Криминалци и криминални групи во МК

Ф

Флеш

Гостин
Прегледај го приврзокот 224601
Од лево кон десно: Гроздан Варшакевски (Небите), Љупчо Ивановски Близнак, Зафир Колевски, Дејан Митровски Урко, извесен Синиша, Александар Коловски Жуле, Раде Трајковски Штекли и Саше Трпевски Вепре. Сите во (униформа) панталони од единица Волци, а од сите нив само тројца биле бивши припадници, Урко, Зафир и Жуле и тоа на времето заедно примени во единицата. Фотографијата е стара неколку години.
Ептен геј ми е сликава ..... :pos:
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.294
Поени од реакции
5.853
па...вака лаички речено...тие што носат чизми се членови на волци ли тирги ли...а тие што носат бели патики.....не би рекол:vozbud:
Не не убаво си е пишано :)
Автоматски споено мислење:

Брат ова Небите е прекар или НЕБИТЕН си сакал да пишеш :)? Од прееска думам
Прекар.
Автоматски споено мислење:

Ептен геј ми е сликава ..... :pos:
Не судам, не знам :D
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Прегледај го приврзокот 224601
Од лево кон десно: Гроздан Варшакевски (Небите), Љупчо Ивановски Близнак, Зафир Колевски, Дејан Митровски Урко, извесен Синиша, Александар Коловски Жуле, Раде Трајковски Штекли и Саше Трпевски Вепре. Сите во (униформа) панталони од единица Волци, а од сите нив само тројца биле бивши припадници, Урко, Зафир и Жуле и тоа на времето заедно примени во единицата. Фотографијата е стара неколку години.
Синиша беше во Алфите на една од највисоките позиции пред неколку години. Сега не знам каде е. Знам само дека беше и многу близок со Урко.
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.294
Поени од реакции
5.853
Синиша беше во Алфите на една од највисоките позиции пред неколку години. Сега не знам каде е. Знам само дека беше и многу близок со Урко.
Командант бил на Алфите, практично он ги оформил иначе бивш Тигар. Веќе имаат по нешто пишувано за него, кога го споделија овде текстот на Охридскај. Синиша Алексовски, еве кратка биографија за него. П.С. брат му Едвард тешко е ранет 2008 кога Алмир Дрпљанин и уште некој пукаа на Алфи кај ПМФ, тогаш еден полицаец загина.
 
Последно уредено:
Член од
11 јули 2014
Мислења
3.088
Поени од реакции
4.461
Командант бил на Алфите, практично он ги оформил иначе бивш Тигар. Веќе имаат по нешто пишувано за него, кога го споделија овде текстот на Охридскај. Синиша Алексовски, еве кратка биографија за него. П.С. брат му Едвард тешко е ранет 2008 кога Алмир Дрпљанин и уште некој пукаа на Алфи кај ПМФ, тогаш еден полицаец загина.
Не е Синиша Алексовски тој на сликата. Синиша Алексовски е играч од многу повисок калибар од сите на сликава.
Лик од кој во голема мера зависеа и уште до некаде зависат, безбедносните и политички ситуации во земјава, не се споредува со уличари.
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.294
Поени од реакции
5.853
Ај погодете кој е следен за пуштање од Идризово...

Укината доживотната казна на Алмир Дрпљанин за нападот на Алфите кај ПМФ
ЦРНА ХРОНИКА25.10.2019 / 17:12


"Дрпљанин беше осуден во отсуство на доживотен затвор за убиството на полицаецот Африм Арифи пред ПМФ. Тој беше осомничен и за грабежот на Про-кредит банка во центарот на Скопје при што биле украдени 50.000 евра.
Дрпљанин се сомничи дека учествувал и во грабежот на возилото на Комерцијална банка кај Скопски саем во 2007година, случај во кој беше убиен возачот, а беа повредени двајца негови колеги и беа украдени 200.000 евра. МВР се сомнева дека Дрпљанин бил меѓу лицата кои го извршија грабежот врз возило на Македонски пошти во март 2008 во кое се пренесуваа еден милион евра наменети за исплата на пензии.
Осомничен бил и за грабеж на златарата Исак во април 2012 година во Тетово, како и за напад и грабеж на лица во скопски Аеродром во 2007. Косовските медиуми пишуваа дека бил поврзан и со убиството кај Смилковското Езеро, но полицијата вели дека допрва ќе ја проверува неговата поврзаност со овој случај.
Дрпљанин се поврзува и со крвната одмазда во Визбегово."
Превземено од: https://m.mkd.mk/crna-hronika/kosovo-mu-go-predade-na-makedonija-ubiecot-almir-drpljanin
 
Член од
23 ноември 2017
Мислења
122
Поени од реакции
85
Ај погодете кој е следен за пуштање од Идризово...

Укината доживотната казна на Алмир Дрпљанин за нападот на Алфите кај ПМФ
ЦРНА ХРОНИКА25.10.2019 / 17:12


"Дрпљанин беше осуден во отсуство на доживотен затвор за убиството на полицаецот Африм Арифи пред ПМФ. Тој беше осомничен и за грабежот на Про-кредит банка во центарот на Скопје при што биле украдени 50.000 евра.
Дрпљанин се сомничи дека учествувал и во грабежот на возилото на Комерцијална банка кај Скопски саем во 2007година, случај во кој беше убиен возачот, а беа повредени двајца негови колеги и беа украдени 200.000 евра. МВР се сомнева дека Дрпљанин бил меѓу лицата кои го извршија грабежот врз возило на Македонски пошти во март 2008 во кое се пренесуваа еден милион евра наменети за исплата на пензии.
Осомничен бил и за грабеж на златарата Исак во април 2012 година во Тетово, како и за напад и грабеж на лица во скопски Аеродром во 2007. Косовските медиуми пишуваа дека бил поврзан и со убиството кај Смилковското Езеро, но полицијата вели дека допрва ќе ја проверува неговата поврзаност со овој случај.
Дрпљанин се поврзува и со крвната одмазда во Визбегово."
Превземено од: https://m.mkd.mk/crna-hronika/kosovo-mu-go-predade-na-makedonija-ubiecot-almir-drpljanin
Mislis na ovie so se osudeni dozivotno od smilkovsko ezero tie ili a koja krvna odmazda pisuva ovde vo vizbegovo
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.033
Поени од реакции
34.439
Интересно е како секој пат кога овие се на власт има значителен пораст на криминалот. Ги пуштија сите криминалци од затвор. Алал да им е.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.904
Поени од реакции
14.596
Интересно е како секој пат кога овие се на власт има значителен пораст на криминалот. Ги пуштија сите криминалци од затвор. Алал да им е.
А кога се во опозиција.....големи немири, протести, рволуции...војни....диви насеља, планински бури....мигрански кризи....
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.507
Поени од реакции
21.280
Интересно е како секој пат кога овие се на власт има значителен пораст на криминалот. Ги пуштија сите криминалци од затвор. Алал да им е.
A da, prethodno nemashe kriminal.
Daj be nemoj i vo ovaa tema da gi merite mudata na partiite koga se znae deka bez razlika dali e VMRO ili SDSM kriminal ima.
Pa sakas ovde da ti pishuvam referati za toa shto praveshe Ninja vo vremeto na VMRO? Alen, Urko, Koljo i ostala banda?
Kako brat mu na Ninja i drugar mu se vraboteni vo DBK?
Kako vo JSP kontrolori bea vrabotuvani lugje koi trebashe da bidat vo zatvor?
Ili kako Djelo reketirashe se zivo od HasanBeg do Ganza? Koga gi gasea semaforite i stavaa djandar za Djelo da pomine so djipovite. Mislish minister pominuva.
Isti kurac ti se faka sega ili pred. Samo likovite se menuvaat...kriminalot e pak na isto nivo, odnosno visoko, i toa nema da se promeni, sigurno ne ako dojde Mickovski ili nekoj tret.
 
D

Deleted member 128786

Гостин
Taka si e, koga se ednite na vlast snemuva hors od policisko depo, koga se drugi dilaat belo od cocorovska so bellanoca, dali se vikale petrit agim djeljo ili ninja, sdsm i dpmne e se klanovi cija partiska boja e samo onaa na parite.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.793
Поени од реакции
17.154
Ај погодете кој е следен за пуштање од Идризово...

Укината доживотната казна на Алмир Дрпљанин за нападот на Алфите кај ПМФ
ЦРНА ХРОНИКА25.10.2019 / 17:12


"Дрпљанин беше осуден во отсуство на доживотен затвор за убиството на полицаецот Африм Арифи пред ПМФ. Тој беше осомничен и за грабежот на Про-кредит банка во центарот на Скопје при што биле украдени 50.000 евра.
Дрпљанин се сомничи дека учествувал и во грабежот на возилото на Комерцијална банка кај Скопски саем во 2007година, случај во кој беше убиен возачот, а беа повредени двајца негови колеги и беа украдени 200.000 евра. МВР се сомнева дека Дрпљанин бил меѓу лицата кои го извршија грабежот врз возило на Македонски пошти во март 2008 во кое се пренесуваа еден милион евра наменети за исплата на пензии.
Осомничен бил и за грабеж на златарата Исак во април 2012 година во Тетово, како и за напад и грабеж на лица во скопски Аеродром во 2007. Косовските медиуми пишуваа дека бил поврзан и со убиството кај Смилковското Езеро, но полицијата вели дека допрва ќе ја проверува неговата поврзаност со овој случај.
Дрпљанин се поврзува и со крвната одмазда во Визбегово."
Превземено од: https://m.mkd.mk/crna-hronika/kosovo-mu-go-predade-na-makedonija-ubiecot-almir-drpljanin
Ваков човек да ослободиш е страшно за цело опшество,овој е далеку од обичен кримос и не знам само со кое оправдување ќе биде пуштен.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom