Кој музички инструмент највеќе го цените?

***freak***

И да волиш до неба, и да прашташ кад треба [x]
Член од
9 февруари 2007
Мислења
383
Поени од реакции
1
Иако свирам и пијано и гитара, сепак повеќе го сакам пијаното... Изгледа затоа што свирам веќе 7 години и најнавикната сум на звукот :pos:
 

NaTaLi

BabaSera pod Ste4aj
Член од
22 април 2006
Мислења
1.061
Поени од реакции
17
KohlBass напиша:
Инструментите се средства за создавање на музика. Музиката би звучела нецелосно без било кој од нив.Безвезе ми е да ги делам на подобри и полоши.
ова сакав да го кажам...
 

Dark Angel

Unfaithfull to life...
Член од
14 јули 2006
Мислења
1.081
Поени од реакции
6
Gi sakam site instrumenti, a najveke koga svirat site zaedno sinhronizirano. "Instrumentot" sto se narekuva: orkestar. :) Toj mi e omilen.

A za svirenje najgolema satisfakcija mi pravi violonceloto. Svirev i violina i malku gitara ama ne e toa toa. Violonceloto kako da guskas nekogo, a za vozvrat dobivas sovrsen zvuk.
 

Fatty

Режи :)
Член од
2 јуни 2006
Мислења
427
Поени од реакции
5
Gitara...elektricna, akusticna...sekakva mi prai merak:)
 
Член од
24 мај 2007
Мислења
92
Поени од реакции
0
Електрична гитара и виртуел моделирачки синтисајзер(клавиатура).
 
Член од
31 март 2007
Мислења
66
Поени од реакции
0
jas najveke ja sakam harmonikata.inace uzivam i koga slusam gitara i pijano.
 
D

Delux

Гостин
Ептен е привлечно кога ќе видам некоја девојка да свири на пиано,онака тивко и релаксирачко...

Не мислам на оние шо ги дават на МТВ-прв канал,кога има сериозна музика,шо свират ко мрднати.
 
Член од
26 мај 2007
Мислења
32
Поени од реакции
1
Violinata, gitarata i klavirot:helou:
 

Diabolical !llusion

Магец
Член од
3 август 2006
Мислења
2.238
Поени од реакции
22
СпаЈдеР напиша:
Свирам пијано веќе 6 години,мислам дека ако ценев некој друг инструмент повеќе, немаше сеуште да свирам пијано. Исто така и сестра ми свиреше на пијано 4 години,а и мајка ми свирела....сум имал некаква желба да свирам и на гитара која би дошла на второ место,но сепак,желбата не беше доволно голема и после 4 приватни часа се откажав :helou:
иако не знам да свирам(се занесував едно време дека ќе учам гитара и јас како Спајдер) ги ценам тие два инструмента највеќе,заради застапеноста, и моќноста..едноставно имаат некоја посебна магија за мене (како и секој инструмент..)

п.с. твојата гитара колку што знам завршила на два дела :pos2:
 
Член од
8 мај 2007
Мислења
175
Поени од реакции
0
Пијано најмногу сакам. Сакам и да свирам пијано али шознам тешко да се решам и да почнам... хехе
 

pearl

..~..~..~..~..~..~..
Член од
20 август 2005
Мислења
2.651
Поени од реакции
1.962
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Гитара, виолина и пијано ....... ама највеќе гитара
 

La Española

Лекот е отров!
Член од
1 февруари 2007
Мислења
1.808
Поени од реакции
556
Gitara... e sega nemozam da se resham koja gitara povekje- akusticna li, elektricna? Obozavam da slusham koga sviri ili svirat samo solo akusticni gitari- vstinsko uzivanje :) Ama ja sakm i mocta i energijata na elektricnite :)
Inace vo posledno vreme mnogu me privlekuvaat bubnjevite, ama epten mi stanaa interesni :vozbud:
Kraj kraeva sekoj intrument si go sakam, sekoj go dozivuvam na razlicen nacin, i sekoj e prekrasen na svoj nacin... Muzikata e edna moja ljubov :)
 
Член од
29 мај 2007
Мислења
5
Поени од реакции
0
Sviram violina ama cenam bas gitara i tapani
 

Rodeo

Thrillseaker
Член од
15 април 2007
Мислења
243
Поени од реакции
36
simona_ragazza напиша:
Eve samiot naslov kazuva, jas sviram pijano, no mi se dopaga i violinata kako instrument, a i letovo ke pocnam gitara, no sepak mislam deka pijanoto mi e nad site, mozebi bidejki veke svriam no sepak me interesiraat vasite mislenja.
се согласувам со тебе пијаното е над сите.:salut:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom