Кој и што знае да зготви?

rossoner stefan

Модератор
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.770
Поени од реакции
192
Јас знам несто да зготвам.Амам потполно се исполнувам правејки палачинки.Ах тоа јадење.Тој мирис додека го мутам филот тој мирисс додека ги пржам...ааааа..баш вечер планирам да правам
Инаку знам да направам јајца пржени варени после КАЈГАНА знам да испржам плескавици да сварам шпагети и толку:smir:
 
Член од
2 септември 2007
Мислења
2.155
Поени од реакции
176
За готвење... го имам талентот, го немам ентузијазмот:) Ептен ретко, кога не ме мрзи, знам да зготвам нешто на база на тестенина во комбинација со млечен/месен производ, и вкусно ми испаѓа само што додека се наканам јас да зготвам, попрво мајка ми све ќе спреми. :) Гурманка сум по природа, се дивам на убаво приготвена храна и имам чувство дека во поглед на готвење еден ден ќе бидам ѕвер од домаќинка :pos:
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
200
Поени од реакции
20
Знам да готвам ама тоа се случува многу ретко
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
салати, тестенини, пици(со готово тесто), кајгана и јајце на око(не ми испаѓат баш на око...ама ај:vozbud:), тост, супи ...
доста е за мои години:smir:
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.654
Поени од реакции
13.133
Салати (секаков начин на припремање)
Тост, пица, макарони, супа од кеса и коцка, пројара, јајца (секако припремени), компири (варени)...Ај доста се чаламев:pos:
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.117
Поени од реакции
827
Знам некои поедноставни работи да направам, колку да не умрам ако не е мајка ми дома, па таа да направи нешто :pos:

Супа, салата, виршли, тостови, омлет (ова додуша така малце почесто го утнувам :pos:), макарони, шпагети, јуфки а знам и по некое благо да направам, ако ми падне шеќерот (а мене ми е паднат константно), како на пример сладолед :)
 
Ј

јовица11

Гостин
Знам некои поедноставни работи да направам, колку да не умрам ако не е мајка ми дома, па таа да направи нешто :pos:

Супа, салата, виршли, тостови, омлет (ова додуша така малце почесто го утнувам :pos:), макарони, шпагети, јуфки а знам и по некое благо да направам, ако ми падне шеќерот (а мене ми е паднат константно), како на пример сладолед :)
Се наоѓам во постов:helou:
 

[zEUs]

Go England!! GO!!
Член од
1 јули 2008
Мислења
4.398
Поени од реакции
534
Абе ја сум специјалист у праење тестенине и тостоој а пак никој не се пожалил од пуканкете шо ги праем :vozbud::vozbud::vozbud:
 

Грмуш

Пичкмајчин
Член од
11 октомври 2007
Мислења
1.118
Поени од реакции
90
Најмногу и најдобро правам грашок...И сите ми се смеат дека готвам,ама најслатко ми е кога јас готвам!!!:vozbud:
 

Terebellum Sagittarii

Несопирлива
Член од
25 јули 2007
Мислења
1.194
Поени од реакции
578
Знам скоро се.Особено тоа што јадам јас најмногу.Порано не ме биваше многу, ама сега почнав да уживам во готвење, и се сакам да готвам.Само сметам дека вистинско мајсторство е од ,,ништо да направиш нешто,,.За ова највеке се чудев кога јас ке отворев фрижидер и ке речев нема ништо за готвење, мајка ми ке најде за некое јадење, сигурно, и тоа убаво. До ова уште немам стасно.Секогаш нешто ми фали и морам до дуќан.
 

Alien_sr

Ultimate Survivor!
Член од
14 мај 2007
Мислења
2.971
Поени од реакции
143
Јас ништо не знам :)
Секогаш или ќе ми направат или ќе си купам на готово.
 

~windy~

urban hippie
Член од
10 септември 2008
Мислења
774
Поени од реакции
119
Znaci:
  • Kacamak...prsti da izlizes
  • Testenini so zelencuk
  • Salati od bas sekakov gradinarski proizvod vklucuvajki svez spanak i listovi od cveklo
  • Burito so grav i cedar sirence'
  • Kafeav oriz so patligani i zacini
  • Veggie pizza
Dosta e za moive krevki 20 godini:smir:
 

Спирка

Чорбаџиска Кучка
Член од
1 октомври 2008
Мислења
394
Поени од реакции
14
Готвам се и сешто. Ме релаксира и опушта најмногу од се готвење. Знам да направам скоро се од месо, риба и така натака. Но, најмногу готвам манџи и традиционални јадење и тоа по рецепт на баба ми. И ова дома добро ми се наоѓа оти мајка ми не ја бива ама ич. Ако не научев сама, никогаш немаше да јадам полнети пиперки, турлитава, мекици, сукана пита, сарми и секако тавче гравче, иако поубаво го потготвувам манастирското гравче.
 
Член од
19 јуни 2007
Мислења
3.422
Поени од реакции
116
Знам:
1. Тестенини
2. Јајца
3. Супа :)
4. Пица (сеуште сум почетник)
5. Разни салати :)
:helou:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom