Кој предмет највеќе го сакате, а кој го мразите?

Член од
20 мај 2008
Мислења
961
Поени од реакции
43
Мразам германски и хемија, сакам математика и програмски јазици.
 
С

Спенсер

Гостин
Обожавам математика,историја географија, а мразам биологија,ликовно и француски
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Сакам основи на право а немате појма колку мразам математика. Секој тест ми е единица и на крај ми вика професорката: Имаш сега четворка а може да одговараш за петка :):):):)
 

.:TINA:.PINK

.:oksimoronka:.
Член од
17 август 2008
Мислења
354
Поени од реакции
16
likovno.., a najtapa...istorijasamo zaradi toa sto sedam vo prva klupa,a profesorot e star i postojano me pluka zborejki...ughhhh MRAZAM ISTORIJA
 

ivana87

magic is everywhere
Член од
7 јуни 2007
Мислења
1.613
Поени од реакции
220
Мразам математика :nesvest:.Најмногу сакам Македонски и историја :vozbud::vozbud:
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.551
Поени од реакции
22.308
јас завршив со ученје

ама ги мразев математика физика и хемија,, а ги сакав историја англиски македонски,, итн
 
Член од
10 август 2008
Мислења
744
Поени од реакции
266
Не сакам математика, зш мислам дек учиме работи шо никогаш нема да ни се потребни во секојдневниот живот, како мономи, полиноми, нивно коренување и шо знам јас таму.
А, сакам англиски, зш во времево во кое живејме, е една од основните услови да се вработиш и сам да се издржвиш.
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.536
Поени од реакции
2.222
Не сакам математика, зш мислам дек учиме работи шо никогаш нема да ни се потребни во секојдневниот живот, како мономи, полиноми, нивно коренување и шо знам јас таму.
А, сакам англиски, зш во времево во кое живејме, е една од основните услови да се вработиш и сам да се издржвиш.
Ама, математиката ти помага да се развиваш на психички начин (гимнастика на мозок:))!!


Иначе, јас баш имам ќеф за математика, а од македонски ја сакам литературата, поточно читање на романи...
Несакам хемија и глупите лекции по географија за рељефи, влажност на воздух......фала богу више нема да имам географија:mist:
 
Член од
10 август 2008
Мислења
744
Поени од реакции
266
Абе математика... Ги учет задачине на памет и гимнастиката на мозокот се состојт во то - не да ја сфатиш задачата и да мојш да ја решиш, туку да запамтиш како ја решил некој и да штампаш ко навиен, односно да ја научиш на памет. :wink:
 
Член од
14 јули 2008
Мислења
1.449
Поени од реакции
50
мрзим...хигиена(нов предмет имавмо лее...брате ужас предмет..ужас професорка) ...историја(ме нервира професорката)....физика....
сакам..македонски...анатомија...ликовно...физиологија....и физичко хахах
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
znaete sto e 2+2? 2 babi + 2 zabi. matematika e mlatenje prazna slama.
 

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.234
Поени од реакции
148
Најповеќе од се сакам Историја и Информатика, а најмалку сакам Хемија и Физика. Ама сакањето зависи и од професорот (зато не сакам Хемија) :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom