Кој музички инструмент највеќе го цените?

Член од
3 февруари 2007
Мислења
293
Поени од реакции
30
Eve samiot naslov kazuva, jas sviram pijano, no mi se dopaga i violinata kako instrument, a i letovo ke pocnam gitara, no sepak mislam deka pijanoto mi e nad site, mozebi bidejki veke svriam no sepak me interesiraat vasite mislenja.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.199
Поени од реакции
34.433
Секој инструмент има своја вредност и своја убавина. Со комбинација на вистинските инструменти, ноти и вокали, се создава вистинска музика. Бидејќи темава е исклучиво за еден инструмент кој највеќе го цениме, и јас ќе речам дека тоа е пијаното. Едноставно, тоа е единствениот инструмент кој можам да го слушам подолго време соло, без да ги иритира моите уши. Некако најубаво се доловуваат емоциите преку него, барем според мене... Потоа, секако, следува гитарата.
 
Член од
2 април 2007
Мислења
2.875
Поени од реакции
4
moeto mislenje e deka sekoj instrument koga ce zasviri vo zivo e prekrasen, mnogu ubavo zvuci!!!
 

ForFokSake

The Only Thing To Fear Is Running Out Of BEER !
Член од
26 јануари 2007
Мислења
429
Поени од реакции
0
Ја највише од сите инструменти ценам тапани (бубњеви по нашки) едноставно највише ми праат мерак и најубаво звучат.После него следува бас гитара па после електрична гитара....
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
кхм... бајаги тешко прашање. Секој инструмент служи за посебна дејност. Баш поради тоа што сум музичар веке подолго време да не речам од детство и имам сменето преку 12 вида на инструменити - професионално, а до сега никогаш не сум чукал на тапани активно, никогаш не сум свирел на харфа активно, никогаш не сум свирел на труба, тромбон, хорна итн... а знам дека сите инструменти кријат во себе своја убавина.
Според мене на прво место би ја ставил Гитарата. 6 жична класична со 22 полиња. по можност Хофнер. :toe:
И покрај тоа што имам свирено на 7жична, електрична со Џексон магнети, титаниум корпс и башка од доста позната фирма - Џексон не ми се допагало H-жицата, т.е. не сум имал потреба за тоа...
после гитарата би го ставил клавирот, не пијаното туку клавирот.
А на трето место некој од нашиве народни инструменти... дали кавал или гајда... Кавал - помокно ми звичи...
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.202
Поени од реакции
1.943
не свирам ниту еден инструмент но сепак....најмногу ја сакам и ценам ГИТАРАТА :vozbud:

пс:ги обожавам гитаристите, посебно оние со долги коси :)
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Tender Girl напиша:
не свирам ниту еден инструмент но сепак....најмногу ја сакам и ценам ГИТАРАТА :vozbud:

пс:ги обожавам гитаристите, посебно оние со долги коси :)
isto i jas posebno elektricna
 

KohlBass

Dechak iz vode
Член од
1 јуни 2006
Мислења
1.485
Поени од реакции
36
Инструментите се средства за создавање на музика. Музиката би звучела нецелосно без било кој од нив.Безвезе ми е да ги делам на подобри и полоши.
 
Член од
27 февруари 2006
Мислења
1.356
Поени од реакции
9
најмногу ги ценам гитарата и тапаните
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.694
Поени од реакции
13.332
Клавир и класична гитара.
 

Emma

Supergirl.
Член од
7 јуни 2006
Мислења
3.045
Поени од реакции
157
simona_ragazza напиша:
Eve samiot naslov kazuva, jas sviram pijano, no mi se dopaga i violinata kako instrument, a i letovo ke pocnam gitara, no sepak mislam deka pijanoto mi e nad site, mozebi bidejki veke svriam no sepak me interesiraat vasite mislenja.
Пијано, веќе 10 години свирам.
Електрична гитара, ма да уште не сум толку добра колку што јас би сакала (една од причините заради кои одбив место во бенд) и тапани.
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.702
Поени од реакции
27


Еве коИ инструментИ...
 
Член од
18 декември 2005
Мислења
1.356
Поени од реакции
165
pijano e ubavo taka za slusanje, za odmaranje...
a najveke ja sakam gitarata iako ne znam da sviram.
 

СпаЈдеР

DissentiveMoron202
Член од
1 март 2006
Мислења
3.201
Поени од реакции
52
Свирам пијано веќе 6 години,мислам дека ако ценев некој друг инструмент повеќе, немаше сеуште да свирам пијано. Исто така и сестра ми свиреше на пијано 4 години,а и мајка ми свирела....сум имал некаква желба да свирам и на гитара која би дошла на второ место,но сепак,желбата не беше доволно голема и после 4 приватни часа се откажав :helou:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom