Кој е насловот на песнава? (Барам песна)

Член од
27 јануари 2008
Мислења
1.611
Поени од реакции
85

Ја знае некој песната што оди во позадина ? :smir:
 
Член од
11 септември 2009
Мислења
323
Поени од реакции
55
Лејј луѓе, вчера ја слушнав и неможам да си ја извадам од глава, не слушам такви али ми остана впечаток, незнам како се вика, нешто електронско/денс е, ја вртат сега многу доста популарна е, дај ако ви текне некоја пишете, цел јутуб го свртев неможам да ја најдам :D
(знам дека малце кажав, али што ви текне дајте може ке погодите :D, мислам дека е нова песната, ја немав слушнато порано)
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
абе песнава прееска у кола ја слушав , а мислам и дека ај кју ја свират на тезги песнава

иде нештооооооо као

Nothing can stop us ( ИЛИ МОЖЕБИ а може и 100 % сигурно вика нешто друго али мене така ми се слуша ) а песната е у стилот на AYO и е весела такааааааа и ако некој слушнал песни од AYO ваљда ке знае која е песнава :) ајде...
 
Член од
26 јули 2009
Мислења
424
Поени од реакции
179
Луѓе дали ви текнува како се вика песната и кој ја пее, во спотот девојката си го тетовира името на дечкото на рака(мислам дека е Jake името ама не сум сигурна), па го фаќа со друга и потоа ја покрива тетоважата со нова и тоа пеперутка ???
 
С

Спенсер

Гостин

Песната во позадина кога излегува Bear Jew,2:10 па понатаму... би требало да се иста песна,а ако не се, делот кога излегува на виделина 2:34...
 
P

Patience

Гостин
Луѓе дали ви текнува како се вика песната и кој ја пее, во спотот девојката си го тетовира името на дечкото на рака(мислам дека е Jake името ама не сум сигурна), па го фаќа со друга и потоа ја покрива тетоважата со нова и тоа пеперутка ???
The calling - Wherever you will go
 
Член од
22 март 2009
Мислења
117
Поени од реакции
12
после еден месец уште си ја барам песната , значи хаус песна , со саксофон ... лагана песничка е за одмарање у стилот на pjano oд eric prydz ( на таа ме потсека ... ) иии ја пуштаат на антена... ајдеееее некојјј :(
Laurent Garnier - The man with the red face :toe: Тоа прво ми падна на памет :)
 
Член од
7 јуни 2010
Мислења
70
Поени од реакции
17
Песна, народна, српска мислам, се пее како мајката тажи за синот кој е во туѓина, ги запомнив само последните стихови, нешто слично на ова беа:

вратиче се син,
да загрли мајку своју
da ne e ova toa sto go baras?? :D http://www.youtube.com/results?searc...io+sam+se&aq=0

--- надополнето ---

Лејј луѓе, вчера ја слушнав и неможам да си ја извадам од глава, не слушам такви али ми остана впечаток, незнам како се вика, нешто електронско/денс е, ја вртат сега многу доста популарна е, дај ако ви текне некоја пишете, цел јутуб го свртев неможам да ја најдам :D
(знам дека малце кажав, али што ви текне дајте може ке погодите :D, мислам дека е нова песната, ја немав слушнато порано)
ja se ubiv od baranje i ja najdov taa sto sakav pa mozda e taa

--- надополнето ---

Laurent Garnier - The man with the red face :toe: Тоа прво ми падна на памет :)
ova ke da e
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
и уште една песна ме занима

oд Richard Marx - Hazard некое женско ја пее нешто хаус верзија
 

VaZzilL

Сантино Џеновезе
Член од
23 април 2007
Мислења
921
Поени од реакции
39
Африканска музика не можам да се сетам на насловот ама пеат женски африкански вокали вака некако: Аранаранаре риранарара.....

Да не е оваа... :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom