Кој е насловот на песнава? (Барам песна)

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.549
Поени од реакции
931
неможе преку shazam ајде која е песнава од новата реклама на телеком
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Вака сеа...
Песнава е од Кирил Џајковски. За моја несреќа, во неговиот фолдер кај мене го имам само Homebound. Имав порано некои cd-а, ама студентски живот, отидоа натаму-наваму. Прашањето ми е ова: на youtube и на Homebound ја има и се вика Rise & fall, „Не оди сине Стојане комита“ (македонско песниште би го нарекол, ама тоа е друга тема). Дали се работи за некој друг edit или е импровизација на самиот настап? Или целосно друга песна?
Фала многу!

На 42:32 некаде почнува.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.616
Поени од реакции
81.335
Ретро македонска песна, многу веројатно е да е од Маја Оџаклиевска, ама не сум сигурен (пребарав се од Маја на јутјуб ама не најдов)

Песната почнуваше со еден outdated бас ритам кој може да се слушне само во 80те, а дел од стиховите на песната беа:
"Да си славеј птица
Јас ќе те натпеам"
 
Член од
27 декември 2011
Мислења
591
Поени од реакции
508
Ретро македонска песна, многу веројатно е да е од Маја Оџаклиевска, ама не сум сигурен (пребарав се од Маја на јутјуб ама не најдов)

Песната почнуваше со еден outdated бас ритам кој може да се слушне само во 80те, а дел од стиховите на песната беа:
"Да си славеј птица
Јас ќе те натпеам"
Да си мерак песна - Бисера Велетанлиќ

Sent from my Redmi
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.863
Поени од реакции
6.370
Само што ја слушнав на Антена5 , машки вокал е , пее за Мајка му , дека го научила да биде слободен бла бла ... еве на крајот што успеав од лирика да запомнам ,имам крила да летам, горе над овој тажен свет , сакам до сонцето да светам , да пеам да ме чуе цела вселена.... така завршува песната... плиз некој да ми каже која е песната ? ..[DOUBLEPOST=1560786260][/DOUBLEPOST]Guru Hare & Aki Rahimovski - Majko :love:
 
Последно уредено:

Re-loop

I play TRANCE, no DANCE!
Член од
21 април 2012
Мислења
118
Поени од реакции
60
zdravo,
baram edna pesna sinoka (22.06.2019) ja slusnav na antena 5 mislam deka bese vo nekoj mix nekade 12-1casot po polnok,
lyrics samo znam: I dont know who you are or who are you with..... techno bese ili nes progressive
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.723
Поени од реакции
1.480
Може и не е за тука ама ај да прашам имаше една пародија на Candy shop одеше нешто вака че те носим у слаткарница че го јадеме тулумбата ајде имај го довербата. Може ли негде да се најде ?
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Може и не е за тука ама ај да прашам имаше една пародија на Candy shop одеше нешто вака че те носим у слаткарница че го јадеме тулумбата ајде имај го довербата. Може ли негде да се најде ?
Ова брат идеше у 2008ма на recording некој шо се снимал као го пее на оние телефоните со инфраред шо си ги праќавме фајловите :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom