Кој е насловот на песнава? (Барам песна)

Mainframe

Mr.Goodkat
Член од
14 јануари 2008
Мислења
336
Поени од реакции
30
Слушнав сабајле една песна на Vh1 и не ми текнува како се викаше, а чичко гугл не ми беше од помош досега. Спотот беше малце чуден: двајца луѓе носат по една торба во која имаше човечка глава (кои што мрдаа, т.е. беа живи) низ аеродром, па на крај некако завршуваат во лифт и си ги сменуваат главите со тие во торбата, меѓутоа им се ставени обратно. Имаше и една бабичка и едно куче во спотот кои во даден момент ги имаа торбите со нив. Песната можно е да беше soundtrack на некој филм, бидејќи мелодијата ми беше позната, ме потсеќаше како од некој James Bond филм. Чуден спот, ама фина песна.

P.S. Не бев под дејство на било какви психотропни супстанци
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
едно хаус песниче иде нешто текстот tell me it ait over ( барем така слушам ) Се врти по радио трак ај ди не ми ја најде.. така да некој нешто ау ?
 

intro

★ ★ ★★ ★
Член од
6 јануари 2011
Мислења
1.358
Поени од реакции
1.041
песната да не ја знае некој ?
 

nilla-vanilla

#kingliam
Член од
17 јуни 2010
Мислења
2.041
Поени од реакции
1.747
Ја слушнав на радио, македонска песна, девојка пее нешто како не сакам да сум туѓа или твоја нешто така...
 
Член од
29 јануари 2012
Мислења
84
Поени од реакции
12
Да не знае некој како да ја најдам песнава, македонска стара песна....
текстот е нешто вака : Ќе те најдам кај што извира љубовта, ќе те најдам кај што надежта умира, ќе те најдам..... :)
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.066
Поени од реакции
57.339
Да не знае некој како да ја најдам песнава, македонска стара песна....
текстот е нешто вака : Ќе те најдам кај што извира љубовта, ќе те најдам кај што надежта умира, ќе те најдам..... :)
Багаж - Ќе те најдам
 

NelTu

Coffee addict
Член од
1 август 2011
Мислења
2.370
Поени од реакции
7.013
Како се вика песната, има нешто rollin rollin rollin, бавно го кажува ова, кога ја слушнав мислев дека е од sean paul, ама барав на нет, и нема таква песна од него.
Инаку често ја пуштаат на радио.
 
Член од
19 мај 2008
Мислења
1.921
Поени од реакции
475
Како се вика песната, има нешто rollin rollin rollin, бавно го кажува ова, кога ја слушнав мислев дека е од sean paul, ама барав на нет, и нема таква песна од него.
Инаку често ја пуштаат на радио.

Да не е оваа?

 
Член од
4 септември 2010
Мислења
1.002
Поени од реакции
582
Како се вика песната од рекламата што е за пиво амстел што ја даваат на канал 5 , сител?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom