Криминалци и криминални групи во МК

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
9.459
Поени од реакции
13.200
Голема полициска акција на неколку локации во Скопје меѓу кои и Грчец
ОД: НОВА ТВ 1:24 PM - 7 DECEMBER 2019


Хмм o_O
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
4.106
Поени од реакции
4.132
Една од случајните информации што ги разбрав е дека Шеваљ Муареми веќе месец дена е по Европа, додека не се смири ситуација. А во Грчец биле апсени "ситни риби". Истото е и во сите други населби каде се водела акцијата, не се ни чепнати доминантните екипи.
 
Член од
2 декември 2019
Мислења
67
Поени од реакции
67
Ситни риби,но тие ситни риби се многу важни за овие групи.Они продаваат и имаат цела мрежа на муштерии..
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
6.158
Поени од реакции
5.272
Една од случајните информации што ги разбрав е дека Шеваљ Муареми веќе месец дена е по Европа, додека не се смири ситуација. А во Грчец биле апсени "ситни риби". Истото е и во сите други населби каде се водела акцијата, не се ни чепнати доминантните екипи.
Наводно некојси началник Бапчо(ако и има таков...) ги известил навреме пред акцијата..
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
4.106
Поени од реакции
4.132
F878D27042012S0022.jpg F878D27042012S0001.jpg
Интервју со Никола Георгиев "Командант Коки" 27.04.2012, за жал избришано од Фокус. Ако некој дома го има сочувано овој број на Фокус, го замолувам убаво да го слика и да го објави на темава интервјуто.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
3.881
Поени од реакции
5.626
Ако не се лажам,ова интервју го имам прочитано(поточно прелистано) на бербер :icon_mrgr: и ми западна во око зошто се спомнуваа навивачки групи,едниствено нешто на кое се сеќавам од текстот е дека Коки зборуваше како порано бил во Комити но од некоја причина се одвоил со ЦПБ и престанал да го следи Вардар(не знам колку сум сигурен дали баш точно го кажал ова баш со овие зборови но знам дека нешто во таа смисла беше)
 
Член од
23 март 2009
Мислења
6.422
Поени од реакции
4.690
Извршени се претреси кај Шеваљ Муареми во Грчец, во Батици кај Арслам Реџепи “Репки”, во Бутел кај Камер Идризи, кај Фатљум Ајети викан Тоте, Африм Сулимани и Орхан Бајрами од Дуќанџик, Шенки Версаче, Шенол Маслани, Аети Бурим и Пајазити Ељхам...

Е.П.(43) од Арачиново,
Б.А.(34) од Арачиново,
Ш.М.(28) од Арачиново,
Ш.М.(34) од Арачиново,

Ќ.Љ.(28) од Грчец,
Н.С.(56) од Грчец
И.С.(29) од Грчец
Ј.С.(30) од Грчец
Ф.Л.(47) од Грчец,
М.Љ.(38) од Грчец
-
И ќе бидат осудени условно. Ако не придонесат за СДС на избори, ќе им биде забранет бизнисот.

Да, ама изгледа им се јавиле пред два дена да се подготват.
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
4.106
Поени од реакции
4.132
7A1F0A20-44B3-404B-95F9-C1C1E85AF027.jpeg
Од лево кон десно: Гроздан Варшакевски (Небите), Љупчо Ивановски Близнак, Зафир Колевски, Дејан Митровски Урко, извесен Синиша, Александар Коловски Жуле, Раде Трајковски Штекли и Саше Трпевски Вепре. Сите во (униформа) панталони од единица Волци, а од сите нив само тројца биле бивши припадници, Урко, Зафир и Жуле и тоа на времето заедно примени во единицата. Фотографијата е стара неколку години.
 
Член од
15 октомври 2019
Мислења
98
Поени од реакции
102
Прегледај го приврзокот 224601
Од лево кон десно: Гроздан Варшакевски (Небите), Љупчо Ивановски Близнак, Зафир Колевски, Дејан Митровски Урко, извесен Синиша, Александар Коловски Жуле, Раде Трајковски Штекли и Саше Трпевски Вепре. Сите во (униформа) панталони од единица Волци, а од сите нив само тројца биле бивши припадници, Урко, Зафир и Жуле и тоа на времето заедно примени во единицата. Фотографијата е стара неколку години.
Ovoj prviot od levo lici na Goran Sokolov bliznakot, vikan i choper, bese edno vreme tigar. Seuste dzandar.
 
Последно уредено:
Член од
8 јануари 2012
Мислења
6.158
Поени од реакции
5.272
Прегледај го приврзокот 224601
Од лево кон десно: Гроздан Варшакевски (Небите), Љупчо Ивановски Близнак, Зафир Колевски, Дејан Митровски Урко, извесен Синиша, Александар Коловски Жуле, Раде Трајковски Штекли и Саше Трпевски Вепре. Сите во (униформа) панталони од единица Волци, а од сите нив само тројца биле бивши припадници, Урко, Зафир и Жуле и тоа на времето заедно примени во единицата. Фотографијата е стара неколку години.
па...вака лаички речено...тие што носат чизми се членови на волци ли тирги ли...а тие што носат бели патики.....не би рекол:vozbud:
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.189
Поени од реакции
4.981
Прегледај го приврзокот 224601
Од лево кон десно: Гроздан Варшакевски (Небите), Љупчо Ивановски Близнак, Зафир Колевски, Дејан Митровски Урко, извесен Синиша, Александар Коловски Жуле, Раде Трајковски Штекли и Саше Трпевски Вепре. Сите во (униформа) панталони од единица Волци, а од сите нив само тројца биле бивши припадници, Урко, Зафир и Жуле и тоа на времето заедно примени во единицата. Фотографијата е стара неколку години.
Брат ова Небите е прекар или НЕБИТЕН си сакал да пишеш :)? Од прееска думам
 
На врв Bottom