Кој рано рани...

Дискусија во форумот 'Играчница' започната од Toreador, 30 јануари 2007.

 1. Toreador

  Toreador Spectacular Apocalypse

  Член од:
  24 јуни 2005
  Мислења:
  3.451
  Допаѓања:
  45
  финта шо ја видов у читална...едноставно, обезлчичување на поговорката Кој рано рани, две среќи граби! Ја пишувам една или повеќе, наредниот член пишува друга. Ајде...осеќам дека добар смех ќе падне.

  Ја одам прв

  Кој рано рани, ќе се сретне со чистатчките.

  Кој рано рани, го преварил петелот.

  Кој рано рани, бил будала.

  And so on...мислам дека сфаќате. :)
   
 2. BAMARGERA

  BAMARGERA ~Blaugrana~

  Член од:
  18 декември 2005
  Мислења:
  875
  Допаѓања:
  2
  Koj rano rani, ke ceka saat vreme da mu otvorat.
  Koj rano rani, najverojatno i ima nesonica.
  Koj rano rani, neka kaze da ne me zapisuvaat na prvi dva :tv:
   
  На slimce му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Toreador

  Toreador Spectacular Apocalypse

  Член од:
  24 јуни 2005
  Мислења:
  3.451
  Допаѓања:
  45
  кој рано рани, се спрема за испит :pos:
   
 4. Billa Bong

  Billa Bong I love Basketball

  Член од:
  14 август 2006
  Мислења:
  6.590
  Допаѓања:
  10
  koj rano rani nema da zakasni
   
 5. Vnuce

  Vnuce http://abix.mk

  Член од:
  20 март 2006
  Мислења:
  2.602
  Допаѓања:
  219
  кој рано рани цел ден е ненаспан
   
 6. Маwечко

  Маwечко

  Член од:
  25 јануари 2007
  Мислења:
  6.775
  Допаѓања:
  314
  Koj rano rani...ke se druzi so petlite:pos:
   
 7. girlll

  girlll §įмθπŞ ďª φΪШ

  Член од:
  28 јануари 2007
  Мислења:
  3.418
  Допаѓања:
  109
  Koj rano rani nek gi macka so pasta drugite
  Koj rano rani rano si legnal :pos2:
   
 8. SANCTIMONIOUS

  SANCTIMONIOUS Мејд Ин Мацедониа

  Член од:
  21 март 2006
  Мислења:
  1.303
  Допаѓања:
  9
  Кој рано рани рано ќе си легне[​IMG]
   
 9. Димитар

  Димитар

  Член од:
  19 септември 2005
  Мислења:
  5.610
  Допаѓања:
  176
  Кој рано рани, по цел ден се прозева
   
 10. Скулгрл

  Скулгрл Queen of the superficial::..

  Член од:
  17 јануари 2006
  Мислења:
  5.059
  Допаѓања:
  61
  Кој рано рани,дефинитивно не е клабер :pos:
   
 11. Zemzela

  Zemzela носител на титулата ултимативен клабер

  Член од:
  19 јули 2006
  Мислења:
  5.045
  Допаѓања:
  151
  Кој рано рани...прв доручкува :pos:
   
 12. Sussaro

  Sussaro Southern comfort, southern sun

  Член од:
  27 декември 2005
  Мислења:
  4.014
  Допаѓања:
  7.048
  кој рано рани има хемофилија (накај црн хумор ова)
   
  На КвикСилвер му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Goddess of Chaos

  Goddess of Chaos Nixe Nox

  Член од:
  16 август 2005
  Мислења:
  6.304
  Допаѓања:
  223
  од искустфо...
  кој рано рани, СЕПАК ќе касни на први...
   
 14. JuveFan

  JuveFan Џабарлак

  Член од:
  11 мај 2006
  Мислења:
  918
  Допаѓања:
  7
  кој рано рани прв кафе вари :)
   
 15. EarthSea

  EarthSea Sexy Witch

  Член од:
  28 јануари 2007
  Мислења:
  134
  Допаѓања:
  1
  Кој рано рани има подочњаци :)
   

Сподели преку: