Кој мотор би сакале да го имате?

Каков моторцикл сакате?

  • Чопер

    Гласови: 77 26,6%
  • Брзинско

    Гласови: 146 50,3%
  • Мото-крос

    Гласови: 26 9,0%
  • Скутер

    Гласови: 41 14,1%

  • Вкупно гласачи
    290
J

Johnny Stulic

Гостин
Dobro, znaci najpovolno sto najdo preku google se od Diro Hyosung AQUILA GV-250 za 3600 evra ili poslabiot Hyosung AQUILA GV-125 za okolu 3000 evra....

Nekoj eventeualno da ne znae za nesto slicno, a popovolno, ili toa e toa?
Мислам дека 125-ката Хонда беше 5000 во кеш, додека 750 е 9000 пред некое време гледав на сајтот, не знам како се сега цените можеби се паднати долу онака само дополна на постов не е никаква реплика.

Знам дека е голема разлика и дека за брендот плаќаш добра сума ама јас сепак би се одлучил за Хондата.
 

M1K1 007

не у еу
Член од
7 јули 2009
Мислења
1.796
Поени од реакции
571
chopper se razbira i ovie site sto odat vo paket so "motorceto" t.e. motoristeto

 

ice_cube

The SexX.
Член од
16 јули 2008
Мислења
2.240
Поени од реакции
309
chopper se razbira i ovie site sto odat vo paket so "motorceto" t.e. motoristeto


И овој момаков напред? :pos:

Иначе јас би сакал едно шестотче, Suzuki GSX :cuc:
Арно ама не ми дава татко ми, вика не сум бил искусен а у. И во право е. Ми обеќа дека ке ми купи 250ка, па сеа ќе видиме :zlo:
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221

Знае ли некој колку пари е на ново чисто информативно гледам на пазар3 по 7-8 илјади евра е на старо :helou:
Што е многу многу е:)
 
S

smart ass

Гостин
бидејќи станува збор за моторот на B-1 lancer кој нема да ми го дадат имам втора алтернатива.

ова само за МВР:)

The original design intent is described as:​
Designed as an equalizer for inconceivable and unpredictable lane changes, and other traffic related anomalies perpetrated by the cell phone using, motor home/SUV driving morons in Florida imposed on the rest of us. The below pictured machine was designed for that purpose.​
Each mini gun fires at a rate of 3000 rounds per minute (6000 total). During initial test and evaluation it was demonstrated that a single 2 second burst would, and did blow a 40 foot RV with tow car clean off the road, leaving an open and unobstructed route ahead. It will vaporize an SUV in seconds! Tests further indicated that after two or three RV's/SUV's in a row were eliminated, or "friggin smoked", others voluntarily pulled off the road and thus became a "non threat."
 

M1K1 007

не у еу
Член од
7 јули 2009
Мислења
1.796
Поени од реакции
571
И овој момаков напред? :pos:

Иначе јас би сакал едно шестотче, Suzuki GSX :cuc:
Арно ама не ми дава татко ми, вика не сум бил искусен а у. И во право е. Ми обеќа дека ке ми купи 250ка, па сеа ќе видиме :zlo:
јас не ни заприметив за првата или првиот што и да е
мене ми изгледа на женска ама ако е машко тој не важи
значи сите женски освен првата т.е. првиот како и да е

фала за информацијата другар

:kesa:
 

Lu5

Som la gent Blaugrana!
Член од
30 ноември 2011
Мислења
4.217
Поени од реакции
7.277
Брзинец, нејкед или супер бајк, од двете си имам избор :)
нејкед - Kawa Z750

супер бајк
R6 од 2004

и CBR 1000 од 2008/11
 

Kajgana Shop

На врв Bottom