Кратка или долга коса?

Opsessive fangirl

Безнадежен интелектуалец.
Член од
14 декември 2009
Мислења
291
Поени од реакции
137
Гласам за кратка, зошто е многу лесна за одржување и изгледа поинтересно и понееднолично како долгите рамни. Јас имам долга коса што никогаш не би ја исекла само поради фактот што воопшто не ми стои кратка, испробано :)
 
Член од
11 јануари 2010
Мислења
3
Поени од реакции
1
Dolga kosa definitivno ali ok ima mn fashionable short hair styles shto mi se svigat
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
е јас иам долга.. е сеа долга не баш нешо којзнае колку долга. али ме заредија празнициве па неможев да се ишишам.. баш денес идам да се шишам и тоа кратко! ме нервира веќе косава...
 

Very Nice Girl

Нојс
Член од
25 август 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
160
Гласам за кратка, зошто е многу лесна за одржување и изгледа поинтересно и понееднолично како долгите рамни.

Не е лесна за одржување, ептен полесна е долгата коса... И да не можеш никако да ја наместиш ќе си фатиш во репче и завршено.. Јас лично од коа знам за себе имам долга коса, освен ко копиљ мајка ми на бербер ме однесе хахаххах. Ипак... гласам за долга! :)
 
Член од
10 јануари 2010
Мислења
136
Поени од реакции
25
kaj zensko spred mene sepak e poubavo dolga kosa,pozenstveno e,a kaj maski ni mnogu dolga ni mnogu kratka,sredna dolzina(so shishki):D

ja iam vaka neso

eve i nekoi dr sliki:
 
Член од
23 август 2008
Мислења
1.755
Поени од реакции
264
Абе средна должина си е најубаво бе
 
Член од
25 февруари 2009
Мислења
110
Поени од реакции
10
Кога станува збор за должина на машка коса ДЕФИНИТИВНО кратка, некако долга коса ме асоцира на несредена личност, додека пак кај девојка ОБОЖАВАМ долга коса долго време имав долга коса и ми е синоним за елеганција, но сакам и кратка коса откако се ишишав почнав поинаку да ја гледам кратката фризура. Кратката коса ми е синоним за сексипил и самодоверба. :pipi:
 

Mila Mina

❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤
Член од
12 ноември 2011
Мислења
649
Поени од реакции
712
Ја ОБОЖАВАМ ДОЛГА КОСА! :) И имам долга плава уште од малечка....
И девојка делува многу поженствено и поубаво по мене....али само со негувана долга коса ...
long_hair_photos.jpg stock-photo-portrait-of-beautiful-woman-with-long-straight-blond-hair-over-white-73506187.jpg stock-photo-model-with-long-blond-hair-69146044.jpg stock-photo-studio-portrait-of-beautiful-young-woman-with-long-gold-hair-59813512.jpg stock-photo-hot-young-girl-with-lovely-long-hair-33853132.jpg 400_F_15626991_E1I7pNdFm1yJ6rFmhlU336i21tVtfnzk.jpg beyonce-long-blonde-hair.jpg images.jpg Danielle Lloyd.jpg 2009straighthairstyle.jpg Ponytail-Hairstyle-for-College-Girl.jpg stock-photo-attractive-girl-with-beautiful-hair-65106469.jpg Untitled.jpg
 

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
Јас сум за средна должина или долга коса но не до половина ме нервира. Вака нешто да:










Вака долга коса како оваа:


Никогаш, ми се гади и вади од такт. (n)



Кратка коса како машко не поднесувам.
 
Член од
8 октомври 2011
Мислења
249
Поени од реакции
65
dolga ama ne dotolku....do sred grb moze.....a kratka pa toa e uzas ne definitivno sakam da se osekam kako zensko ne kako mazko
 

Mila Mina

❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤
Член од
12 ноември 2011
Мислења
649
Поени од реакции
712
Јас сум за средна должина или долга коса но не до половина ме нервира. Вака нешто да:
Вака долга коса како оваа:

Никогаш, ми се гади и вади од такт. (n)
Кратка коса како машко не поднесувам.
Е оваа е стварно ПРЕВИШЕ! Мене ми е исто тоа ненормално!
 

Sky*

Не биди коцкест.
Член од
12 август 2011
Мислења
5.599
Поени од реакции
7.194
Јас обожавам девојчиња со кратка коса :)



 

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
Е оваа е стварно ПРЕВИШЕ! Мене ми е исто тоа ненормално!
На италијанска телевизија гледам секое второ дете има волку долга коса имам сретнато и низ Скопјево.:eek: Само кај нас е сеуште ретка појава.
 

Mila Mina

❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤
Член од
12 ноември 2011
Мислења
649
Поени од реакции
712
На италијанска телевизија гледам секое второ дете има волку долга коса имам сретнато и низ Скопјево.:eek: Само кај нас е сеуште ретка појава.
Јас освен по списанија,нет и на Fashion TV (има избор за најдога коса или така нешто)....немам сретнато оваква во живо во Скопје неее! Можеби албанките имаат? Иначе тоа е добра пара за екстензии да ја продадеш:D Инаку незнам што ќе ја чуваш оволку!:confused:
 

gata salvaje

matufa
Член од
2 декември 2011
Мислења
6.882
Поени од реакции
10.438
jas imam dolga kosa koja ponekogas tolku me nervira sto ne mozam da ja sredam i mi ide da ja skratam skroz, no mazot mi ne me ostava( mi vika ke te ostavam ako ja skratis :))
 

Kajgana Shop

На врв Bottom