Кој ќе ја освои Струга?

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.446
Поени од реакции
58.549
Последно што разбрав, викаат дека сум згрешил за излезноста, Македонците сепак излегле. Ќе почекам за ова да се уверам. За другото, разликата е нешто преку 1000 гласа, ќе има приговори, но и да има прегласување шансите се сведени на теорија.

Најинтересното: резултатот во Лабуништа е изедначен и таму е клучот на поразот на Фијат. Загуби таму кај што требаше да направи предност. Тоа е...
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
Тоа е што е животот продолжува понатаму...
А како стојат со советници...Од првиот круг...???
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Abe najloso od se e ko ke prasas nekoj Torbesh so e to torbesh?? toj ti vika Turcin so majcin jazik Makedonski.Demek od ko zaminale turcite prestanale da zborat turski
А пак тие што јас ги познавам викаат......дека се македонци само што верата што ја имаат присилно или доброволно веќе им има влезено во традицијата.......а многу од нив и не се верници повеќе, и дека и тие имињата си ги даваат традиционално од дедо на внук.
 

king24

Pirat
Член од
8 ноември 2007
Мислења
147
Поени од реакции
2
15 о дмерко и другите негови 12 фијат вмро и други
 
K

KomitaMKD

Гостин
Дајте да покрениме иницијатива за враќање на старите општински граници.Велат подобро подоцна отколку никогаш.

А пак тие што јас ги познавам викаат......дека се македонци само што верата што ја имаат присилно или доброволно веќе им има влезено во традицијата.......а многу од нив и не се верници повеќе, и дека и тие имињата си ги даваат традиционално од дедо на внук.
Малку од нив не се верници.Најголемиот дел од нив се посветени на религијата повеќе на пр. од албанците или турците
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.446
Поени од реакции
58.549
Тоа е што е животот продолжува понатаму...
А како стојат со советници...Од првиот круг...???
ДУИ има 9 и им треба коалиција со некој. Засега не се гледа кој би можел зошто сите застанаа против нив само ДПА беа нешто како воздржани. Но нема големо фајде од тоа, градот ќе трпи и од блокада во советот и од лошата работа на власта. Ништо добро нема да излезе во ни еден случај...

15 о дмерко и другите негови 12 фијат вмро и други
Кои други негови? ДПА?
 

king24

Pirat
Член од
8 ноември 2007
Мислења
147
Поени од реакции
2
ДУИ има 9 и им треба коалиција со некој. Засега не се гледа кој би можел зошто сите застанаа против нив само ДПА беа нешто како воздржани. Но нема големо фајде од тоа, градот ќе трпи и од блокада во советот и од лошата работа на власта. Ништо добро нема да излезе во ни еден случај...



Кои други негови? ДПА?

да на нив мислам
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
КАко и да е од се што прочитав најмал проблем е тоа што Мерко е Албанец и тоа што е од ДУИ проблем се неговите човечки квалитети...
На пр. мислам дека МАкедонците од Дебар се многу задоволни од градоначалникот...
А мислам дека и ОСмани имаше огромна подршка од Македонците...
Значи проблемот е во Мерко...
Исто така како што е проблемот во Фијат кој како што реков место да обединува тргна во спротивна насока...
 
Член од
27 март 2009
Мислења
445
Поени од реакции
14
Доста провоцираш бе, Торбешите се За разлика подобри од Албанците.
Сеа Фијат ако гради Џамија што ти смета тебе ? Може ке изгради Џамија, ама ке ја Направи струга Европска, а Мерко 4 Години не Еба како што сака Кај се сега 50 милјони евра од Прошниот Мандат на Мерко ?
Направи нешто со нив ?
Човекот семкар (мерко) ја Плена Струга ја Ограби,
Сигурен сум Ако Фијат Биде градоначалник дека ке ја направи Струга да Блеска, на Фијат не му требаат пари затоа што е еден од Најбогатите во МКД а може и Најбогатиот, не му е Потребно да ги краде Парите од Општината. Затоа Од Срце За ФИЈАТ ЦАНОСКИ!!!

BTW : Не мешај Баби и Жаби.:smir:
Abe ti stvarno si zabegan i zbrkan!Mene ne mi smeta ako Fiat gradi raketa oti ne sum od Struga.Ama za zal mu smeta na Makedoncite od Struga.So to sho ke izgradi dzamija mozi samo da napraj novi podelbi i tepacki vo Struga.Ako tolku saka da gradi dzamii neka si gradi vo Oktisi a ne vo Struga kaj so ima 4 dzamii i se dovolni.Edinstveno nesto dobro so napraj Ramiz Merko e to sho go spreci Fiat da gradi dzamija.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.446
Поени од реакции
58.549
Па за повеќето така е, и мене не ми пречи да биде Албанец градоначалник ама да направи нешто за градот да му се невиди. Сме имале и лоши Македонски градоначалници. Ама градот не се узурпирал вака безобразно и очигледно за профитирање...

Фијат како и да е ги собра гласовите од Македонците, најмогу заради тоа што противкандидатот му е толку лош. Но потфрли кај што требаше да победи, а знам дека и во првиот круг биле многу разочарани од гласањето во Лабуништа.

Само уште за она што кажа КомитаМКД: кога читав вечерва за гласање во општина Конче, Вранешница, Другово, Третово... да му се стемни на човек. Направија територијална поделба со банана - општини (без навреда, убаво е што си се самостојни), а нас ни закрпија Општина од 70 и кусур илјади, една од најголемите и најгломазните во дрѓавава. Згора на тоа, го одвоија само Вевчани, каде што има над 2000 гласа и со кои денес победникот ќе беше друг. Секоја чест за Бучко & Баграта, арно рекол некој: тоа што еден будала ќе го расипе, 1000 паметни не можат да го поправат...
 
Член од
6 ноември 2007
Мислења
848
Поени од реакции
44
Abe ti stvarno si zabegan i zbrkan!Mene ne mi smeta ako Fiat gradi raketa oti ne sum od Struga.Ama za zal mu smeta na Makedoncite od Struga.So to sho ke izgradi dzamija mozi samo da napraj novi podelbi i tepacki vo Struga.Ako tolku saka da gradi dzamii neka si gradi vo Oktisi a ne vo Struga kaj so ima 4 dzamii i se dovolni.Edinstveno nesto dobro so napraj Ramiz Merko e to sho go spreci Fiat da gradi dzamija.

А зш пак и Октиси да гради бе???Па и Октиси е македонско село,со тоа што ќе гради џамии како што е споменато само се зголемува тензијата на македонците и албанците,ништо друго,без разлика дали било во околните села или Струга во градот,Мерко тука правилно изигра што не му дозволи да ја гради...
За изборите конкретно не излегов да гласам за никого....Ако некој е доволно паметен и навистина мисли дека ќе биде избран за градоначалник зарем мора да купува гласови???:nesvest:
Во секој случај Фијат би бил подобар избор,но за жал изборот е веќе направен....
 
Член од
27 март 2009
Мислења
445
Поени од реакции
14
Pa coekot e od Oktisi i mozi slobodno doma da si gradi a ne kaj so ke mu tekni.
 

king24

Pirat
Член од
8 ноември 2007
Мислења
147
Поени од реакции
2
А зш пак и Октиси да гради бе???Па и Октиси е македонско село,со тоа што ќе гради џамии како што е споменато само се зголемува тензијата на македонците и албанците,ништо друго,без разлика дали било во околните села или Струга во градот,Мерко тука правилно изигра што не му дозволи да ја гради...

Нему не му дозволи да гради, а тој со неговата е веќе при крај во струга што тука правилно изигра.
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
Како и да е мислам дека Цаноски си е самиот крив за поразот...

Со глава во зид не се оди...
 
Член од
6 ноември 2007
Мислења
848
Поени од реакции
44
Нему не му дозволи да гради, а тој со неговата е веќе при крај во струга што тука правилно изигра.

Па на некој начин им ги замачка очите на македонците,со тоа си исплакна образ фактички..На такво правилно изигрување кажувам,си одбра добра тактика која него му одговара....

Pa coekot e od Oktisi i mozi slobodno doma da si gradi a ne kaj so ke mu tekni.

Па што ако е од Октиси???Само тој е таму,па само тој одлучува за тоа????Или пак само муслимани се таму па можат да одлучуваат што сакаат????Грешка си човече....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom