Кој е насловот на песнава? (Барам песна)

Член од
6 октомври 2008
Мислења
1.883
Поени од реакции
2.084
Пред 2-3 дена на радио слушав една песна машки изведувач и од текстот само разбрав нешто Проклето сам. Бтњ македонска е песната. :)
 
Член од
13 септември 2010
Мислења
114
Поени од реакции
2
Барам една песна странска, не ми текнува ништо од текст, после рефренот свире се нешто како народно, саксофони ли што ли е, ја слушнав во диско и неможам да ја најдам. plssss
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Член од
5 јуни 2008
Мислења
3.632
Поени од реакции
5.724
Друга верзија на оваа песна. Нешто ми вели дека има друга верзија, дали македонска... се убедувам дека некаде ја имам слушнато. Посебно рефренот. Не мислам на верзијата од Breaking Bad.
 

Снајпериста

несреќник
Член од
20 ноември 2008
Мислења
293
Поени од реакции
4
Една песна ја слушнав сабајле на радио само никако неможам да ја најдам на нет го запамтив само ова ,,покрај мене ќе бидиш сама ти, скитам како дух со сите добар сум"??? а многу ми се допадна текстот
--- надополнето: 25 октомври 2013 во 20:48 ---
Една песна ја слушнав сабајле на радио само никако неможам да ја најдам на нет го запамтив само ова ,,покрај мене ќе бидиш сама ти, скитам како дух со сите добар сум"??? а многу ми се допадна текстот
 

GreeN_3p

One does not simply pause an online game!
Член од
29 март 2012
Мислења
49
Поени од реакции
15
Слушнав на антена 5 една песна нешто као летно хитче е, ja пее некој нежен женски глас...Иде нешо како "When you make the sun come true uuuuu uuuuuuhhh..." и после тоа има малце саксофон... Ми се врти у глава и неможам да ја најдам никаде... се убив од барање на антена 5... ве молам помагајте :S
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
4.625
Поени од реакции
5.677
Слушнав на антена 5 една песна нешто као летно хитче е, ja пее некој нежен женски глас...Иде нешо како "When you make the sun come true uuuuu uuuuuuhhh..." и после тоа има малце саксофон... Ми се врти у глава и неможам да ја најдам никаде... се убив од барање на антена 5... ве молам помагајте :S
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
2.302
Поени од реакции
1.775
Песна мислам дека е италијанска, како ла линеа да плачит, појќе е ко рецитирање :)
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Нешто како диско ритам беше... дел од текстот
...is it life (love) what make us free, is it life(love) or mystery...

на радио в кола беше, мислам антена 5 не сум 100% сигурен...
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Ај Заборави од Куку Леле, али не ремикс или таа што ја пее Владо Јаневски, туку од Панки ако може да ја најде некој :)
 
Член од
5 декември 2009
Мислења
439
Поени од реакции
66
кој че ми ја кажи песнава..
"имала је дивне грудии"
"донааа о донаа донаа моја донаа си ти"
на овие два стиха се сејчавам само.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom