Кој е најубав град во Македонија (слики) и зошто?

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Во Прилеп сум платил пица 200ден а пицата беше голема како една пепљара буквално. Не ми се допаѓа тоа.
 

krstenik

first things first
Член од
24 август 2009
Мислења
525
Поени од реакции
21
Во Прилеп сум платил пица 200ден а пицата беше голема како една пепљара буквално. Не ми се допаѓа тоа.
За увабина на градовите збориме или за кој шо јадел?! хаха
И каква врска има пицата од 200 денари шо била голема пепељара со увабината на градот?! ...
:smir::smir::smir:
Дај да се вратиме на Темава! Иначе не сум ги потсетил сите градови во македонија ... али кај шо сум бил, секој ми оставил по некој впечаток ... ама највеќе има да се види во Охрид!
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
За увабина на градовите збориме или за кој шо јадел?! хаха
И каква врска има пицата од 200 денари шо била голема пепељара со увабината на градот?! ...
:smir::smir::smir:
Дај да се вратиме на Темава! Иначе не сум ги потсетил сите градови во македонија ... али кај шо сум бил, секој ми оставил по некој впечаток ... ама највеќе има да се види во Охрид!
Па за убав град треба да се говори од повеќе аспекти. Каков е народот, природа, инфраструктура, културни настани, туризам...
 
Z

Zoza

Гостин
Како што гледам во темата само струмичани викаат за Струмица, што народ ќе беа божем ги плаќаат да пишуваат дека градот им е најубав а тапа е.

nemora nekoj da me plati pa da si falam gradot,so e ubav ubav e moze zainaet da zboris deka ne e ubav....:baeh:
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.133
Поени од реакции
18.131
Ај не е ОК да гласам за својот град ,така да ќе го стам втор :wink:

1.Струга (зш имет и река и една пицерија Ангела и едно место Тullamore,си знајме и ние и тие...и не е точно дек сме се мразеле,убо е да се спојме - Подмолје ќе е центар :vozbud:)

2.Охрид (немаТ потреба од дополнителни коментари,заш сме биле ногу лоши:pos2::pos2:)

3.Битолааа (мооој рооден краај...и + архитектура,интересни луѓе...)

4.Струмица (последно време многу се развиваТ исто како и бр.5,а женските стално му биле ок ,Club Platinum...ударе на Лас Вегас сас тава фонтанете:vozbud:)

5.Гостивар (и околината да не речам Маврово,т.ц. Immportane,De Jure,Blue Center,ДИПЛОМАТ итн.)

ииии то...
 
Член од
18 април 2010
Мислења
2.641
Поени од реакции
3.535
Oхрид
Затоа што е православен Ерусалим! Затоа..
Центар на Балканот и културна престолнина на светот..

Порблемот е Македонија што не знае да го промовира..

Си го сакам и мојот роден град, кој морам да признаам е полн со пороци.
.... а таму долу градот ко во школка бисерна, мирно дише ко човек жив!
da ne e BALKANSKI Erusalim??
:D
 

|Volkswagen|

Тастатурата е посилна од мечот!
Член од
21 јули 2009
Мислења
2.725
Поени од реакции
892
Охрид, Битола.

Енд оф стори!
 
Член од
6 септември 2008
Мислења
1.049
Поени од реакции
367
Струмица е, и ќе биде најубав град во Република Македонија :oeoeoe:
 
Член од
19 февруари 2009
Мислења
1.374
Поени од реакции
1.948
:pos2::pos2:

Локал патриозам на темава за сите пари..

Реално гледано Охрид е број 1,неколку празни места па Струга на второ место. Само како тргна тоа "урбаната мафија",се плашам дека и на Охрид и Струга за брзо време ќе им @бат мајката,како на Скопје што му направија во изминативе 15-20 години.
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Струмица
Битола
Скопје

Местата може да варираат во зависност под кој критериум ги рангирав така.
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.459
Поени од реакции
10.156
само Струмица
 
Член од
26 јануари 2010
Мислења
908
Поени од реакции
185
Во Прилеп сум платил пица 200ден а пицата беше голема како една пепљара буквално. Не ми се допаѓа тоа.
Друже има разлика од тоа да го знаеш градот и добрите места и да си дојден само 2 пати во прилеп...као прво имаж земено од кизнеј која заебана пицерија,фамилијарна е 400 и е мнооогу голема а за 200 можеш да земеш од пица колку половина фамилијарна значи тоа не е колку пепелјара....глеам сите си ги фалат своите градови па ај и јас мојот.....
ПРИЛЕП
според мене е најубав поради:
Марковите Кули,
гостопримството,
Александар Македонски
Добрите кафичи како Mirage,Mornar,Lido,ноќниот кафич The End и мн други кафичи
и да не заборавиме сепак и ова е некој фактор,МАНАСТИРОТ ТРЕСКАВЕЦ,има уште многу ама ме мрзи,а и за слики ме мрзи....
 

Pece_Zenskio

џукела
Член од
17 мај 2010
Мислења
154
Поени од реакции
2
mnogu glupa tema !!! , se razbira deka site za svoite gradovi ke si glasat
 

Kajgana Shop

На врв Bottom