Кој ќе ја освои Струга?

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.565
Поени од реакции
82.197
абе ТОРБЕШ ти е сто пати полош од Албанец, зашто не разбирате до толку?
Ваква изјава е типичен пример на македонскиот автодеструкциски синдром .
Доста добра услуга на разнебитувачите на македонското национално ткиво им правиш.

Е некогаш заради вакви како тебе ми е мило некои македонци муслимани се пишат како албанци или турци.
А и ова не ми е јасно. Секогаш има секакви будали. Може ли некоја од нив нешто да каже и со тоа да ме натера да не бидам тоа што сум? "Нема да бидам Македонец затоа што некој се посрал"? Како може нешто што некој го кажал да ме направи да не сум тоа што сум?

А за Струга... ги прашал некој кандидативе како мислат да го решат проблемот со нападите врз неалбанските немуслимански ученици? (добро, за Мерко знаеме како го решава тоа)
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
А и ова не ми е јасно. Секогаш има секакви будали. Може ли некоја од нив нешто да каже и со тоа да ме натера да не бидам тоа што сум? "Нема да бидам Македонец затоа што некој се посрал"? Како може нешто што некој го кажал да ме направи да не сум тоа што сум?
Епа знам дека глупа реакција ама ме курчи.
Зашто се полоши?
Зашто негуваат македонски јазик дома во школо, македонска традиција, македонски државни празници, македонско знаме и све...затоа се полошо??

Море за него само терорист со калаш да му стои, тогаш ќе биде арен за него. Јаз`к.
 
M

Mario Gómez

Гостин
Епа знам дека глупа реакција ама ме курчи.
Зашто се полоши?
Зашто негуваат македонски јазик дома во школо, македонска традиција, македонски државни празници, македонско знаме и све...затоа се полошо??

Море за него само терорист со калаш да му стои, тогаш ќе биде арен за него. Јаз`к.
Негуваат само македонски јазик а и тоа со времето ќе исчезне...
Не им е гајле за македонија , повеќе гледаат како било во Турција но сепак подобро торбеш отколку албанец.Но делењето на македонци муслимани и торбеши и само муслимани е глупаво.
Има и од тие што излегле и се дружеле со македонци и се пишат македонци.Тие се за почит а другиве што го користат идентитетот за политички причини, се тие кои не заслужуваат почит.
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.773
Поени од реакции
5.511
Е некогаш заради вакви како тебе ми е мило некои македонци муслимани се пишат како албанци или турци.
епа баш поради тоа што се пишат, баш поради тоа. од албанец знаеш шо да очекуваш а со торбеш никогаш не си на сигурно :toe:
 
M

Mario Gómez

Гостин
епа баш поради тоа што се пишат, баш поради тоа. од албанец знаеш шо да очекуваш а со торбеш никогаш не си на сигурно :toe:
То од времето е останато така другар, верувај не се такви луѓето.Тешко е да имаш проблем и да не знаеш што.Сепак Фиат се труди да ги обедини заедно со веќе албанизираните торбеши.

А Ахмети животна желба му е ДУИ со ПЕИ да се обединат и да бидат јака албанска партија...
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.773
Поени од реакции
5.511
Епа знам дека глупа реакција ама ме курчи.
Зашто се полоши?
Зашто негуваат македонски јазик дома во школо, македонска традиција, македонски државни празници, македонско знаме и све...затоа се полошо??

Море за него само терорист со калаш да му стои, тогаш ќе биде арен за него. Јаз`к.
да армин во право си. се прават и коа иде попис на население фино лепо одеднаш стануваат Албанци. зошто??? а Албанциве цело време си се Албанци, не само коа е пописот. и немој погрешно да се разбереме ја немам ништо против торбешите....
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
епа баш поради тоа што се пишат, баш поради тоа. од албанец знаеш шо да очекуваш а со торбеш никогаш не си на сигурно :toe:
да армин во право си. се прават и коа иде попис на население фино лепо одеднаш стануваат Албанци. зошто??? а Албанциве цело време си се Албанци, не само коа е пописот. и немој погрешно да се разбереме ја немам ништо против торбешите....
Ааааа значи затоа биле СТО ПАТИ полоши торбешите од албанците, затоа што некои изолирани случаи кои биле поткупени или фатени на мамката „вера„ (обајснувајќи им дека ако се изјаснат македонци се автоматски христијански определени) се изјасниле како албанци. Затоа биле сто пати полоши. Значи ако 10% од сите торбеши се изјасниле така, ти ги генерализираш сите до еден. ОК. Се` друго што погоре наведов занемаруваме, и осврнуваме внимание и оценуваме според искључоците. Браво.

Ајде источна македонија знаеш колку има изјаснети БУГАРИ од христијанските македонци?? И сеа полоши се и македонците од албанците? Абе ако немаше торбеши во западна да се изјаснат како македонци нема кој да се изјасни бе. Нека каже и бобанмацедониа колку фамилии останаа Дебар од ВИСТИНСКИТЕ(според тебе) македонци.

Требаше и торбешите во 2001 да се укључат на УЧК за да ТИ бидат арни, а не да се во регуларната македоснка војска.
Уште еднаш Јаз`к.
 

Wolver1nE

Ај лав пуси
Член од
31 јануари 2008
Мислења
528
Поени од реакции
46
Кој и да дојде исто ќе е ... А за тие што мислат дека Фијат е побогат од Мерко и дека нешто ќе направи за Струга грешно мислат, пошто има некој што има мн повеќе информации и докази од нив.
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.773
Поени од реакции
5.511
армин баш ме интересира ти што си, македонец муслиман или торбеш чисто онака. друго не ти држи тој муабет биле поткупени или фатени на мамката вера, свесно тоа го правеа и не се само 10% колку што сакаш да покажеш туку поголем е тој процент. секоја чест на исклучоците..
 
Член од
27 ноември 2005
Мислења
648
Поени од реакции
7
На истиот овој градоначалник пред четири години му помогнав, му ги донесов моите гласови и сега нема потреба да прави проблеми. Овие четири села во кои живеат торбеши - Октиси, Подгорци, Лабуништа и Боровец, и сега даваат гласови за Албанците и нема потреба од проблеми.

- Албанците ќе си добијат раководни места во локалната власт, толку колку што се застапени во општина Струга. Значи, им порачувам да не се плашат, зашто нема да ја загубат општината, туку со мене ќе добијат многу повеќе отколку што добија со сегашниот градоначалник - категоричен е Цаноски.



Убо напиша Димче погоре, од албанец знаеш шо да очекуваш а со вакви како Фијат никогаш не си на сигурно..

Кај беше овој пред четири години да гласа за Македонец?

Што сака да каже со тоа „албанците нема да ја загубат општината„..па нели Македонците ке го дадат својот глас за промена?

И за крај тоа шо најмногу ми пречи, зошто е толку упорен со тој измислен „торбешки„ народ , зш не признава дека таму живеат Македонци кои се муслимани...
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
pomirite se so faktot deka struga ostanuva pod rakovodstvo na albancite...:smir:
 
Член од
9 февруари 2009
Мислења
51
Поени од реакции
2
pomirite se so faktot deka struga ostanuva pod rakovodstvo na albancite...:smir:
selam brate albanec. sega trebe sekoj da postuva mnozinata na glasovi koji ke pobedat...
i kako sto se vidi,fijat canoski ima sansi, sega vie braka albanci trebete da ne podrzite nas torbesite.

selam.
 
Член од
31 мај 2008
Мислења
803
Поени од реакции
33
Зад Цаноски стои тим кој ќе ја реализира визијата на тој тим,не на Цаноски.Сепак,ако добие се надевам дека правилно и чесно ќе менаџира со градов,ќе го среди да заличи на урбана средина,не како претходно да се гради како ќе се стигне и да се уништува Струга.И најбитно ми е веќе еднаш да се среди проблемот со струшките плажи,тие да бидат дадени на локалната самоуправа на Струга,па после преку концесии да се средат како во Охрид.Каков потенцијал има градов а вие се препукувате дали бил македонец,албанец,торбеш...сеедно ми е ако направи бар пола од ветеното
 
Член од
9 февруари 2009
Мислења
51
Поени од реакции
2
Зад Цаноски стои тим кој ќе ја реализира визијата на тој тим,не на Цаноски.Сепак,ако добие се надевам дека правилно и чесно ќе менаџира со градов,ќе го среди да заличи на урбана средина,не како претходно да се гради како ќе се стигне и да се уништува Струга.И најбитно ми е веќе еднаш да се среди проблемот со струшките плажи,тие да бидат дадени на локалната самоуправа на Струга,па после преку концесии да се средат како во Охрид.Каков потенцијал има градов а вие се препукувате дали бил македонец,албанец,торбеш...сеедно ми е ако направи бар пола од ветеното
COVEKOT GO VELI SAKA POVEKE RAZVIENA STRUGA ZA SITE.
NEGOVATA PARTIJA VELI EVROPSKA IDNINA.. NEVELI NIKADE ETNICKI..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom