Криминалци и криминални групи во МК

Член од
24 август 2017
Мислења
321
Поени од реакции
756
Mnogu si vlezen u krimi film,ja izvini ne koristam takov font na zborovi,i ti da si mi ziv i zdrav 100 godini

Sent from my SM-A600FN using Tapatalk
OMFG aahahahaha pa dobro be sho se desava so vas, gledash deka na ovoj ConArtist mu pisuvam vo vrska so slikata od Em kade tvrdi deka bil Ovca a ne na tebe, daj molimte ne se karaj sam so sebe :)
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.295
Поени од реакции
5.860
FB_IMG_1579053404245.jpg
Горан Георгиевски Мујо и Христијан Илиевски.


Како од едната така и од другата страна војната била отскочна даска за криминалците, веќе еднаш пишував за едната страна, па ова нека биде 2 дел.

Во случајот на македонската страна, војната повеќе ги споила кримосите од повеќето градови отколку што создала нови, а се тоа благодарение на Единица Лавови, "ако грешам поправете ме", сум прашувал десетици луѓе од Арм и Мвр за вистините и невистините на единицата. Освен поголеми имиња на единицата и се приклучуваат диброволно и престапници од најразличен профил, локални имиња од секој град што не се нешто битни за именување, за "чудо" некои од нив по расформирањето на единицата останале во друг сектор на Мвр и продолжиле со валкани дејствија, а некои од поранешните лавови со матно минато и се уште се во Мвр.
Звучи досадно да повторувам иста работа безброј пати ама мора зошто на темата врие од осуди, ова го пишувам аполитично и непристрасно! Се шушкаше дека Љубе Бошковски тогашен Мин. За Внатрешни, ги создал Лавовите апсолутно однапред испланирано за да има процент од грабежите што ќе се извршуваат на терен по завземањето на селата од безбедносните сили (Од сигурни извори знам за луѓе од лавовите небитни за именување кои тргуваа со бела техника) Има логика шпекулацијата зошто Командантот на Лавовите, Горан Мујо бил член на истата партија која била на власт за време на војната, ова е нешто што неговиот кумашин Игор Југ после настаните од 27 април јавно со фб статус го изјави без да го спомне името на Мујо, но се гледа од неколку слики дека биле заедно во партиска служба уште пред војната. Една од партиските работите што ги вршеле е обезбедување на политичарите на митинзи во 2003 г. после расформирањето на единицата, и како што пишува на статусот на Југ, тепање на луѓе поради политичка природа. Меѓудругото познат е муабетот дека список со припадници на лавови е даден на Ахмети со влегување на неговата партија во Влада 2002 г. па 2003 г. година пукано е во заседа на автопат во кола во движење кон Сашо Брада и Мачето, и двајцата на битни позиции во единицата, за првиот не знам ништо, вториот го уапсија во голема акција во 2008 година, се шпекулираше дека во нив пукале "одбрани полицајци".

Членови на Лавовите: Горан Ѓорѓиевски Мујо, Марјан Марковски Мачето, Бруно Зографоски, Сашо Тасески Прчето, Никола Мојсоски Кољо, Диме Ицковски Поштарот, Горан Ангелов Ќосето, Христијан Илиевски. Ако некое поголемо име сум испуштил, слободно надополнете.

FB_IMG_1579052128408.jpg
FB_IMG_1579050969542.jpg
Коментар од фан страницата на Мујо: "Горан Мујо и Христијан Кико човекот кој од Тигрите премина во Лавовите во кумановскиот батаљон под команда на Мујо.Исто и Кико се наоѓа на меѓународна потерница и не може да види и да се потсети,но го поздравуваме и него.Кико го има тетовирано ликот на Горан Мујо.." Покасно, 2012 г. Христијан заедно со Раде Трајковски Штекли беа дел од светски скандал за местење утакмици во Италија.

FB_IMG_1579038345019.jpg
Во средина Влатко Стефановски Рамче телохранител на тогашниот премиер Љ. Ѓорѓиевски, лево Сашо Лазаревски Брада заменик командант на единицата и десно во профил Марјан Марковски Мачето.

igor-jug.jpg
 
Последно уредено:
D

Deleted member 128786

Гостин
Пиши нешо поќе за утакмицава. Која утакмица и која година :D
Prvata pelister vardar mislam posle osamostojuvanje. Otidovme so voz usput pankerite go napravija jok toa seloto topolcani. Na stadion bea na golemata tribina ckembari, a nie od karsi po sirina e po dolzina. Ne pocna utakmicata a ckembari ja otkacile ogradata predhodno i odednas 1000 ckembari trcaat nakaj nasa tribina, gi zacukavme so kamenja ,policija na pola teren gi rastera so suzavec, posle pola saat suzavecot go vrati veter na nasa tribina, i zaglaveni bez voda 24h dremevme na tribina lom izguseni. Posle ne sprovedoa niz parkot u voz ama lezevme dole u kupeata psto na nekolk mesta na izlezite imaa zasedi i kamenuvaa.
Автоматски споено мислење:

Ramkarash neznam kade vide deka go spustam po forumi Ovca, samo kazav deka ne bese takov kako sto ti go opisa vo post, kako deka ke se tresele pola Skopje da bil ziv. I Borce ako ja pratil slikata sigurno ke ti kaze kakov covek bil. Se samo toj tip na covek ne. Drugo e shkolski denovi i navivanje. Vo ovoj film sto se tera momentalno i on za zal bese luge ginat, deca ostanuvaat bes roditeli
Pa ti pisuvas deka placel u zator, neli e toa spustanje. Ne se kazuvaat takvi raboti za poznati duri i neprijatel da ti e. Ovca go druzev od negovo 1 odelenie pa do svadba , zaedno ManuSase go zakopavme, zaedno so faki mi rascistuvaa nekoi smetki vo debar maalo. Godinata koga go snema samo bev nadvor, sto mi e mnogu zal.
 
Последно уредено:
Член од
8 декември 2019
Мислења
7
Поени од реакции
20
Овца, на свадба кај Демби во Софија. Сликано од Перо Мрсното, не знам точно која година. Ако имате и други слики од свадбата, постирајте.

Еве други слики од свадбата тука :pos:
 
Член од
12 јануари 2020
Мислења
494
Поени од реакции
518
Prvata pelister vardar mislam posle osamostojuvanje. Otidovme so voz usput pankerite go napravija jok toa seloto topolcani. Na stadion bea na golemata tribina ckembari, a nie od karsi po sirina e po dolzina. Ne pocna utakmicata a ckembari ja otkacile ogradata predhodno i odednas 1000 ckembari trcaat nakaj nasa tribina, gi zacukavme so kamenja ,policija na pola teren gi rastera so suzavec, posle pola saat suzavecot go vrati veter na nasa tribina, i zaglaveni bez voda 24h dremevme na tribina lom izguseni. Posle ne sprovedoa niz parkot u voz ama lezevme dole u kupeata psto na nekolk mesta na izlezite imaa zasedi i kamenuvaa.
Автоматски споено мислење:


Pa ti pisuvas deka placel u zator, neli e toa spustanje. Ne se kazuvaat takvi raboti za poznati duri i neprijatel da ti e. Ovca go druzev od negovo 1 odelenie pa do svadba , zaedno ManuSase go zakopavme, zaedno so faki mi rascistuvaa nekoi smetki vo debar maalo. Godinata koga go snema samo bev nadvor, sto mi e mnogu zal.
Covek koj go pogagas u ego za vakvi raboti izgleda e neostvaren vo taa bransha. A tebe gledam te pogagja.
 
D

Deleted member 128786

Гостин
Covek koj go pogagas u ego za vakvi raboti izgleda e neostvaren vo taa bransha. A tebe gledam te pogagja.
Ic k.r ne mi cue, za ovca mi e samo malku krivo, posto mi bese dobar drugar, ova drugive gresnici mi se razbivanje dosada, odamna sum se trgnal od takvi filmovi, i od toa posranoto maalo skopsko, vnimavam kaj ke mi odi dusata, za egoto bash me zabole
Tebe te pogodija mudata na ovca deka bile golemi pa pocna da mi replicirash, izgleda ti ne si izziveal pa sega se dokazuvas.
 
Последно уредено:
Член од
2 ноември 2019
Мислења
85
Поени од реакции
145
drustvo,ja pisav ednas deka tuka ne treba da sme pristrasni i da zavzemame strani.samo realnost i iskrenost bez razlika dali imate blizok pomegju komentiranive.kako i da e sekogas postoi edna vistina samo sto e gledana od razlicen agol - za nekogo 6 e 9 taka? :) good vibes only and stay positive !!
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.295
Поени од реакции
5.860
@Ramkaras Некаде 2008/09 на еден текст од нашиве весници имаше интервју со анонимен дојавувач кој што изјави, нешто во смисла "Кољо договорил убијци од страна, тој нема екипа спремна како на Џељо за такви работи" за жал не можам да го најдам текстов веќе на интернет... Има смисла изјавата?!
 
Член од
12 јануари 2020
Мислења
494
Поени од реакции
518
Ic k.r ne mi cue, za ovca mi e samo malku krivo, posto mi bese dobar drugar, ova drugive gresnici mi se razbivanje dosada, odamna sum se trgnal od takvi filmovi, i od toa posranoto maalo skopsko, vnimavam kaj ke mi odi dusata, za egoto bash me zabole
Tebe te pogodija mudata na ovca deka bile golemi pa pocna da mi replicirash, izgleda ti ne si izziveal pa sega se dokazuvas.
Me nasmea, za mene bilo koj pa i on ne mi se shablon za uspesen zivot. Koj malku poveke seta po skopskite lokali nemoze a da ne gi znae site. A ti gledam samo muda vo sekoja recenica upotrebuvas
Автоматски споено мислење:

@Ramkaras Некаде 2008/09 на еден текст од нашиве весници имаше интервју со анонимен дојавувач кој што изјави, нешто во смисла "Кољо договорил убијци од страна, тој нема екипа спремна како на Џељо за такви работи" за жал не можам да го најдам текстов веќе на интернет... Има смисла изјавата?!
Treba da si laik za da mislis Koljo bi naprai licno takva rabota. Kako sto treba da si za da kazes deka Ovca bi naprail takva rabota. Tepanje fizicki da, kako sto go napadnaa Fantom vo Trend pa posle ovoj mu mavnal boks na Leninova na Robert(vnukot na Koljo)
 
Последно уредено:
Член од
11 октомври 2014
Мислења
1.899
Поени од реакции
1.732
Abe se gleda deka e kamen na koks i koga go apsea i so zeljko joksimovic koga kumuva, toa stegnatite vilici i svetnatiot, temen ten ne e ni od zabar ni od soncanje, prvo ti go smrkash nego posle on te smrka tebe. Vrskite so bitnte mu se uste koga stoese po vrati i bea kopiljaci
Добро го опиша....почна вратар во дискотека Парк, му купиле ефтино ланче кој ќе стојт на врата мангуп да изгледал абе циркузи,па ги молел да го стават на шанкот внатре да можит да крадит таму.....ко дојде во Охрид дали од Арбиново или Кичево незнам точно со таткому лоповиште на дрва имаше еден камион ,тешки сељачишта.
Денес бизнисмен успешен хаха.
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.295
Поени од реакции
5.860
Treba da si laik za da mislis Koljo bi naprai licno takva rabota. Kako sto treba da si za da kazes deka Ovca bi naprail takva rabota. Tepanje fizicki da, kako sto go napadnaa Fantom vo Trend pa posle ovoj mu mavnal boks na Leninova na Robert(vnukot na Koljo)
Еден порано ми зборуваше дека Џељо во златните времиња имал преку 5,6 убијци на лагер во секое време, не судам дали е вистина или не ама типот лично се знае со Ајети фамилијата.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom