Кој фудбалер ве нервира?

Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Сколари слаб репрезентативен тренер (селектор де) да не беше? Квеироз не го бива, точно. :)
Крив не крив, Роналдо буквално беше просечен на последното СП и ЕП. Не да се очекува од него чуда, ама како најдобар светски играч (и годините пред нас ако не најдобар, тогаш меѓу најдобрите пет) сигурно се очекува да биди предводник на тимот. Сепак, млад е, има време, веќе за една и пол година има нова прилика.

Јас не видов, некој претходно споредувал Роналдо со Марадона, Пеле, Меси...па добро бе, Меси има 21 година ебаго, како го споредувате со Марадона и Пеле? Шо не ќе види чоек значи...
Аууу Квериоз не го бива,ќе видиме на следното првенство дали го бива Квериоз или не....Добро се разбира тој со Кристиано,не грижи се ти...Кристиано има само 24 години,тој има уште 10 години со репрезентацијата.:)
А Сколари немам зборови,одличен е:kesa:
 
N

navivacka

Гостин
Крив не крив, Роналдо буквално беше просечен на последното СП и ЕП. Не да се очекува од него чуда, ама како најдобар светски играч

Па Роналдо беше повреден човече...после првенството во Европа замина на операција и паузираше некое време.Односно во Септември се врати и покрај операцијата има сега за сега 13 погодоци...па тогаш кај беше ако е затоа Меси минатата сезона и едвај даде 8 гола?
 
F

fantomX

Гостин
Па Роналдо беше повреден човече...после првенството во Европа замина на операција и паузираше некое време.Односно во Септември се врати и покрај операцијата има сега за сега 13 погодоци...па тогаш кај беше ако е затоа Меси минатата сезона и едвај даде 8 гола?
Цитирај се, се е убо стокмено...:smir:

Сколари слаб репрезентативен тренер (селектор де) да не беше? Квеироз не го бива, точно. :)
Крив не крив, Роналдо буквално беше просечен на последното СП и ЕП. Не да се очекува од него чуда, ама како најдобар светски играч (и годините пред нас ако не најдобар, тогаш меѓу најдобрите пет) сигурно се очекува да биди предводник на тимот. Сепак, млад е, има време, веќе за една и пол година има нова прилика.

Јас не видов, некој претходно споредувал Роналдо со Марадона, Пеле, Меси...па добро бе, Меси има 21 година ебаго, како го споредувате со Марадона и Пеле? Шо не ќе види чоек значи...
Инаку Бекам за темава...
 
N

navivacka

Гостин
Епа јас што зборев до сега...Роналдо беше повреден и имаше слабо ЕП исто и Меси беше повреден и даде 8 гола...:toe:
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.555
Поени од реакции
6.242
луѓе оваа година и покрај својата повреда роналдо играа на одредено ниво,а месси лани го немаше никаде.8 гола?па тоа ли е големиот игра4 меси тој сто се споменуваше за кандидат за најдобар фудбалер за 2008?ц ц ц ц:vozbud:
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.019
Поени од реакции
22.926
луѓе оваа година и покрај својата повреда роналдо играа на одредено ниво,а месси лани го немаше никаде.8 гола?па тоа ли е големиот игра4 меси тој сто се споменуваше за кандидат за најдобар фудбалер за 2008?ц ц ц ц:vozbud:
8 гола лани Меси ај размисли уште еднаш што кажа лани имаше најмалку 10 само во првенството а да не збориме во купот и ЛШ,а да не заборавам дека и 4 месеци беше повреден.
 

Black Night

Galvanize
Член од
25 септември 2008
Мислења
327
Поени од реакции
20
Дали си сигурен дека никој не рече дека Роналдо е најдобар во свет?

Торес:Роналдо е без конкуренција
Меси:Роналдо е најдобар во свет
Лампард:Кристијано Роналдо е најдобар

Зар овие изјави ти не си ги прочитал...Роналдо газеше минатата сезона и никој не сакаше да прифати дека ја земал наградата,дека заслужил...a карактерот е друго...доколку збориме за карактерот има и полоши од него...Гатузо провокатор,Матераци само стартови знае да праве и ништо друго...Никој не ви е крив што немате таков одличен фудбалер во своите клубови...треба само играта да се гледа...па нели и Марадона беше одличен фудбалер па подлегна на дрогата...исто така и Роналдињо постојано одење во нокните клубови...а сите траете за тоа.А медиумите чекаат некоја грешка на Роналдо и веднаш да го критикуват...Нормално дека другите фанови кои се против Манутд ке го мразат зашто полни мрежи и сите награди ги зема заслужено...а другите фанови се заслепени од љубомора што нивните идоли не се наогале на тоа место како Роналдо...А ако си приметил Роналдо во последно време не како порано да се буни со судиите и противничките играчи.

А тоа за репрезентацијата да успее нешто со неа...па не е тој крив што немат добар тренер,и ако е најдобар во светот сите да очекуват од него.
Зборувам за карактер на терен, а не кој колку курви ебал или колку дрога земал после утакмица. Ти ако гледаш нокни клубови и дрога на терен, тоа е твој проблем. Марадона е пак еден од најдобрите фудбалери, иако беше дрогираш. Ама јас ко шо знам не го фатија додека игра утакмица да се дрогира. И Стивен Џерард се тепа по клубови ама на терен е прав фудбалер.

А тоа што кажале дека е најдобар К. Роналдо не значи и дека го мислат тоа. Што треба да кажат, ние сме подобри од него не ја заслужи наградата. :pos2:
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
Амброзини и Инзаги одсекогаш ми биле одвратни, во последно време и Легротаље ме нервира.
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Чоек ... фудбалер што највеќе ме нервирааааа... е кој друг ако не ТУЛАЛАН...
ако има и друг фан на Француска репрезентација.... ќе ме свати :tapp::tapp:
највеќе го мрзам.... како може... заради еден чоек...и неговите киксови... секој меч да страда цел тим :nesvest:
 

P-S-G

ЃОРЧЕ НАД СЕ ДРУГО...
Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.087
Поени од реакции
20
MAIKONNNNNNNNNN MNOGU ME NERVIRAAAAAA :tapp::tapp::tapp:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom