Кој колку мисли на секс?

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Луѓето грешат кога сметаат дека мажите се оние кои постојано мислат на секс. Спротивното се докажува со најновото истражување, според кое жените размислуваат на темата, 30 минути повеќе. Станува збор за дневна доза на „секс-мисла“.

Со истражувањето на „lastminute.com“ опфатени се 4.000 Британци. Машкиот дел од испитуваната популација 150 минути во текот на едно деноноќие поминува мислејќи на секс. Додека жените поминуваат 180 минути мислејќи како да бидат жешки и жестоки.

Гласноговорникот на фирмата изјави дека спротивно на стереотипот излегло дека мажите не се „толку гладни за секс“.

Од истражувањето се дознава дека мислењето околу и за сексот е ставено во втор план и за мажите и за жените додека се на работа.

Kaзете сеа вие со мислите. Јас лицно мислам дека зените мислат повеке!
 
Член од
3 мај 2006
Мислења
6
Поени од реакции
0
Pa odkade da znam dali mazite mislat na sex poveke od mene?! Mislam hello :) Ne sum im vo mozok!
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
pa i ja mislam taka no ne sum mnogu siguren pa i ja mislam mnogu a:))))
 
Член од
3 јануари 2006
Мислења
1.200
Поени од реакции
10
едно 25 саата на ден...
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Se razbira deka zenita mislat daleku poveke za sex,no gi obvinuvaat mazite zosto se pootvoreni vo negovoto baranje a zenite se mnogu posuptilni i podiiplomatski.Toa e toa sepak bioloski zenite sakaat da ragaat!
 

JeCILaDy

Move Away
Член од
18 април 2006
Мислења
2.350
Поени од реакции
22
Колку деца ќе роди жената ? Едно, две , три максимум... И само три пати во животот ќе има секс ?
А сексот за задоволство ?
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Мислам дека имаше некаква слична тема ама в ред ...
Немора да значи дека едните мислат повеќе од другите на секс ... финтата е во тоа дека жените (најверојатно повеќето) не толку често си ја искажуваат таа потреба па од тоа му доаѓа дека помалку мислат што не е точно. Затоа баталете ги истражувањата ... се работи за нешто што секому му е убаво, па како може едните да го сакаат или да го мислат повеќе или помалку од другите?:kajg:
 

PuMbA

BUCENCE
Член од
22 февруари 2006
Мислења
1.064
Поени од реакции
2
па незнам мн малце е некогаш и ич
 

Handsome

Love me or Blow me !!!!
Член од
21 јануари 2006
Мислења
852
Поени од реакции
1
Член од
3 мај 2006
Мислења
3
Поени од реакции
0
LeLe

Ne se razbiram mnogu vo istrazuvanjata ama znam deka najmalku 1 cas mislam na sex.Hhahahaha MAZITE SE LUDI PO SEKS
 

Zbratko

The Shrink
Член од
3 јануари 2006
Мислења
875
Поени од реакции
17
Мислам доволно на секс ... некогаш 24/7, некогасш, помалку .... меѓутоа сосема се согласувам со истражувањето на тоа дека жените се тие кои што се многу повеќе опседнат со сексот и повеќе мислат на тоа ... разликата е тоа што машкото тоа го кажува јавно и не се срами да каже МИ СЕ ЕБЕ МИ СЕ РИКА, а додека жените тоа го чуваат во себе (или со најблиската другарка) и его кажуваат тоа јавно за да нели не им залепат етикета дека се КУРВИ, што е тотално погрешно во нашето општество бидејќи као и мачките така и девојките ги поседуваат истите хормони и имаа тиста потреба да ги задоволат истите
 

Marso

Io sono INTERISTA!
Член од
22 јануари 2006
Мислења
1.456
Поени од реакции
311
Pa na seks mislam vo opredeleni momenti, koga ke vidam "nesto" plus (koga ke se zapalam), no ne mora da znaci deka samo togas mislam, togas stanuvam opsednat, a barem ednas vo denot ke mi pomine niz glava nekoja seks misla, a i jas isto mislam deka kolku maskite, tolku i zenskite mislat na seks, pa duri i zenskite poveke. A ako nekoja uste pa i nemala seks, a doaga vremeto koga treba da i bide prv pat , togas tie stanuvaat po opsednati od maskite.
 
Член од
9 мај 2006
Мислења
18
Поени од реакции
2
Прво помислуваат мажите а потоа по извесно време и жените
 
Член од
6 мај 2006
Мислења
1.890
Поени од реакции
4
зависи , во моментов и во последнов период едно 13 саати на ден , али општо не до толку
 

Kajgana Shop

На врв Bottom