Кој фудбалски клуб би сакале да го поседувате?

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
normalno deka moze:)
kaka tu sei tutta la mia vita!!!!!!!!!!
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Lele i jas sakam da go vodam Milan! Maca_kaka i Milanez` ve molam edno mesto vo glavniot odbor na AC Milan i za mene da ima! Jao kakov kolektiv ke bideme!:pipi:
 

Kajk

- нема лабаво -
Член од
10 март 2006
Мислења
512
Поени од реакции
1
-Juventus пошто ми е омилен клуб
-Barcelona пошто имаат добра младинска школа и секогаш играле возбудлив фудбал
-Ajax затоашто секогаш со млади играчи стигале многу далеку. ризница на добри млади фудбалери
 

Roddick

dr_funk
Член од
30 септември 2007
Мислења
71
Поени од реакции
1
Од светските гиганти би сакал да ја поседувам Барселона бидејќи сум нејзин огромен фан и бидејќи го игра најубавиот фудбал на планетата-му завидувам на Лапорта. Од бившите ју-простори сигурно би сакал да бидам газда на Партизан додека од нашето првенство би сакал да бидам сопственик на Пелистер, а доколку би имал повеќе парични средства ке пробам да го дигнам квалитетот на фудбал, а и конечно Македонија да има свој претставник во фазата по групи од Лигата на Шампионите. И уште една работа - сигурно би изградил огромни стадиони во повеќето градови низ Македонија со што кога би гостувале странски екипи не би морало да се игра на Градски.
 

Зрното

Еден е Зизу.
Член од
17 септември 2007
Мислења
1.526
Поени од реакции
634
ej so kef bi go vodel MILAN lelele kako so ima sea zacuvano paricka ima eden tim da napram lele nema da mi zema titula nikoj 5 sezoni ni vo Liga na sampioni ni vo Seria A
 

KINDER

Манчестеристратор
Член од
28 јануари 2007
Мислења
2.434
Поени од реакции
45
Било кој и би го продал одма ...(се шалам манчестер јунајтед)
 

sonne

војвода
Член од
26 мај 2006
Мислења
2.664
Поени од реакции
123
vardar da zali4i na tim sto imal renome :)
a potoa ARSENAL :) da imam monopol koj ke se "zanesuva" ke igra vo vardar !!!!!
a potoa juve da go poja4am malce - so nekolku pozicii - mislam na mestata kade nemaat soodvetni fudbaleri .....
.... ama ne sme baltazar :):salut:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom