Кој музички инструмент највеќе го цените?

Кртот

Лоботомичар
Член од
19 април 2007
Мислења
653
Поени од реакции
23
Ovaa tema normalno opfakja mn diskusii no jas licno imam golema ljubov i strast kon udarnite instrumenti ili TAPANI kako sakate kazete gi sepak se sovrsenstvo vo sekoj vid na muzika bez niv nema ritam i smisla bilo kakva komponenta od muzikata
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Многу го ценам пијаното т.е клавирот како инструмент,ама исто многу ги сакам и гитарите,без разлика што не знам да свирам на ниеден од нив,иако би сакала:pipi:
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.467
Поени од реакции
47.380
Највеќе ценам усна хармоника имам една дома не знам да свирам има некое упатсво на Кинески пишува ама ''иди разбери;; се трудам толкаво години да погодам по нешто асално да засвирам ама ''тиња'' сум тешка и само нервирам околина околу мене како и да ке се трудам и понатака па нека си ебе мајката ке научам бар една песна ;) ;)
 
Член од
27 јануари 2007
Мислења
167
Поени од реакции
0
site instrumenti se dobri.sekoj instrument e dobar na svoj nacin.
 

^Cutie^

*Charming Princess*
Член од
22 март 2007
Мислења
869
Поени од реакции
1
Пијано или клавир...Животна желба ми е да свирам не такво нешто и се надевам оти некој ден ќе знам да свирам... :):) обожавам пијано!!!!
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
БУБЊЕВИИИИИИИИИИИИ!!!!!Не свирам,ама очајно сакам!
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Neznam da sviram porano nesto se trudev ama koga ne te biva ne gubi vreme:) A sekoj instrument si ima svoja prikazna i ubavina od mala sakam pijano i nekako najubavo mi, tie zvuci, i i violina:)
 
Член од
2 април 2007
Мислења
2.875
Поени од реакции
4
jas licno nemozam da izdvojam nekoj instrument,zatoa sto sekoj mi e omilen vo dadena prilika!
 

moskva_bojan

Kirk Hammett
Член од
28 јануари 2007
Мислења
470
Поени од реакции
3
jas najveke ja cenam gitarata a isto taka ja sviram na gitara
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Пијаното ми е нешто совршено од инстурмент. Создава атмосфера и успева секоја песна да ја покрене на едно повисоко ниво.
Сепак и гитарата ми е нешто незаменливо. Нема песна која не звучи убаво во акустична верзија со гитарче
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Оргули и виолина. Претерано тешки за свирење а звучат предобро.
 

RIOT!

dust in the wind
Член од
10 септември 2009
Мислења
90
Поени од реакции
16
кхм..највеќе сакам гитара и клавиир:pipi:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom