
9
За во оваа ли случка се зборуваше дека Роберт Роби Телекабел или Славе Ивановски Оаза не памтам добро, ќе го тепал синот на Бранко?


СИНОТ НА БРАНКО ЦРВЕНКОВСКИ ДОБИ КРИВИЧНА ПРИЈАВА ЗА ТЕПАЧКАТА ВО ШТИП

Синот на Црвенковски заедно со Мишко брилијант и неговата екипа во Мистик ги зеогледаа дел од обезбедувањето на Роби и почнаа да маваат со чаши и шишиња кон нив. Беше доста страшно. Екипата со Мишко како се сеќавам мислам беше како 15 човека и сите маваа со што ке најдат.
 
Член од
4 јуни 2016
Мислења
438
Поени од реакции
365
Пд онаа бензинската. На автопат ја има исто така. Не знам како и беше името. Албанци се.
Незнам на која бензинска мислиш ако е Дет Оил тие се Македонци, 2 брата се. Имаат 4 фирми, лани имаа обрт на пари од 100м евра. Дефинитивно се едни од најбогатите ако не и најбогати во Куманово.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Незнам на која бензинска мислиш ако е Дет Оил тие се Македонци, 2 брата се. Имаат 4 фирми, лани имаа обрт на пари од 100м евра. Дефинитивно се едни од најбогатите ако не и најбогати во Куманово.
Знам за Дет-Оил. Мислам дека друга бензинска е, албанско презиме има бензинската.
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.052
Поени од реакции
12.510
Ima li nekoe info kade e covekov i kako e posle napadot
Во маврово е моментално.
Последно имаше ставено на инстаграм како ја влече(со трчање) ќеркичката на санка низ снег.
Сакам да кажам дека е во супер кондиција,скоро како нов

Sent from my SM-G975U using Tapatalk
 
Член од
12 јануари 2020
Мислења
494
Поени од реакции
518
Во маврово е моментално.
Последно имаше ставено на инстаграм како ја влече(со трчање) ќеркичката на санка низ снег.
Сакам да кажам дека е во супер кондиција,скоро како нов

Sent from my SM-G975U using Tapatalk
Cudno kako posle takov napad se seta slobodno. Uste ako e bez obezbedubanje
 

Kajgana Shop

На врв Bottom