Кој е насловот на песнава? (Барам песна)

Член од
28 јануари 2012
Мислења
4.502
Поени од реакции
8.715
Луѓе помош ми треба песницава у позадина што свири... појасно се слуша од 1:20, ја барам 2 месеца више неможам да ја најдам....
 
Член од
5 декември 2009
Мислења
439
Поени од реакции
66
На МТВ1 начекав концерт од некоја стара македонска група и слушнав две нивни песни.. едната Космонаут другата Пари,пари . Некој да знај која е групата или линк од песниве да прати?
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
На МТВ1 начекав концерт од некоја стара македонска група и слушнав две нивни песни.. едната Космонаут другата Пари,пари . Некој да знај која е групата или линк од песниве да прати?
мичо атанасиу?
 
Член од
28 јануари 2012
Мислења
4.502
Поени од реакции
8.715
На МТВ1 начекав концерт од некоја стара македонска група и слушнав две нивни песни.. едната Космонаут другата Пари,пари . Некој да знај која е групата или линк од песниве да прати?
Oваа да не е случајно?!:facepalm:
 

SinisteR.

Is this your homework Larry?
Член од
10 јуни 2011
Мислења
2.823
Поени од реакции
7.032
и јас ко пишав пари пари ова песна ми излезе се разочарав. После на интернет побарав за сите македонски групи и ја најдов та шо ја барав..
:D
абе другар од старт јас помислив на овие,ама пишиш стара група и си реков некој од 80тите ко леб и сол.
 

Mortron

shadow on acid
Член од
18 март 2009
Мислења
28
Поени од реакции
0
На македонско радио 2 слушнав една електронска трака денес,и низ целата имаше отсвирено виолина.Нема стихови ни ништо.Ако знае некој нека пише. :)
 
Член од
15 јули 2012
Мислења
571
Поени од реакции
832
Дали знае некој како се вика песната во која еден дечко пее за неговата другарка Марија која умрела во сообраќајна несреќа кога биле осмо одделение и ги раскажува деновите со неа? Македонска песна е. Фала однапред.

Ја најдов, еве ја ако и некој друг ја бара:


:(
 
A

AnFem

Гостин
Спојте ја темава ако веќе има слична. Случајно се сетивме со друштво на песнава... Стара е повеќе од десет години, нешто како техно, транс (не се разбирам во тој поглед), најверојатно се вика „Wolf“, започнува со завивање на волк, а понатаму има звуци од волчјите чекори и музиката се вклопува со нив. Anybody?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom