Кој е најубав град во Македонија (слики) и зошто?

Тамарче

Ако одам во Битола..
Член од
11 јули 2007
Мислења
3.239
Поени од реакции
223
Не можам а да не бидам пристрасна:)
Битола е еден од најубавите градови во Македонија:)




 
Член од
23 јули 2007
Мислења
166
Поени од реакции
2
da i jas se soglsuvam so tebe deka bitola e eden od najubavite gradovi vo makedonija!no zosto sekogas se finanansiraat gradovite od zapadna Makedonija a istocniot del e ostaven bez niedno sredstvo i bez niedna investicija bidejki i vo ovoj kraj ima nekoi ubavini koi so mali investicii bi mozele da stanat prekrasni turisticki mesta i koi mozat da donesat matrijalni dobra na nasata zaemja?:nesvest:
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
DarkMan[X];804990 напиша:
SKOPJE no ne segasno skopje sigurno ona vistinskoto skopje pred zemjotresot toa bese najubavoto
Колку години имаш штом го знаеш Скопје и пред земјотресот?
Иначе, кажав дека Струга е еден од поубавите градови во Македонија? Ако не, еве сега кажувам.
Секој град си има посебна убавина и неможам за ниеден да кажам дека не е убав, но ете пристрасно го делам мојот ...:shame:
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
da i jas se soglsuvam so tebe deka bitola e eden od najubavite gradovi vo makedonija!no zosto sekogas se finanansiraat gradovite od zapadna Makedonija a istocniot del e ostaven bez niedno sredstvo i bez niedna investicija bidejki i vo ovoj kraj ima nekoi ubavini koi so mali investicii bi mozele da stanat prekrasni turisticki mesta i koi mozat da donesat matrijalni dobra na nasata zaemja?:nesvest:
Ufff. Kakov post
Se ona so postoi vo bitola (aha mislam deka e izgradeno vo poslednite 15 godini) (ili pak 500)

Ne me zaebavaj za investiranje vo zapaden del (osobeno ne za vo bitola). Zatoa sto bitola e ostavena kako slepo crevo . A dodeka non stop se gradi infrastruktura vo istocniot del. i site mozni investicii se nasoceni vo skopje i istokot. Pred nekoe vreme raspredelbata na sredstvata po opstinit bese skratena (osobeno za bitola, prilep i sl) na smetka na skopskite naselbi i nekoi opstini od istocna makedonija
So lokalnata decentralizacija se nadevam kje dobieme nekoj dinar.
 
Член од
23 јули 2007
Мислења
166
Поени од реакции
2
Ufff. Kakov post
Se ona so postoi vo bitola (aha mislam deka e izgradeno vo poslednite 15 godini) (ili pak 500)

Ne me zaebavaj za investiranje vo zapaden del (osobeno ne za vo bitola). Zatoa sto bitola e ostavena kako slepo crevo . A dodeka non stop se gradi infrastruktura vo istocniot del. i site mozni investicii se nasoceni vo skopje i istokot. Pred nekoe vreme raspredelbata na sredstvata po opstinit bese skratena (osobeno za bitola, prilep i sl) na smetka na skopskite naselbi i nekoi opstini od istocna makedonija
So lokalnata decentralizacija se nadevam kje dobieme nekoj dinar.
jas ne rekov deka Bitola ne e ubav grad ama zemeno vo istocniot del kako vo sv.nikole,probistip i vo drugi vakvi mesta dali znaete kakva e sostojbata tamu
 
Член од
12 октомври 2007
Мислења
26
Поени од реакции
0
ete bitola mn se gradi..se sreduva centarot..alal da mu e na ova gradonacalnik..i plus izgradija nov trgovski centar vo nova bitola...taka da bitola si e bitola ...univerzitetski grad..konzulski ,grad so tradicija,grad so kultura,..se imame za da privleceme turisti..i imame sto da mu pokazeme na strancite...ali moja licna zelba e pomoderna i po urbana bitola so poveke novi zgradi..koga bi se napravile poveke urbani i moderni planovi..togash bi mozele da se stremime kon vistinska metropola..koja se podrazbira star grad so arhitektura i nov moderen..sega iskreno bitola nema mn modernizacija..ali skopje nema stari gradbi..i ni edniot ni drugiot ne mozi da bide vistinska metropola...ali za mene bitola e najubav grad a i ohrid si go sakam..
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.575
сликиве ги прикачив и на "скопје за мене е..." ама еве ги и тука (сликани се со 2мп камера на мобилен, и тоа онака случајно сликани, не се нешто нај-нај, ваљда ке пројдат.. :) си има скопје свои убави местенца, што се дел од неговиот неодолив шарм :)
 

Attachments

DarkWalker

Think globaly , Act Localy!!!
Член од
4 февруари 2006
Мислења
1.209
Поени од реакции
70
Според мене сите градови ми се убави :) т.е МАКЕДОНИЈА Е НАЈУБАВА :) ама да издвојам неколку ... Битола , Скопје , Струмица и Охрид според мене се водечки во Македонија ...
Највесел народ има во Кавадарци и Струмица , само таму се вари и пие ракија најмногу хахаха , итн , со еден збор МАКЕДОНИЈА Е НАЈУБАВА :)
 

petar_joker

OLD ROCKER
Член од
5 септември 2007
Мислења
1.249
Поени од реакции
57
Според мене нашиов Охрид е убедливо најубав град во Македонија без конкуренција. Најубав ноќен живот има во Струмица (од таму сум по татко :D), а додека најдобар народ има во Свети Николе. Мало градче, ама стварно е супер.
 

Emma

Supergirl.
Член од
7 јуни 2006
Мислења
3.045
Поени од реакции
157
Скопјето бре.
Не дека си е мое, ама стварно ми е најубав град.








И Охрид.




 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Влезот на зоолошката во Битола :vozbud:(да, да и зоолошка имаме во Битола).

Скопјето бре.
Не дека си е мое, ама стварно ми е најубав град.

Клупите во зоолошката во Битола. :vozbud:
Ееее знам десно се тигрите, право се оди кај змиите а лево одма до знакот се мајмуните.





Е мост во зоолошката немаме, ама имаме базен.:vozbud:




Кажав Охрид, Охрид и само Охрид. Прекрасен е само да ми се укаже шанса за охридска невеста, момиче мхм... мхм.



 

еци^^^

Walking the line of nature's palm
Член од
9 декември 2005
Мислења
2.945
Поени од реакции
58
Нормално секој си гласа за сопствениот град. Но дефинитивно, мора да признаете дека Струмица не само што го има најубавиот народ, најубавите девојки и најслатките лубеници, туку е и најпрогресивен град во Македонијава, од ден на ден станува се поубав, дури и јас, кога денес се шетав низ центарот се збунив колку тоа се има променето од пред само една недела. Секако тоа се периоди на реновирање и инвестиција во изгледот на градот, но знаете овие иновации кај нас не застануваат, туку се во прогрес секој нов и нов ден. Те сакам Струмица!
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
Куманово е 2007 година најпрогресивен град, кој многу брзо се шири и заличува на вистински град, економијата е во пораст и само за изминативе 5 години се слеани 300 милиони евра, , се случуваат постојано инвестиции, а и многу семјества имаат членови кој се на печалба на секаде во светот.
МЕНЕ лично куманово ми е на прво место за најубав град во мкд :)
И да и куманово има убави девојки, кој бил видел - знае
 

Kajgana Shop

На врв Bottom