Кој фудбалски клуб би сакале да го поседувате?

kusi

glory for man utd
Член од
12 мај 2008
Мислења
295
Поени од реакции
3
манчестер брат да ми се деси таквоо нешто би умрел жими се:vozbud::vozbud:
 

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
Беласица и тоа со 5 милиона буџет ако може. Кога се бира веке де...:smir:
 

LiverpoolFC

Captain Fantastic!
Член од
10 ноември 2007
Мислења
864
Поени од реакции
15
What the man said :)

Се разбира, нашиот најтрофеен клуб и најтрофејниот клуб во Англија би сакал да ги имам. А што кога ќе ги имам? Па зависи од парите секако, колку поседувам и слично. Да сум некој пребогат за што ништо веќе не ми требаат пари, би изградил спектакуларни стадиони со 150.000-200.000 места, би донел светски играчи и слично, нешто слично на Аврамович, а да неам толку пари и да почнам само со клубот и нешто ситно, најпрвин би инвестирал во тоа парите да ги направам, па потоа во клубот на велико, иако тоа може да потрае.
 

Грмуш

Пичкмајчин
Член од
11 октомври 2007
Мислења
1.118
Поени од реакции
90
Црвена Звезда и Ливерпул од љубов...А иначе Ударници од Бутел, за тренер Рањо и идеме у Лига на Шампиони...Хахахахахаха
 

Грмуш

Пичкмајчин
Член од
11 октомври 2007
Мислења
1.118
Поени од реакции
90
What the man said :)

Се разбира, нашиот најтрофеен клуб и најтрофејниот клуб во Англија би сакал да ги имам. А што кога ќе ги имам? Па зависи од парите секако, колку поседувам и слично. Да сум некој пребогат за што ништо веќе не ми требаат пари, би изградил спектакуларни стадиони со 150.000-200.000 места, би донел светски играчи и слично, нешто слично на Аврамович, а да неам толку пари и да почнам само со клубот и нешто ситно, најпрвин би инвестирал во тоа парите да ги направам, па потоа во клубот на велико, иако тоа може да потрае.
Да..да...да... И повеќе би ги плаќал навивачите, или би им давал бесплатни билети, па да се крева атмосфера:vozbud:
 

NanI

\Man_Utd/
Член од
14 јуни 2008
Мислења
540
Поени од реакции
2
Jas Manchester United, Old Traford teatarot na sonistata. :pehar::pehar: Sampionite na evropa
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.674
Поени од реакции
9.288
Манчестер Јунајтед и Караорман:)
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338
Нормално - Јувентус..Само фамилијата Ањели што ќе речи:pos2::pos2::pos2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom