Криминалци и криминални групи во МК

Член од
24 мај 2014
Мислења
4.271
Поени од реакции
4.294
@Ramkaras Случајно вртев наназад и сретнав на повеќе места, имаш напишано брат дека Ајети се убијците на Имер Шерифи (Шерифот од Дижонска), а пак мене дечко што е од тоа маало ми ја кажа следнава приказна за случајот што е во спојлерот, иначе текстот е објавен уште тогаш на темата. Можно ли е вистината да е нешто измеѓу?

"Вистината за Дижонска ја слушнав од многу близок извор до местото од каде потекнува приказната, и тврди дека е 100% точно следново. Елхам Гага Лам од Перо Милошевски позајмил околу 60.000€ и не му ги враќал, и му викал дојди земи ги. Тогаш Перо му се обраќа на Имер Шерифи и го моли да му помогне да си ги земе парите. На телефон Елхам му рекол на Имер не се мешај ти не му ги враќам, меѓу нас е воа, а Имер го пцуел и му рекол каде си ќе дојдам ќе те убијам.. Кога стигнале на бензинската во Ченто Имер му се јавува на Гага Лам и му вика кај си жената да ти ја е*ам јас дојдов, а немал поима дека веќе паднале во заседа целата негова екипа, он и Перо. Одма после тоа следела решетка, двајцата убиени и многу ранети. По неколку години сакале да ги смират со семејството на Шерифи ама тие нејќеле, а Гага Лам викал к*р не ме боли пак ке ги убијам."

П.С. За тие што не знаат лани во Јуни (2019) двете фамилии конечно се помириле, фамилијата на Шерифи и фамилијата на Елхам Гага Лам која всушност е фамилијата Маслани, за што и јас не знаев до пред одредено време. Елхам малкумина го знаат зошто живеел тотално повлечен живот, од блиски извори знам дека работел со кокаин наголемо, пратки од 50,100,150кг а тоа нешто ситно што останувало Шенки и др. од фамилијата го дилале на свои луѓе. Гага Лам имал и ресторан, ќе го пишам името кога ќе ми стаса информација.

Интересна е наводната вмешаност на Наим Ајети во убиството на Шерифот, како што кажа Лупевска на Код. Иначе исто така малкумина знаат и дека Маслани се внуци на Џељо т.е. на фам. Ајети, така да веројатноста да имало помош од некој Ајети кон Гага Лам, во врска со убиството на Имер Шерифот е многу голема.
 
Член од
12 јануари 2020
Мислења
187
Поени од реакции
145
Da....na toa mislev
Paleni koli, dzipovi, tepani luge za da se postavi obezbeduvanje nivno(covek koj pokasno bi dilal koka). Ne bilo rabotata pari od obezbeduvanje, se znae deka od toa nema tolku pari, tuku od roba. Posle toa dojde ubistvoto isto radi roba i KOD gi razotkri do koren. Odnosno deka firmata e od Strumica. Posledno sto se slusa e deka Stekli si vlaga vo MK i deka si gi naplatil parite od Nikola Bebe za robata sto ja zemal Martin
Автоматски споено мислење:

Paleni koli, dzipovi, tepani luge za da se postavi obezbeduvanje nivno(covek koj pokasno bi dilal koka). Ne bilo rabotata pari od obezbeduvanje, se znae deka od toa nema tolku pari, tuku od roba. Posle toa dojde ubistvoto isto radi roba i KOD gi razotkri do koren. Odnosno deka firmata e od Strumica. Posledno sto se slusa e deka Stekli si vlaga vo MK i deka si gi naplatil parite od Nikola Bebe za robata sto ja zemal Martin
Samo mnogu interesna slucka e napadot na bivsata sopruga na Stekli. Drskosta so koja ja cekal covek maskiran i ja pretepal so sipka. Imase na eden medium i sliki koja ona gi objavila cela raskrvarena. Dali toa se slucilo radi osveta koj znae. Samo imase info deka na brat mu na Martin posle ubistvoto mu go zimaat celo sluzbeno oruzje, najverojatno zatoa sto imale info deka ke se osvetuva za bratot
 
Последно уредено:
Член од
8 јануари 2012
Мислења
6.590
Поени од реакции
6.089
Možebi ke vi zvuči čudno ili glupo....no vo životot nemam gledano ni edna emisija KOD ....od forumi i internet podobro ke se informiraš
Štom e televizija...ima nekoi interesi što da kaži što ne
 
Последно уредено:
Член од
12 јануари 2020
Мислења
187
Поени од реакции
145
Možebi ke vi zvuči čudno ili glupo....no vo životot nemam gledano ni edna emisija KOD ....od forumi i internet podobro ke se informiraš
Štom e televizija...ima nekoi interesi što da kaži što ne
Lupevska e profi i mnogupati imala jaki pritisoci zatoa sto nema pardon i objavuvaat prikazni nezavisno dali imaat zakani a gi imale mnogu
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
4.271
Поени од реакции
4.294
Paleni koli, dzipovi, tepani luge za da se postavi obezbeduvanje nivno(covek koj pokasno bi dilal koka). Ne bilo rabotata pari od obezbeduvanje, se znae deka od toa nema tolku pari, tuku od roba. Posle toa dojde ubistvoto isto radi roba i KOD gi razotkri do koren. Odnosno deka firmata e od Strumica. Posledno sto se slusa e deka Stekli si vlaga vo MK i deka si gi naplatil parite od Nikola Bebe za robata sto ja zemal Martin
Автоматски споено мислење:


Samo mnogu interesna slucka e napadot na bivsata sopruga na Stekli. Drskosta so koja ja cekal covek maskiran i ja pretepal so sipka. Imase na eden medium i sliki koja ona gi objavila cela raskrvarena. Dali toa se slucilo radi osveta koj znae. Samo imase info deka na brat mu na Martin posle ubistvoto mu go zimaat celo sluzbeno oruzje, najverojatno zatoa sto imale info deka ke se osvetuva za bratot
Види Ана е бивша жена на Штекли, разведени се веќе имаме пишано наназад, сега е преженет со некоја од Белград. Се зборува дека се плескала со Кичеец па ради тоа се развеле, што и не е наша работа... Па по ова нема логика дека причинител на нападот може да биде само еден.
 
Член од
12 јануари 2020
Мислења
187
Поени од реакции
145
Види Ана е бивша жена на Штекли, разведени се веќе имаме пишано наназад, сега е преженет со некоја од Белград. Се зборува дека се плескала со Кичеец па ради тоа се развеле, што и не е наша работа... Па по ова нема логика дека причинител на нападот може да биде само еден.
Sekako ne rekov deka e nesto direktna pricina
 
Член од
26 ноември 2019
Мислења
9
Поени од реакции
7
Види Ана е бивша жена на Штекли, разведени се веќе имаме пишано наназад, сега е преженет со некоја од Белград. Се зборува дека се плескала со Кичеец па ради тоа се развеле, што и не е наша работа... Па по ова нема логика дека причинител на нападот може да биде само еден.
Novata zena na rade e aleksandra lazic od skopje aerodrom, mislam deka e generacija ‘94 i “rade efektot” sto i se sluci ja promeni devojkata od koren iako od sekogas si vlecese nekoja “kriminogena” zicka. Pozadi napadot na ana ne stoi familijata na janusev, tuku e carsiska kavga od kalibarot na koj i samata ana pripagja. Isto taka pogore nekoj pisal deka stekli vleguva vo makedonija i gi naplatil parite od bebe sto e apsolutna nevistina. Poz do sledno citanje
 
Член од
6 декември 2019
Мислења
16
Поени од реакции
17
Mijalkov ima mnogu poznanstva nadvor, konekcii, ovoj osven sega sto stvorija so promenava na imeto, grci mrci...
Мијалков е две класи над Заеви. Има криминален мозок. Стара политичка фамилија се, од на Сашо дедо му почнуваат некаден, па Јордан кој е убиен во Србија. А еве и син му Јордан разработува голем бизнис со нафта или само го разработува да не леже така.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
4.660
Поени од реакции
7.226
Мијалков е две класи над Заеви. Има криминален мозок. Стара политичка фамилија се, од на Сашо дедо му почнуваат некаден, па Јордан кој е убиен во Србија. А еве и син му Јордан разработува голем бизнис со нафта или само го разработува да не леже така.
Шо разработувал принцот од Монако?
Кажи нешто повеќе ако знаеш за ова со нафтата.
 
Член од
12 јануари 2020
Мислења
187
Поени од реакции
145
Novata zena na rade e aleksandra lazic od skopje aerodrom, mislam deka e generacija ‘94 i “rade efektot” sto i se sluci ja promeni devojkata od koren iako od sekogas si vlecese nekoja “kriminogena” zicka. Pozadi napadot na ana ne stoi familijata na janusev, tuku e carsiska kavga od kalibarot na koj i samata ana pripagja. Isto taka pogore nekoj pisal deka stekli vleguva vo makedonija i gi naplatil parite od bebe sto e apsolutna nevistina. Poz do sledno citanje
Muabetot koj se vrti e toj, ni go velicam ni nisto. Na bebe mercedesot nov CLA mislam bese posle ubistvoto na Martin znaes deka mu go zapalija pozadi Kapitol, posle toa zakani vikaat u vrata mu pukale i sega gi zemal parite vikaat. A deka od Vice imal podrska imal
Автоматски споено мислење:

Muabetot koj se vrti e toj, ni go velicam ni nisto. Na bebe mercedesot nov CLA mislam bese posle ubistvoto na Martin znaes deka mu go zapalija pozadi Kapitol, posle toa zakani vikaat u vrata mu pukale i sega gi zemal parite vikaat. A deka od Vice imal podrska imal
On ima edno ubistvo vo Gjorce koga ubiva covek udirajki go so pistol vo glava, umesan bil i vo problemot Verusevski koga e pukan od stranata na Verushevski, ucestvuva vo logistiki i vo drugi obidi za ubistva. Martin e vtor covek koj da receme e zrtva od negova prodolzena raka. Ova ukazuva deka e seriozen kriminalec
 
Последно уредено:
Член од
26 ноември 2019
Мислења
9
Поени од реакции
7
Muabetot koj se vrti e toj, ni go velicam ni nisto. Na bebe mercedesot nov CLA mislam bese posle ubistvoto na Martin znaes deka mu go zapalija pozadi Kapitol, posle toa zakani vikaat u vrata mu pukale i sega gi zemal parite vikaat. A deka od Vice imal podrska imal
Автоматски споено мислење:

On ima edno ubistvo vo Gjorce koga ubiva covek udirajki go so pistol vo glava, umesan bil i vo problemot Verusevski koga e pukan od stranata na Verushevski, ucestvuva vo logistiki i vo drugi obidi za ubistva. Martin e vtor covek koj da receme e zrtva od negova prodolzena raka. Ova ukazuva deka e seriozen kriminalec
mercedes Glc mu zapalija na bebe i ne pozadi capitol, tuku pozadi mefo kaj 3tri biseri. Gledam deka povtoruvas deka vikaat vikaat vikaat ama izgleda pojma nemaat. Posle toa mu zapalija uste eden mercedes na bebe I posle toa na brat mu bristol mu ja zapalija seat alteata. Za pukanjeto u vrata ne sum slusnal taka da mislam deka e dezinformacija
 
Член од
12 јануари 2020
Мислења
187
Поени од реакции
145
mercedes Glc mu zapalija na bebe i ne pozadi capitol, tuku pozadi mefo kaj 3tri biseri. Gledam deka povtoruvas deka vikaat vikaat vikaat ama izgleda pojma nemaat. Posle toa mu zapalija uste eden mercedes na bebe I posle toa na brat mu bristol mu ja zapalija seat alteata. Za pukanjeto u vrata ne sum slusnal taka da mislam deka e dezinformacija
A i GLC-to mu go zapalija?epa vidi CLA koga mu ja zapalija pozadi kapitol locno pominav koga mu praeja zapisnik, on bese tamu i davase informacii kako sopstvenik. Znaci pepel go napraile tru vozila. Epa ovie vikaat vikaat vikaat potocni info imaat od tebe
 
Член од
12 јануари 2020
Мислења
187
Поени од реакции
145
A i GLC-to mu go zapalija?epa vidi CLA koga mu ja zapalija pozadi kapitol locno pominav koga mu praeja zapisnik, on bese tamu i davase informacii kako sopstvenik. Znaci pepel go napraile tru vozila. Epa ovie vikaat vikaat vikaat potocni info imaat od tebe
A ova e forum za zabava ne sud kade se izlozuvaat dokazi ni mvr. A ako si lektor na pogresna adresa si,ova nee tema za gramatika i nliteratura. Se nadevam svati deka pogresno se izrazi
 
Член од
24 август 2017
Мислења
36
Поени од реакции
59
A ova e forum za zabava ne sud kade se izlozuvaat dokazi ni mvr. A ako si lektor na pogresna adresa si,ova nee tema za gramatika i nliteratura. Se nadevam svati deka pogresno se izrazi
Abe ti najverojatno si 15god, koja zabava aman, ne mozesh nevistini ili pogresni informacii da objavuvash za nekogo,si pomislil deka na forumov citaat golem broj na luge i kako toa moze da se afektira vrz covek za kogo se pisuvaat rekla kazala muabeti ???
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
4.271
Поени од реакции
4.294
За во оваа ли случка се зборуваше дека Роберт Роби Телекабел или Славе Ивановски Оаза не памтам добро, ќе го тепал синот на Бранко?


СИНОТ НА БРАНКО ЦРВЕНКОВСКИ ДОБИ КРИВИЧНА ПРИЈАВА ЗА ТЕПАЧКАТА ВО ШТИП

 
На врв Bottom