Криминалци и криминални групи во МК

Член од
27 декември 2019
Мислења
14
Поени од реакции
17
 
Член од
12 јануари 2020
Мислења
141
Поени од реакции
102
Најлошата работа во Македонија е обезбедувањето. Голем ризик, а плата катастрофална. Жално за загинатите.
Koga bese Vmro sekoj vtoe zbor bese Mijalkov drma se, koga dojde Zaev drma Kosovo
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.124
Поени од реакции
8.994
Koga bese Vmro sekoj vtoe zbor bese Mijalkov drma se, koga dojde Zaev drma Kosovo
Хмм мислам нема потреба да се политизира и национализира настанот. Вториот загинат исто така бил од обезбедувањето, некој од напаѓачите или некој играч во казиното пошо пиши дека бил од Косово?
Многу разбојништва во последно, посебно во Скопје
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
1.930
Поени од реакции
2.762
Koga bese Vmro sekoj vtoe zbor bese Mijalkov drma se, koga dojde Zaev drma Kosovo
Ajajjajaja, kakov bosh muabet.
Demek Mijalkov gi kontroliral i vo negovo vreme ne smeele da pisnat.
Nemoj beeeee...
Kako be posle tolku raboti ushte pravite razlika pomegju partiite?
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
4.214
Поени од реакции
4.217
Ajajjajaja, kakov bosh muabet.
Demek Mijalkov gi kontroliral i vo negovo vreme ne smeele da pisnat.
Nemoj beeeee...
Kako be posle tolku raboti ushte pravite razlika pomegju partiite?
Се зависи од ситуацијата, односно што сакаат да постигнат службите, со каква цел ја наметнале владата што е на власт. Дали терор дали затишје.. ;)
 
Член од
4 октомври 2018
Мислења
818
Поени од реакции
1.669
Хмм мислам нема потреба да се политизира и национализира настанот. Вториот загинат исто така бил од обезбедувањето, некој од напаѓачите или некој играч во казиното пошо пиши дека бил од Косово?
Многу разбојништва во последно, посебно во Скопје
Како ќе нема разбојништва кога овие амнестираа еден куп криминалци
 
Член од
15 октомври 2019
Мислења
115
Поени од реакции
126
Ajajjajaja, kakov bosh muabet.
Demek Mijalkov gi kontroliral i vo negovo vreme ne smeele da pisnat.
Nemoj beeeee...
Kako be posle tolku raboti ushte pravite razlika pomegju partiite?
Mijalkov koga bese stvarno mu se plasea i klanjaa i Taci i na Ahmeti zamenicite, sve morase da odi samo toj ako dade blagoslov. Nemase biznis da e nad kilo, bez razlika dali e droga oruzje ili municija, a da ne mora da mu se plati rushvet. I dzeljovci i zijovci i shevalji i kondovci. Duri i ucki ko Rizaj i Mirsad na negovo baranje dojdoa, gi izigra i zavrsija skinati od policija Sasho.
Koga doagjase sdsm na vlast, otide Oliver na kurban vo Grcec i so pomosh na Shevalj i Oki od Dukjandik, dobija 5 plus glasa. Zavozvrat cel Grcec dojde vo centar, a na Skopje mu napravija kokainska groznica. Duri i pocnaa da se ponashaat nad zakonot i da pljukaat po dzandari ko vo Palas.
Ludi Mijalko gi vladees, givozese i vozi kako saka i ne im cvika, a sdsm se cvikatori i samo pravat otstapki
Автоматски споено мислење:

Isto bese so sdsm i 91 prvpat koga dojdoa, se sluci heroinska epidemija, tolku heroin imase sto u boni i ani sedea iskriveni po shankovi, i edvaj se cekase da se odi vo gazi baba, a heroinskata dnevna vrska od aracinovo do cair mu plakase licno na branko
 
Последно уредено:
Член од
12 јануари 2020
Мислења
141
Поени од реакции
102
Mijalkov koga bese stvarno mu se plasea i klanjaa i Taci i na Ahmeti zamenicite, sve morase da odi samo toj ako dade blagoslov. Nemase biznis da e nad kilo, bez razlika dali e droga oruzje ili municija, a da ne mora da se plati rushvet. I dzeljovci i zijovci i shevalji i kondovci. Duri i ucki ko Rizaj i Mirsad na negovo baranje dojdoa, gi izigra i zavrsija skinati od policija Sasho.
Koga doagjase sdsm na vlast, otide Oliver na kurban vo Grcec i so pomosh na Shevalj i Oki od Dukjandik, dobija 5 plus glasa. Zavozvrat cel Grcec dojde vo centar, a na Skopje mu napravija kokainska groznica. Duri i pocnaa da se ponashaat nad zakonot i da pljukaat po dzandari ko vo Palas.
Ludi Mijalko gi vladees, givozese i vozi kako saka i ne im cvika, a sdsm se cvikatori i samo pravat otstapki
Автоматски споено мислење:

Isto bese so sdsm i 91 prvpat koga dojdoa, se sluci heroinska epidemija, tolku heroin imase sto u boni i ani sedea iskriveni po shankovi, i edvaj se cekase da se odi vo gazi baba, a heroinskata dnevna vrska od aracinovo do cair mu plakase licno na branko
Samo ti mi ja svati poentata na napisanoto
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
2.690
Поени од реакции
3.534
Ajajjajaja, kakov bosh muabet.
Demek Mijalkov gi kontroliral i vo negovo vreme ne smeele da pisnat.
Nemoj beeeee...
Kako be posle tolku raboti ushte pravite razlika pomegju partiite?
Иди прашај ги Бајруш и Красничи дали има разлика.
И Дрпљанин што се величи на темава, и Хаџибуљичи, и Нацист од Бродец, и брадосаните од Смилковско.
Не мора да прашуваш, прогуглај и ќе видиш кај биле тогаш, кај се сега :)

Вечерта Ангел од Ѓорче кога беше убиен за велосипед, имаа масовни протести у Ѓорче, кршење ресторани продавници и други локали кај што се собираа албанци. Закани фрчеа следниот ден дека ќе дојделе од Грчец, од Крушопек од нз кај наоружани. Вечерта Мијалков отиде во Грчец да смири ситуација (објавија пола од сегашнава група слики со величење, со босот, со шефот итн.).
Мостот во Сарај не го поминаа.
 
Последно уредено:
На врв Bottom