Кој е најдобриот напаѓачки тандем во моментов?

Статус
Затворена за нови мислења.

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.628
Поени од реакции
11.224
Руни - Тевез
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Абе сите си ги кажувате напаѓачите на своите тимови и точно е тоа додуша дека Клосе-Тони, Раул-Руд(иако у монентот Руд паузира), Руни-Тевез, Меси-Анри и др. се одлични ама не гледам некој да ги спомна Фабиано-Кануте зверови се и двајцата дефинитивно топ 5 дуо.
 

mRnO

И по mRnO,mRnO
Член од
16 април 2006
Мислења
6.263
Поени од реакции
52
TONI-KLOSE и Роналдо Тевез/Руни
 
T

the Carpenter

Гостин
Би биле Торес и Крауч по мое мислење, ама никако да заиграат заедно...инаку Клосе и Тони се најубиствени..бар така делуваа на почетокот
 

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
Не дека навијам за Баерн ама Тони - Клосе се во топ 3 тандеми.
Иначе добро рече некој погоре Фабијано - Кануте се одлични, а тоа Руни што го спомнувате не ви е на место (има дадено само 9-10 гола), па и Тевез - Гола вода.
 

BoR4e

Manchester United
Член од
28 февруари 2008
Мислења
2.384
Поени од реакции
36
ronaldo - rony tores - gerrard
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.674
Поени од реакции
9.288
Не дека навијам за Баерн ама Тони - Клосе се во топ 3 тандеми.
Иначе добро рече некој погоре Фабијано - Кануте се одлични, а тоа Руни што го спомнувате не ви е на место (има дадено само 9-10 гола), па и Тевез - Гола вода.


mozda rooney i tevez imaat po 10 gola ama zatoa pak Man U e momentalno ekipata so najmnogu postignati pogodoci vo site konkurencii.
rooney i tevez se napagaci,ama ne gol igraci.tie igraat za site da dadat gol.
 

Pravnice

The Don
Член од
15 ноември 2007
Мислења
2.462
Поени од реакции
1.433
Сега.......Џерард и Торес. Би го ставил К роналдо ама нема со кој да го спојам, Руни и Тевез не ми сенапаѓачи по мој мерак.
А инаку порано ми се свиѓаше како функционираа Роналдињо и Ето, кога газеа у Шпанија.
 

pirlo21

којотот
Член од
12 јануари 2008
Мислења
2.052
Поени од реакции
2.055
Најубиствен тандем во моментов дефинитвно е Хунтелар - Суарез од Ајакс.Од бкупно 87 голови за Ајакс во лигата овие имаат дадено 48 што е повеќе од пола.
 

Попај

Буржоазија
Член од
10 јуни 2006
Мислења
699
Поени од реакции
9
Торес - Кајт...кој сака нека се противи ама тоа е најсилниот шпиц моментално во светот.
 

Pravnice

The Don
Член од
15 ноември 2007
Мислења
2.462
Поени од реакции
1.433
Торес - Кајт...кој сака нека се противи ама тоа е најсилниот шпиц моментално во светот.
Брат ја навивам за ливерпул ама да го стаиш кајт место Жерард?!?! Незнам,мене ич не ми е по кеиф тој играч.
 

BoR4e

Manchester United
Член од
28 февруари 2008
Мислења
2.384
Поени од реакции
36
abe najdobar tandev vo sveto se

RONALDO

ROONEY TEVEZ
 
T

the Carpenter

Гостин
Брат ја навивам за ливерпул ама да го стаиш кајт место Жерард?!?! Незнам,мене ич не ми е по кеиф тој играч.
Јас пак сум навивач на Ливерпул, па не го сметам Жерард за ептен јак играч...и шо барат тој во напад???
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom