Криминалци и криминални групи во МК

Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.864
Објавата е донекаде оф-топик ама се совпаѓа со муабет од неодамна.

Ekskluzivni detalji o "Eskobaru Balkana": Jovan Vukotić švercovao drogu kao "biznismen Ivan”, a uhapšen kao "Georgije" (FOTO) (VIDEO)
14/09/18



Се зборува дека Раде Штекли ги средувал документиве за Јовица Вукотич. Текстот само надополнува еден разговор од неколку страници наназад, дека патот на дрогата повеќе не е праволиниски како некогаш.

Na saslušanju u beogradskom tužilaštvu, Vukotić je izjavio da je koristio lažni makedonski pasoš na ime Georgije Andonov, kako bi lakše putovao po Evropi.
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.073
Поени од реакции
19.871
Овца, на свадба кај Демби во Софија. Сликано од Перо Мрсното, не знам точно која година. Ако имате и други слики од свадбата, постирајте.

 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.960
Поени од реакции
17.738
Овца, на свадба кај Демби во Софија. Сликано од Перо Мрсното, не знам точно која година. Ако имате и други слики од свадбата, постирајте.

Еминем :icon_mrgr:
 
Член од
24 август 2017
Мислења
324
Поени од реакции
761
Овца, на свадба кај Демби во Софија. Сликано од Перо Мрсното, не знам точно која година. Ако имате и други слики од свадбата, постирајте.

ahahahahahahhahahahaahahahah kazi mi deka se zafrkavash jebemte :)))))


Inace ovoj Rade Shtekli da imashe malce poke mozok najaki mafo ke bese vo MK
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.073
Поени од реакции
19.871
Nzm zasto ama na slikava kao da ne e ovca

Sent from my SM-A600FN using Tapatalk
Овца е, има слика и на претходна страна, треба ќор да си за да не го препознаеш.

Ако одиш Битола некогаш, барај го Перо Мрсното, екипа се со Тушнико (беа, не знам уште дали се), има тој повеќе слики од свадбата. Или па Андре Докторот од Нова Битола, заедно беа во Софија на свадбата.
 
Член од
5 октомври 2011
Мислења
24
Поени од реакции
17
Овца е, има слика и на претходна страна, треба ќор да си за да не го препознаеш.

Ако одиш Битола некогаш, барај го Перо Мрсното, екипа се со Тушнико (беа, не знам уште дали се), има тој повеќе слики од свадбата. Или па Андре Докторот од Нова Битола, заедно беа во Софија на свадбата.
Nema potreba da baram nikoj,dovolno e da ti kazav prvi komsii,zaedno sredno ucevme i posle toa imame praeno nekok komb taka da nema potreba da prasuvam nikoj,na prvata slika kaj sto e skraten fantom ok ama ovaa drugava jok

Sent from my SM-A600FN using Tapatalk
 
Член од
26 ноември 2019
Мислења
42
Поени од реакции
83
Пепиќ матно ми е во глава кој беше, а вој Дешо бил во екипа со Џељо, Овца и Фантом. И он бил присутен кога се упукале во Инсомнија 2008 г. Сега веќе со години живеел во Шведска.
druze uz duzno postovanje poso ti ja imas otvoreno temava, megjutoa golem del od rabotite sto gi imas pisuvano se celosno nevistini. Dejan panovski deso ziveese vo aerodrom jane sandanski 53, na prvi kat.Iako imase 200 kila sekogas koga si doagjase doma se kacuvase po skalite, a atentatorot - inace poznanik na deso, mu gi znaese navikite i zatoa go preceka na skali i mu ispuka 8 metci. Slobodanka (cobe) togasnata zena na deso, so koja ima sin i kjerka, nasekjase deka nesto se slucuva i koga se strcala na skalite ne i se veruvase sto ja snaslo. Posle toa vo bolnica, na sala doktorot zborese deka go spasila debelinata. Deso koga iskoci od bolnica, imase mnogu zaeban oziljak (krpenica) po celata glava i isto taka site veruvam go imaat procitano po portalite momentot koga deso mu bara 100 bona na atentatorot, za da go smeni iskazot demek ne se sekjaval. Za mene od sekogas toj poteg izgledase kako deso da si go vrednuva svojot zivot na 100.000€.
E sega, da te koregiram vo tvoite gluposti. So ogled na negovoto debelo dosie, deso mnogu nabrzo od koga iskoci od bolnica go legnaa u idrizovo, kade sto lezese se do fevruar 2018ta godina, koga kako i golem del od kolegite negovi iskoci so predizbornata kampanja na SDSM (citaj amnestija), za mnogu nabrzo, da go kliznat na negoviot dolgogodisen drugar DEKI - sin mu so necelo kilo marihuana. deki junakot za da ne mu go nakalemat na sin mu, on go zima deloto, a deso vo ovaa situacija go jade deka dur e na PI merki se slusa so deki, gi vrzuvaat 7-8 lugje vo organiziran kriminal i mu se razvlekuva sudenjeto za vo septemvri 2019ta Deso da dobie novi 9 godini. Momentalno se naogja vo idrizovo na izdrzuvanje na novata kazna, a svedska moze da ja gleda samo na atlas.
Poz druze, proveri si gi informaciite pred da pisuvas zatoa sto gledam deka mnogu lugje slepo veruvaat vo tvoite postovi.
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.864
druze uz duzno postovanje poso ti ja imas otvoreno temava, megjutoa golem del od rabotite sto gi imas pisuvano se celosno nevistini. Dejan panovski deso ziveese vo aerodrom jane sandanski 53, na prvi kat.Iako imase 200 kila sekogas koga si doagjase doma se kacuvase po skalite, a atentatorot - inace poznanik na deso, mu gi znaese navikite i zatoa go preceka na skali i mu ispuka 8 metci. Slobodanka (cobe) togasnata zena na deso, so koja ima sin i kjerka, nasekjase deka nesto se slucuva i koga se strcala na skalite ne i se veruvase sto ja snaslo. Posle toa vo bolnica, na sala doktorot zborese deka go spasila debelinata. Deso koga iskoci od bolnica, imase mnogu zaeban oziljak (krpenica) po celata glava i isto taka site veruvam go imaat procitano po portalite momentot koga deso mu bara 100 bona na atentatorot, za da go smeni iskazot demek ne se sekjaval. Za mene od sekogas toj poteg izgledase kako deso da si go vrednuva svojot zivot na 100.000€.
E sega, da te koregiram vo tvoite gluposti. So ogled na negovoto debelo dosie, deso mnogu nabrzo od koga iskoci od bolnica go legnaa u idrizovo, kade sto lezese se do fevruar 2018ta godina, koga kako i golem del od kolegite negovi iskoci so predizbornata kampanja na SDSM (citaj amnestija), za mnogu nabrzo, da go kliznat na negoviot dolgogodisen drugar DEKI - sin mu so necelo kilo marihuana. deki junakot za da ne mu go nakalemat na sin mu, on go zima deloto, a deso vo ovaa situacija go jade deka dur e na PI merki se slusa so deki, gi vrzuvaat 7-8 lugje vo organiziran kriminal i mu se razvlekuva sudenjeto za vo septemvri 2019ta Deso da dobie novi 9 godini. Momentalno se naogja vo idrizovo na izdrzuvanje na novata kazna, a svedska moze da ja gleda samo na atlas.
Poz druze, proveri si gi informaciite pred da pisuvas zatoa sto gledam deka mnogu lugje slepo veruvaat vo tvoite postovi.
Ваква поправка на мислење е сосем ок, респект. Информацијата за Дешо ја добив од човек што ја знае неговата претходна екипа, па затоа не ја ни проверив ама очигледно сум грешел и јас и дојавувачот. Поздрав.
 
Член од
24 август 2017
Мислења
324
Поени од реакции
761
Овца е, има слика и на претходна страна, треба ќор да си за да не го препознаеш.

Ако одиш Битола некогаш, барај го Перо Мрсното, екипа се со Тушнико (беа, не знам уште дали се), има тој повеќе слики од свадбата. Или па Андре Докторот од Нова Битола, заедно беа во Софија на свадбата.
Ma jebali te tebe i Ovca i Pero Mrsnoto so se Tusniko aahaahhahahahahahahhaahah

Zdrav i ziv da mi si mi go prodolzi zivotov :))) Na slikata e Eminem so Kim - nivna prva vencavka
 
Член од
5 октомври 2011
Мислења
24
Поени од реакции
17
Ma jebali te tebe i Ovca i Pero Mrsnoto so se Tusniko aahaahhahahahahahahhaahah

Zdrav i ziv da mi si mi go prodolzi zivotov :))) Na slikata e Eminem so Kim - nivna prva vencavka
Mnogu si vlezen u krimi film,ja izvini ne koristam takov font na zborovi,i ti da si mi ziv i zdrav 100 godini

Sent from my SM-A600FN using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom