Криминалци и криминални групи во МК

Член од
12 јануари 2020
Мислења
141
Поени од реакции
102
Taka si se rabotite, trgni od saraj nakaj tetovo isto ko da si vo kosovo, da ne misli nekoj ne sum ni za desnica ni za levica, samo dur si vadat oci, dui si turpija nokti i pravi presmetki koe magare da go java
Ako
Taka si se rabotite, trgni od saraj nakaj tetovo isto ko da si vo kosovo, da ne misli nekoj ne sum ni za desnica ni za levica, samo dur si vadat oci, dui si turpija nokti i pravi presmetki koe magare da go java
Sakav da kazam deka odkoga e sds na vlast vo Makedonija albanskoto podzemje
Ima info kaj e covekov i dali se vraka, bivsata zena mu ja napadnale pred kukja pred nekoj mesec a vikaat i deka na Janusev brat mu nema da ja ostavi rabotata taka
 
Член од
12 јануари 2020
Мислења
141
Поени од реакции
102
Ajajjajaja, kakov bosh muabet.
Demek Mijalkov gi kontroliral i vo negovo vreme ne smeele da pisnat.
Nemoj beeeee...
Kako be posle tolku raboti ushte pravite razlika pomegju partiite?
A zosto mislis deka mojot muabet e bosh a tvojot nee. Ovde davame mislenja svoi
Автоматски споено мислење:

Иди прашај ги Бајруш и Красничи дали има разлика.
И Дрпљанин што се величи на темава, и Хаџибуљичи, и Нацист од Бродец, и брадосаните од Смилковско.
Не мора да прашуваш, прогуглај и ќе видиш кај биле тогаш, кај се сега :)

Вечерта Ангел од Ѓорче кога беше убиен за велосипед, имаа масовни протести у Ѓорче, кршење ресторани продавници и други локали кај што се собираа албанци. Закани фрчеа следниот ден дека ќе дојделе од Грчец, од Крушопек од нз кај наоружани. Вечерта Мијалков отиде во Грчец да смири ситуација (објавија пола од сегашнава група слики со величење, со босот, со шефот итн.).
Мостот во Сарај не го поминаа.
I vo prislusuvanite muabeti imase kako mu se javuvaat od DUI i baraat uslugi od nego
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
1.930
Поени од реакции
2.762
A zosto mislis deka mojot muabet e bosh a tvojot nee. Ovde davame mislenja svoi
Автоматски споено мислење:


I vo prislusuvanite muabeti imase kako mu se javuvaat od DUI i baraat uslugi od nego
Јас мислев дека си од тие партиските ботови каде во секоја ситуација ги мери вмро и сдсм.
Имаше и претходно такви постови тука па затоа мојот коментар.
Ништо лично, нека продолжи дискусијата...

Добро знам и како беше во време на Мијалков.
Точно дека за разлика од сега некои му се клањаа. Ама тоа беше така затоа што он лично беше инволвиран во криминалот преку СГС и имаше контрола преку ДБК додека овој сега не е тоа што беше Мијалков, односно он е повеќе фејсбук премиер. Сигурно други се занимаваат со овие проблеми за него.

Како и да е, факт е дека без разлика на партијата, косовските кримоси се присутни и без разлика на Ојле или Дојле они ќе си шиткаат и пукаат. Криминалот е во раст, за жал, и не гледам како би го намалиле во скоро време.

Верувам да ако Заев или било кој друг се инволвира како началникот, и него ќе му ќутат и бараат услуги од причина што и они знаат дека против државата и полицијата, неможат.
 
Член од
1 мај 2019
Мислења
50
Поени од реакции
37
Колку толку имаше повеќе контрола врз кримосиве, а сега нема никава. Јас стварно се разочарав од целава работа што испадна.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
24.381
Поени од реакции
38.057
Го знае некој Мирослав од Тетово што продава луксузни коли? Дали само со тоа се занимава? Секоја чест на бизнисот.
 
Член од
12 јануари 2020
Мислења
141
Поени од реакции
102
Го знае некој Мирослав од Тетово што продава луксузни коли? Дали само со тоа се занимава? Секоја чест на бизнисот.
Na mnogu sliki go ima so Rambovci od Bitola a oni se poznati po toa deka rabotat so lihva
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
4.214
Поени од реакции
4.217
IMG_20200217_032446.jpg IMG_20200217_032349.png

Една од новите информации што кружат е дека Зоран Манасков Скршениот (познат од акција Диригент 2010), е вратен во бизнисот, но овој пат не со хероин по Европа туку локално во свој Велес со растурање кокаин. Наводно како Скршениот исто така и други бивши членови на Франкфурт Мафија се пренасочиле на локална трговија со кокаин, а се шпекулира и дека градот баш имал добра потрошувачка и паѓале добри суми. П.С. Како многу други и Скршениот бил пуштен порано од затвор со доаѓањето на власт на актуелнава влада па ни он а ни партнерот во бизнисот Спасе Димовски Ајдукот не одлежале 13 години колку што беа осудени.
 
Член од
15 октомври 2019
Мислења
115
Поени од реакции
126
Ova civo e znae li nekoj bmw i8 20200213_122333.jpg 20200213_122345.jpg 20200213_122356.jpg
Автоматски споено мислење:

Hibrid 2016 model okolu 100 000 eura
 
Последно уредено:
Член од
12 јануари 2020
Мислења
141
Поени од реакции
102
Член од
4 јануари 2020
Мислења
10
Поени од реакции
2
Ova civo e znae li nekoj bmw i8Прегледај го приврзокот 234067Прегледај го приврзокот 234068Прегледај го приврзокот 234069
Автоматски споено мислење:

Hibrid 2016 model okolu 100 000 eura
Ne bi bilo loso da plati 250 denari za perenje.
Автоматски споено мислење:

Na dragan kjerka mu Jelena 17 god. zagina pred eden mesec u soobrakjajka :( inaku covekot momentalno ima biznis nesto so delovi i koli vo vrednost od skoro 300 000€.
Navistina zalno e toa sto se slucilo. Sigurno zarabotuva mnogu povekje od 300,000 samo kolite mu vredat 500k.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
24.381
Поени од реакции
38.057
Од кај ги извади пола милион. Има I8 и Нова Панамера. Двете заедно се околу 200 до 250.000 максимум, во зависност од опрема. Не ги гледам веќе низ град толку често по смртта на девојчето.
 
На врв Bottom