Кој клуб има најдобар напад?

M

Mario Gómez

Гостин
не е финтата секој да пишува за својот клуб да бидеме малку искрени :smir:
Ajде најди тим со подобри 7 офанзивни играчи од овие.:smir:

Веројатно ќе се согласиш со мене за две недели кога ќе има оргии на Алианз арена:pos:
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Според мене оваа сезона меѓу најдобрите ќе бидат: Реал Мадрид, Баерн Минхен, Интер и Барселона.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.529
Поени од реакции
14.210
Ajде најди тим со подобри 7 офанзивни играчи од овие.:smir:
Леле што прочитав. Не значи дека ако навиваш за Баерн треба да ги величиш многу. По Гомез мислам дека и самиот имаш плукано во темата за Баерн дека не го бива, Тони колку што го пратам Баерн, мислам дека нема ни заиграно оваа сезона, Олич сеуште се нема докажано како што треба, мислам дека и толку му се можностите на тој играч, за Клосе да не зборуваме, тој во двете сезони поминати во Баерн во првенството постигна 20 гола, што е многу малку за класа напаѓач, како што го правиш ти. Едино остануваат Робен и Рибери и овој младиот надежен Милер, кој не значи дека ако постигна 4 гола на 2 натпревари, и дека веднаш е класа играч.

Направи само мала споредба:

Роналдо - Бензема - Раул - Игуаин

За Бензема не толку, ама види го учинокот на останатите тројца од изминатите сезони, и ќе ти стане јасно дека Баерн не е тимот со најдобар напад. Колку што јас го гледав Милер, тој не игра напаѓач, па ако би го додал јас тука и Кака, е тоа би било совршенство.

Сепак, не е се во нападот. Многу е важна комуникацијата на напаѓачите со останатиот дел од тимот. Баерн лошо почнаа, од кога дојде Робен влегоа во победничка низа, па да се надеваме дека така ќе продолжат

п.с нападот на Реал го земав како пример за да ти докажам дека не е Баерн со најдобар напад. Не дека навивам за нив, и ги правам многу јаки.
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
Баерн Минхен.

Клосе, Тони, Гомез, Олич , Рибери , Робен, Милер.

:vozbud: :vozbud: :vozbud: :vozbud:
Во составот, Рибери и Робен напаѓачи се ? или играат на крилните позициии ??


Инаку секоја чест за Гомез.
 
M

Mario Gómez

Гостин
Во составот, Рибери и Робен напаѓачи се ? или играат на крилните позициии ??


Инаку секоја чест за Гомез.
Напаѓачи, може и и полушпиц. Ќе ги засакаш за 2 недели :)

djmanga@ Не го споредувај Баерн(екипа) со Реал(копиљска дружина).

:icon_lol:


Remember this?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom