Кој е насловот на песнава? (Барам песна)

Ada?

мјаууууу
Член од
4 април 2009
Мислења
490
Поени од реакции
54
Српска песна е балада ја пее женско. Точно текстот не го знам но се пее нешто: Ја заминујем светла запаљена остајем ...на на на има нешто/
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.023
Поени од реакции
6.050
Вчера глеав она со лила шо е, тие шо пеат. ТОј петтиот шо пееше, ако добро чув испеа песна од Kiss. Ме интересира која беше песната, ако некој глеал д ами каже.
 
Член од
1 август 2009
Мислења
453
Поени од реакции
960
Не дознав, а по текстот не ми ја наоѓа, знам дека во рефренот пееше "Eo eo en la noche, eo eo...".

Можеби ќе се сетиш :)
Уште немам среќа со песнава, изгледа ќе мора да почекам. :helou:
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.134
Поени од реакции
845
Српска песна е балада ја пее женско. Точно текстот не го знам но се пее нешто: Ја заминујем светла запаљена остајем ...на на на има нешто/
Мислам дека е Aleksandra Radovic - Kao So U Moru
 
Член од
7 март 2010
Мислења
22
Поени од реакции
1
ЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕј,ја имам една песна да ве прашам ако знаете да ми казете како се вика...Песната е у некој light house стил и е стара неколку години...Од текстот шо можев да го запамтам беше само:You're so sexy sexy sexy...Друго не знам...Пробував да ја најдам на google или на youtube ама коа ќе го пишев делот од текстот ми даваше некоја француска песна(мислам дека беше)...Ај ако некој знае за која песна зборам нека пише како се вика.Фала...
П.С. Песната ја отупуваа на антена пред некое лето:)
 

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414
Како се викаше таа песната од Каљопи, нон-стоп ја пуштаат на радио?


Ја најдов ... Невиност се вика :)
 

iggo_s

.. sangre blanca en mis venas!
Член од
30 јуни 2009
Мислења
1.389
Поени од реакции
1.077
Ај ако знае некој нека ми каже како се вика песната од рекламата на Т-Мобиле..

Needing your voice, could you be there for me.. Така нешто пее..
 

JOE

Пелистер Битола
Член од
31 март 2007
Мислења
3.022
Поени од реакции
607
Ај ако знае некој нека ми каже како се вика песната од рекламата на Т-Мобиле..

Needing your voice, could you be there for me.. Така нешто пее..
Jа скапав барање и јас ама ништо ја нема на англиски.Иначе песната оргинилот е словачки ова е песната

 
Член од
19 мај 2008
Мислења
1.924
Поени од реакции
483
Барам една постара песна. Беше доста вртена на Мтв (македонска телевизија) пред 4-5 години. Мислам дека е словенска. Ја пеат три атрактивни девојки. Спотот е провокативен, тие се на кревет а постар човек ги гледа. Во текстот се споменува: казак ти му стоп стоп стоп.
Ако знаете помагајте :)
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.134
Поени од реакции
845
Барам една постара песна. Беше доста вртена на Мтв (македонска телевизија) пред 4-5 години. Мислам дека е словенска. Ја пеат три атрактивни девојки. Спотот е провокативен, тие се на кревет а постар човек ги гледа. Во текстот се споменува: казак ти му стоп стоп стоп.
Ако знаете помагајте :)
Не е словенечка, руска е :)
Via-Gra - Stop Stop Stop [барем мислам дека е оваа].
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Барам една постара песна. Беше доста вртена на Мтв (македонска телевизија) пред 4-5 години. Мислам дека е словенска. Ја пеат три атрактивни девојки. Спотот е провокативен, тие се на кревет а постар човек ги гледа. Во текстот се споменува: казак ти му стоп стоп стоп.
Ако знаете помагајте :)
Nu Virgos - Stop stop stop, постои руска и англиска верзија.
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.088
Поени од реакции
4.740
Актуелна песна е и оди нешто вака:
so take me to heaven, and tell me I`m yours forever...
Го знае некој насловот?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom