Кој и како известува во Брисел за состојбите во Македонија

S

Shellshock nam67

Гостин
Миленко, Мирка и Бобан само сакаа да прикажат на македонската јавност кој се и што усерува за Македонија во Брисел. Начинот не гледам некој да им го оправда но намерата е за оправдување.

А тебе тука те гледам цело време пишуваш на деградација на Миленко и Мирка, занемарувајќи ги однесувањето на европратеникот а уште повеќе правејќи се слеп на цела тајфа новинари кои кај стигнат шират антимакедонизам.

И повеќе од јасно на која страна си.
ako si slep i ne citas ili pak taka ti odgovrata da branis samo edna strana toa e tvoj problem jasno kazav za site od niv od grkot helasot pa se do nasive degeni od novinari koi ja trujat makedonija so svojot kavazi patriotizam.
drugo biljana sekuloska si e vlezena vo fil toa e jasno isto i bojran jovanoski, za ostanatata Gebels i ona Cento “neoboenioт“ ekspert po se ti kaza najdobro za nea toa sto e videno na video ne moze da se porekne.
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.174
Поени од реакции
4.132
И каков беше генералниот резултата от се това што го направиха тази група новинари като провокираха скандал? Има полза от него за новинарството во РМ или за имижда на РМ или за што?
Да не зборуваме дека тиja не посакали да останат и да дискутират со своите колеги.
Треба ли да заклучуваме,дека нивната цел не била дискусиja со другите новинари,а просто генерарине на скандал?
--- надополнето: Sep 21, 2011 5:47 PM ---

Този инцидент е многу добро замислен и не е избран случаjно. Се уште се бара само нарачателот.
Што ќе значи ова за имиџот на РМ бе???Ќе го вметнат во наредниот извештај??3 новинари кои самите заминале за Брисел ќе го стават на товар на цела држава???Ако се гледа според постапки на индивидуи тогаш Бугарија одамна требаше да го изгуби имиџот(уствари одамна и ви е изгубен).
Пораката е пратена.Преку скандал е најгласно пратена пораката.Во Македонија има и друга страна,а не само фамилијата на Бојран.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Само едно прашање. Во кое својство е моментно Тања во Брисел? Дали има некаква официјална функција? Телевизијата за која известуваше, повеќе не постои...
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.174
Поени од реакции
4.132
Нејзината мисија е многу поголема од известување за една телевизија.
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
Само едно прашање. Во кое својство е моментно Тања во Брисел? Дали има некаква официјална функција? Телевизијата за која известуваше, повеќе не постои...
Тања живее во Брисел фамилијарно мислам има и Белгиски пасош единствена врска со Македонија и се личните интереси. Додека одработуваше за поранешната македонска телевизија А1 тие интереси беа посилни а сега веројатно одработува хонорарно.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Тања живее во Брисел фамилијарно мислам има и Белгиски пасош единствена врска со Македонија и се личните интереси. Додека одработуваше за поранешната македонска телевизија А1 тие интереси беа посилни а сега веројатно одработува хонорарно.
А ха. Тогаш во кое својство и на кој начин Тања се наоѓаше во просториите каде што се одржуваше дискусијата?

Веројатно тоа не е јавно WC за да може секој да влезе...
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
А ха. Тогаш во кое својство и на кој начин Тања се наоѓаше во просториите каде што се одржуваше дискусијата?

Веројатно тоа не е јавно WC за да може секој да влезе...
Таа со мајка и која е братучетка на Борјан Јовановски имат пуштено корени во Брисел.
Како што реков Тања има таму учено а подоцна и студирано и таа беше единсвен македонски известувач од Брисел и досега веќе има нанесено голема штета на македонската надворешна политика. Бидејќи на Европа која е заштитник на Гејовските интереси им одговараат вакви известувачи, кои се ќе направат за да ја оцрнат Македонија тешко е да се претпостави дека некогаш Македонија ќе добие новинар во Брисел кој ќе ја претстави реалната слика во државата.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
ОК е тоа, разбирам јас, само не разбирам како таа се шетка по ходниците каде што се одржување дискусијата. Претпоставувам дека беше поканета, но во кое својство? Таа не е ниту новинар, ниту дописник моментално, ниту претставник на ЗНМ, кој фактор е Тања во моментов? Тоа не го разбирам. Исто како мене на улица да ме сретнат и да ме поканат да учествувам на дискусијата, или првиот Белгиец кој ќе го сретнат на улиците на Брисел...
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.174
Поени од реакции
4.132
Добра е со уста...зборлеста е де.
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
ОК е тоа, разбирам јас, само не разбирам како таа се шетка по ходниците каде што се одржување дискусијата. Претпоставувам дека беше поканета, но во кое својство? Таа не е ниту новинар, ниту дописник моментално, ниту претставник на ЗНМ, кој фактор е Тања во моментов? Тоа не го разбирам. Исто како мене на улица да ме сретнат и да ме поканат да учествувам на дискусијата, или првиот Белгиец кој ќе го сретнат на улиците на Брисел...
Па ти кажав има пуштено корени во Брисел, ги застапува нивните интереси, а такви луѓе се добродејдени таму , затоа и има целосна слобода.
Со други зборови нивни човек е. Ова што го зборуваш е вистинската слика за тоа како функционира Европа и на кој начин се формира слика за една држава.
Значи место да бидат поканети новинари од повеќе наши медиуми, се покануват поранешни новинари од телевизија која поради загонски нерегуларности е затворена.
И место да го казнат они уште го подржуват криминалот сторен од овие новинари на чело со нивниот работодавач. За возврат Брисел добива крајно негативни коментари за Македонија што им помага во блокирањето на земјата во Евроатланските интеграцији. Па така освен Грчкиот отпор кој се разбира неможе да трае вечно имат и друго алиби.
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.136
Поени од реакции
18.135
Solid праша погоре кој ги пуштил тие новинари во името на некого да 'водат дискусии' таму.Сигурно не тој ,ниту јас ,ниту Трајко ,Петко или Митко шо би рекол бате Ване.
Ни едните ,ни другите.Интересна работа ,ако е за некој успех тогаш редовно некој си го преземат за него ,ако е вака за некој 'скандал' (поголем скандал е однесувањето на Какис) тогаш е крива цела Македонија.Јааа мајката....
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
ako si slep i ne citas ili pak taka ti odgovrata da branis samo edna strana toa e tvoj problem jasno kazav za site od niv od grkot helasot pa se do nasive degeni od novinari koi ja trujat makedonija so svojot kavazi patriotizam.
drugo biljana sekuloska si e vlezena vo fil toa e jasno isto i bojran jovanoski, za ostanatata Gebels i ona Cento “neoboenioт“ ekspert po se ti kaza najdobro za nea toa sto e videno na video ne moze da se porekne.
Пак истото. Етикетирањата ти вредат колку ланскиот снег. Врска немаш што е патритизам, врска немаш за што дискутираш.
Го занемаруваш срамното однесување на европратеник
Ги занемаруваш антимакедонските ставови во Брисел на Борјан, Тања и компанија.

Ти ништо не кажа. Цело време пишуваш на деградација на Миленко и Мирка. Ти муабетот сакаш да го истераш во друга насока, контра Миленко и Мирка, а не кон насловот и воведот за тоа кој и како и што кажува таму во Брисел за Македонија.
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.174
Поени од реакции
4.132
Јелко Кацин јавно вчера на интервју изјави дека овој скандал ќе имал последици врз Македонија.Ејј човече,ова го изјавува евро-пратеник.Ама знае со кого си има работа па му се може.Нас не третираат како заостанати.Демек може што сакаме да им зборуваме и правиме.Најтрагично е што тоа и им упали ,пошто уште на минатата тема која е затворена некои одма се уплашија дека ЕУ после овој скандал ќе го затегне обрачот.
Туку не го видов Кацин да реагира кога неговите миленици новинари од поранешната А1 фалсификуваа писмо на Штефан Филе до Премиерот на Мк.
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.231
Поени од реакции
4.102
Пак истото. Етикетирањата ти вредат колку ланскиот снег. Врска немаш што е патритизам, врска немаш за што дискутираш.
Го занемаруваш срамното однесување на европратеник
Ги занемаруваш антимакедонските ставови во Брисел на Борјан, Тања и компанија.

Ти ништо не кажа. Цело време пишуваш на деградација на Миленко и Мирка. Ти муабетот сакаш да го истераш во друга насока, контра Миленко и Мирка, а не кон насловот и воведот за тоа кој и како и што кажува таму во Брисел за Македонија.
Истото шо и јас го имав поназад напишано, ама никој не го примети и пак се дозволи легионерот да ја извртува дискусијата во негова корист, се разбира потпомогнат од монголот и истомислениците...
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.694
Поени од реакции
12.101
Далавера на столетието. Фалсификати, лица одбрани од европјаните, без кредибилитет во Македонија или читаност/гледаност кај граѓаните... Ги отворија картите...не е грција таа што диктира промена на име. Клештите ги држи мајсторот

Ховит: Датум во декември само ако има компромис за името
Тој посочи дека во ЕУ се решаваат конфликтите, но не јавно, туку низ разговори и се дава доволно простор за да се слушнат преговарачите.
- Кога ќе се случи договор, тој договор ќе се склучи кога луѓето најмалку го очекуваат тоа, бидејќи се водат приватни дијалози зад сцените - објасни Ховит.

Што ќе ни тогаш добар или лош извештај...Као изговор за ембарго во тргување, визи, инвестирање?
 

Македонцки

мадрфакр
Член од
23 ноември 2007
Мислења
4.281
Поени од реакции
634
мислам дека на одличен начин се демаскира баграва одродничка дури и за најголемите слепци кој не сакаа да ги видат за тоа што се!

ми се превртува стомакот што воопшто постојат вакви шлаеми кој можат да плукаат и газат врз судбината на својот народ, уште повеке не ми се верува што државата како најповикана ги остава да дишат воздух..

го избегнував поимот предавници - АМА КАКО БЕ ДА ГИ НАРЕЧАМ! кога ги гледам како му честитаат на ГРКОТ кој отерал у п.м. македонски новинари за македонски интереси.
--- надополнето: Sep 22, 2011 1:24 PM ---
п.с.

гледам одма бугариве од службата им се уклучија на темава, па ми текна

КОЈ БУГАРИН И ПО КОЈ ОСНОВ БИЛ ТАМУ ПРИСУТЕН ДА ИЗВЕСТУВА ЗА НОВИНАРСТВОТО ВО МАКЕДОНИЈА!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom