Кој музички инструмент највеќе го цените?

Chapstick

Сам свој психолог
Член од
7 август 2009
Мислења
2.986
Поени од реакции
311
Секој инструмент има своја вредност и своја убавина. Со комбинација на вистинските инструменти, ноти и вокали, се создава вистинска музика. Бидејќи темава е исклучиво за еден инструмент кој највеќе го цениме, и јас ќе речам дека тоа е пијаното. Едноставно, тоа е единствениот инструмент кој можам да го слушам подолго време соло, без да ги иритира моите уши. Некако најубаво се доловуваат емоциите преку него, барем според мене... Потоа, секако, следува гитарата.
јас свирам на пијано
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
Иако полудувам кога слушам сола од гитара во песните, сепак на прво место ми е пијаното.Се воодушевувам од мелодијата која се создава а истотака и на оној што може умешно да свири на него.Не сум пројавила некоја посебна желба за свирење на пијано, но мислам дека го немам ни тој талент:).Затоа, само уживам кога ќе дојде некоја мелодија од пијаното до моето уво и се препуштам на имагинарното.
 

Fragola

највкусната јагодка..
Член од
25 септември 2009
Мислења
301
Поени од реакции
7
не знам..глупо ми е да издвојам..обожавам гитари,бубњеви,пијано..:wink:
 
Член од
19 мај 2008
Мислења
1.925
Поени од реакции
485
Највеќе ценам гитара(акустична) и пијано. Звуците ги даваат овие два инструменти се нешто посебно:).
 

ZigZag

Заменик министер
Член од
19 јули 2006
Мислења
347
Поени од реакции
248
Ги ценам сите, малку повеќе на пијаното зашто свирам на него.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276


Триангл, знам да свирам на негo “Смок он д вотер“ од Парпл, “Параноид“ од Блек Сабат, “Лајк а врџин“ од Мадона и “Енд ај вил олвејс лав ју“ од Витни Хјустон
 
К

Кики.

Гостин
пијано, гитара, кавал и окарина ( многу јако звучи ) :wink:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom