Кој е најубав град во Македонија (слики) и зошто?

Retardinjo

Хакер
Член од
11 мај 2006
Мислења
51
Поени од реакции
0
Кратово е најдобрио и најубавио град у Македонија озбилно
 
Член од
26 мај 2006
Мислења
158
Поени од реакции
0
trilobite напиша:
Охрид и Битола најубави,Скопјево е најгрозно.
Epa bratce ako Oxrid i Bitola se najubavi slobodno odi tamo dosaduvaj se

Skopje e prekrasen grad samo malce da se podobri kulturata i ce bide super
 

Maryah.C

Be a bee
Член од
9 јуни 2006
Мислења
4.001
Поени од реакции
710
Po mene Bitola najubav grad pa po nego Ohrid pa Skopje.....iako sam od Kumanovo:)
 
Член од
13 мај 2006
Мислења
78
Поени од реакции
1
На таја тема всички сте пристрастни, заштото сте родом от Македонија, и разбира се секи го хвали или своја роден град, или тоја в којто е израснал, учил или сега живее.
Та на в'проса - па разбира се Охрид. И не само заштото е Балканскија Ерусалим и от всјака улица л'ха на древност и историја. Па и за кристалните води на Охридското езеро, кокетните к'шти с балкони и чардаци, отрупани с цветја . Охрид има нај-европејски вид от македонските градове - град'т е чист и красив, хората са в'зпитани и приветливи, почти нјама никакви шиптери.
Битолја с'што не е лош град, но не е толкова подд'ржан и му липсва онова усештане - почти за море, което л'ха из Охрид.
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Божееее Никос... немате ли бре бугарски форуми, што мене ми трубите тука... бог да чува :pop:

Јас сум од Скопје и гласам за Крушево. Смешно е да гласам за себе нели???
 

*P|nK_G|rL*

~Pretty in Pink~
Член од
21 мај 2006
Мислења
761
Поени од реакции
5
Jas mislam Ohrid i Skopje. Ohrid mi e na 1 mesto zatoa sto mi ima epten interesni gradbi, ima ezero, mi se dopagja rasporedot na kukicinjata. Epten sum zaljubena u gradov. A Skopje mi se dopagja sto e golem grad, ima poveke mesta za izleguvanje, poveke trgovski centri i slicno.
 

Dimitarc

Мрчатор
Член од
30 јануари 2005
Мислења
2.639
Поени од реакции
19
Дефинитвно охрид. Не разговарам поише. Ко ќе се качиш на канео ко ќе го поглеенш езерото...мммм.... Скопје е убав град, али е многу прљав.
 
Член од
10 јули 2006
Мислења
77
Поени од реакции
0
Strumica e najubav grad za mene , Ohrid samo u leto e cool , a u Skopje u sekoj moment moze nekoj Albanec i kalasnik da ti stavi na celo :D
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
3
Поени од реакции
0
ragazza напиша:
Resen :))))))))))))
Izlegof da se prosetam niz resenskite ulici... A ako ne bese Resen ke nemafte agrokrem:)
Sliki nemam aber kako se dodavata ama ima na
www.prespa.org.mk


Ma se znae deka Resen e najubav ostaj toa sto im davame Agrokrem i bez resenskite jabolki ne se moze ....
 

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.530
Поени од реакции
13.903
Охрид - град со најбогато минато во македонската историја.
Охрид - град на Унеско.
Охрид - бисер на македонската култура низ вековите.
Охрид - најубавото туристичко место во Македонија.
Охридско езеро - најубавото природно езеро во Македонија.

Ова не е мое мислење;) Ова се анализи, статистики... ФАКТИ!
Реално и искрено, Охрид е сезонски град, и најбитните работи се случуваат во летниот период. Сепак е ЕДИНСТВЕН со кој Македонија може да се пофали во европскиот и светскиот туризам.
Да не ги поврзвам многу работиве... за поимот туризам неопходна е УБАВИНА, ЗАБАВА, НОЌЕН ЖИВОТ, ИСТОРИСКА КУЛТУРА... :toe:
 

MoNa`

Do you believe in perfection ?
Член од
18 април 2006
Мислења
1.702
Поени од реакции
6
Ne deka mi e roden grad ama Bitola e stvarno naj naj ubav grad
 
Член од
15 јуни 2006
Мислења
433
Поени од реакции
3
струга е најубав и најубав е зашто е најубав
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308

Имате вие вакво нешто... Кажав друг град ама гледам дека сите се фатиле за своето ко слепи за стап. Ресен бе??? бог да чува... :pop:
Инаку деца ова е СКОПЈЕ. Па сега вие видете...
 
Член од
25 јули 2006
Мислења
9
Поени од реакции
0
Vo Kavadarci e najubavo zimi se,isto e kako vo Amsterdam,Sloboda naseade nikoj ne te zamara:music3::party3::eek:lee:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom