Која што цени?

Член од
4 јули 2008
Мислења
230
Поени од реакции
9
Затоа што има 16,17,18... години. На 30 години голем дел од истите кучки се трансформираат во мачиња. :)
Зашо така све ставате под едно? Мислам некад кога некој ќе претера нема да знаеш и ти да си го браниш твоето? Кога ќе видиш како некој со неговото "сељачко" понашање сите граници ги поминува, ти ќе си останеш онаа истата, фина и култирна? Хммм јас не. За таква кучка мислев. И немам 16, 17, 18 год. ама си имам свое јас.:helou:
 
Член од
15 декември 2007
Мислења
865
Поени од реакции
28
So materijalisti mnogu tesko vospostavuvam komunikacija,a ako vospostavuvam ja odrzuvam mnogu kratko.

So tie sto znaat da cenat gi cenam i pocituvam.Znam deka gi ima,ama se endemicen vid.

So maskite "kucki" sum kucka.
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
А која е потребата од вакви класификации? Секоја различни нешта цени. Не се само три врсти на девојки во игра, како фино просто сте си го направиле вие тука.

А и од вас мажите зависи, и тоа многу. Една иста девојка во различни ситуации и со различни мажи кои различно ќе и пристапат различно ќе изреагира.

Пример, една просечна девојка што би ја сретнал у диско може да се напали на твојот кеш ако ти и пристапиш со фазон пијачка, вожња, а у; може да те одебе затоа што едноставно не и се допаѓаш или сељачки си и пришол, па ти автоматски да ја ставиш во кош кучки; може да ја фатиш у романтичен момент па да падне на некои клише фрази од типот „Ќе ти ја симнам месечината“; а ако изгуби глава по тебе, без оглед на тоа дали си парајлија, груб, сељак или поштен чоек, тогаш е најмалку важно во кој кош ќе припаѓа, зошто секако е заљубена во тебе.

Во секоја жена тлее по малку од сите три карактеристики тука наведени: кучкинство, материјализам, романтичност. Разликата е во две работи: процентуалната застапеност на секоја од карактеристиките; и како мажот ќе се постави и ќе успее да се справи со неа.

А ако сте прави фраери и знаете како да заведете жена, ќе престанете да се жалите дека вриело од спонзоруши или сите девојки биле кучки, па ете не можете да си најдете асално девојче.
Ако ја имате дарбата, и најголемата спонзоруша ќе успеете да ја излудите и тоа без скршен денар во џеб; ама тоа е, вас ви е полесно да дремкате по форуми и да се жалите ко пензионери пред коперација како жените се криви што ВИЕ не умеете да си најдете девојка. :icon_lol:
 
L

Lezbiangirl

Гостин
Затоа што се почесто и на форумов и во живо гледам девојки со извитоперени сфаќања и расипани умови, решив да отворам тема и да подробам малку за овој синдром кај жените.

Како што еден добар пријател еднаш ми кажа: некои ценат пари, некои ценат романтика, некои ценат ценење, а некои за чудо, неценење.

Разбирливо е, при толку жени да има одреден процент на материјалистки, кои бараат само пари и убавина кај партнерот, па може и глуп ко колце да е, битно тие два критериуми да се задоволени. И оваа категорија има две поделби: Обични материјалистки и спонзоруши. Тука не навлегувам многу, се знае дека обичната материјалистка е само девојка која цени убавина и пари, а спонзорушата е таа која цени пари, пари и пари. За жал, поголем дел од женската популација кај нас спаѓа во ова стадо.

Тие што ценат романтика и ценење, ги ставам во ист кош, затоа што се слични во поглед на одбирањето на партнерот. Едни од понормалните во државава, но алармантно е што оваа категорија е најмалубројна. Загрозен вид е, треба да се заштити со закон. Кој ќе најде девојка од ваква класа, блазе си му и да гледа да ја зачува.

Сега стигнавме до мојата најомилена категорија. Кучките. Расипан мозок и изместени норми. Буквално, ценат единствено неценење. Додека си со нив добар, романтичен, грижлив и чувствителен, не чиниш. Кога ќе почнеш да си груб, ладен, да не се јавуваш, да се дистанцираш и ич да не ти чуе тулето за ништо, тогаш трчаат по тебе, и тогаш им влегува чивијата в дуп да те бараат. Зошто бе да му ебам мајката, повеќе сакаат да си груб, бесчувствителен и да ги туркаш на страна, а можат да ја имаат твојата верзија кога си нормален, кога внесуваш љубов и внимание во вашиот однос?


Темата е отворена за дискусија за двата пола, а би ги замолил женските членови доколку сакаат, да се изјаснат во кој „кош“ се, според нив. За очекување е сите да се сврстат во вториот кош, ама ај да видиме колку ќе се реални.
За машките членови, ме интересира дали ви се случило да се залетате по некоја од првиот и третиот „кош“, а барате нормална како од вториот? И секако, кој е лекот за ваквите?
брат оЧигледно некоја те повредила има некои кои сакаат да се караат со дечкото и заедно да си корнат нервите еден на друг има други пак романтика сакаат за секое грнЧе си има и капаче викаат старите не можеш се генерализираш

секој ќе си најде нешто или некоја или некој
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
А која е потребата од вакви класификации? Секоја различни нешта цени. Не се само три врсти на девојки во игра, како фино просто сте си го направиле вие тука.

А и од вас мажите зависи, и тоа многу. Една иста девојка во различни ситуации и со различни мажи кои различно ќе и пристапат различно ќе изреагира.

Пример, една просечна девојка што би ја сретнал у диско може да се напали на твојот кеш ако ти и пристапиш со фазон пијачка, вожња, а у; може да те одебе затоа што едноставно не и се допаѓаш или сељачки си и пришол, па ти автоматски да ја ставиш во кош кучки; може да ја фатиш у романтичен момент па да падне на некои клише фрази од типот „Ќе ти ја симнам месечината“; а ако изгуби глава по тебе, без оглед на тоа дали си парајлија, груб, сељак или поштен чоек, тогаш е најмалку важно во кој кош ќе припаѓа, зошто секако е заљубена во тебе.

Во секоја жена тлее по малку од сите три карактеристики тука наведени: кучкинство, материјализам, романтичност. Разликата е во две работи: процентуалната застапеност на секоја од карактеристиките; и како мажот ќе се постави и ќе успее да се справи со неа.

А ако сте прави фраери и знаете како да заведете жена, ќе престанете да се жалите дека вриело од спонзоруши или сите девојки биле кучки, па ете не можете да си најдете асално девојче.
Ако ја имате дарбата, и најголемата спонзоруша ќе успеете да ја излудите и тоа без скршен денар во џеб; ама тоа е, вас ви е полесно да дремкате по форуми и да се жалите ко пензионери пред коперација како жените се криви што ВИЕ не умеете да си најдете девојка. :icon_lol:
Малку сурово од твоја страна, ама факат си је факат нема жена шо не се еби, има маж шо незнај како да побара.
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
А која е потребата од вакви класификации? Секоја различни нешта цени. Не се само три врсти на девојки во игра, како фино просто сте си го направиле вие тука.

А и од вас мажите зависи, и тоа многу. Една иста девојка во различни ситуации и со различни мажи кои различно ќе и пристапат различно ќе изреагира.

Пример, една просечна девојка што би ја сретнал у диско може да се напали на твојот кеш ако ти и пристапиш со фазон пијачка, вожња, а у; може да те одебе затоа што едноставно не и се допаѓаш или сељачки си и пришол, па ти автоматски да ја ставиш во кош кучки; може да ја фатиш у романтичен момент па да падне на некои клише фрази од типот „Ќе ти ја симнам месечината“; а ако изгуби глава по тебе, без оглед на тоа дали си парајлија, груб, сељак или поштен чоек, тогаш е најмалку важно во кој кош ќе припаѓа, зошто секако е заљубена во тебе.

Во секоја жена тлее по малку од сите три карактеристики тука наведени: кучкинство, материјализам, романтичност. Разликата е во две работи: процентуалната застапеност на секоја од карактеристиките; и како мажот ќе се постави и ќе успее да се справи со неа.

А ако сте прави фраери и знаете како да заведете жена, ќе престанете да се жалите дека вриело од спонзоруши или сите девојки биле кучки, па ете не можете да си најдете асално девојче.
Ако ја имате дарбата, и најголемата спонзоруша ќе успеете да ја излудите и тоа без скршен денар во џеб; ама тоа е, вас ви е полесно да дремкате по форуми и да се жалите ко пензионери пред коперација како жените се криви што ВИЕ не умеете да си најдете девојка. :icon_lol:
se slozuvam so gorniov post.i da se nadovrzam,sekoja devojka moze da bide vo sekoja od ovie podelbi(kategorii),vo zavisnost od toa koj kako se odnesuva sprema niv,ne mora da znaci deka se po nivna zelba takvi,mozebi ednostavno se primorani da bidat takvi(vo odreden moment).
fakt e deka toj sto znae kako toa da go napravi,sekogas ke znae od najgolemata kucka da dobie pocit i da ja pretvori istata vo najmiloto sustestvo na planetava.a za zal mnogumina i najmiloto sustestvo na planetava znaat samo da go pretvorat vo najgolemata kucka sto postoi.
 

B. Boop

Princ: Најозбилна...
Член од
19 мај 2006
Мислења
1.302
Поени од реакции
262
Зашо така све ставате под едно? Мислам некад кога некој ќе претера нема да знаеш и ти да си го браниш твоето? Кога ќе видиш како некој со неговото "сељачко" понашање сите граници ги поминува, ти ќе си останеш онаа истата, фина и култирна? Хммм јас не. За таква кучка мислев. И немам 16, 17, 18 год. ама си имам свое јас.:helou:
Не се сите под едно. Ова се однесува само за онаа категорија за која Фантом прашуваше конкретно во еден пост.
Инаку има на претходната страна пост во кој можеш да прочиташ каков е мојот став. :)
 

ex machina

сфинге раја
Член од
4 септември 2007
Мислења
721
Поени од реакции
104
Спаѓам во секоја од категориите, во зависност од периодот во месецот. Убавина и добри гени барам док овулирам, додека ме мава ПМС сум кучка, а во останатиот период алтернирам меѓу романтитка и ценење. Пари ми требаат во секое време. У принцип сакам цел пакет, и додека не го најдам во еден човек, не правам компромиси.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ada

Fatty

Режи :)
Член од
2 јуни 2006
Мислења
427
Поени од реакции
5
Топ е темава и се слагам со тебе у секоја реченица... ама дали мислиш дека некоја ќе признае дека е спонзоруша и дека сака само пари, пари и пари? Пред 2-3 недели идев со тип 2 месеца... онака типот има многу пари, и све тоа ок шо си има, ама муабетот беше, зашо од уста не ги вадеше? Мене тоа многу ме курчеше (и му кажав), пошо мислев дека ме протолкувал као спонзоруша, ама уствари таков си бил типот :) На почетокот беше се ок, идевме по свирки, лумпувавме, пиевме... ама после почнаа муабети за тоа колку пари има, колку коли, бла бла бла... и толку траеше нашата “љубов“... дури премногу... незнам, може е до мене... растена сум у такво семејство, 3 деца сме дома и научени сме на скромност, и едно да е, сме морале да го делиме... така да, не идат парите у преден план... поише се иде на тоа духовното, ценење на работите што се праат еден за друг, верноста, преданоста... тоа е:smir: а за тоа дека ценам романтика, фала богу, секој цени, ама до умерени граници, после онака ми преминува у лигавење :)
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Спаѓам во секоја од категориите, во зависност од периодот во месецот. Убавина и добри гени барам док овулирам, додека ме мава ПМС сум кучка, а во останатиот период алтернирам меѓу романтитка и ценење. Пари ми требаат во секое време. У принцип сакам цел пакет, и додека не го најдам во еден човек, не правам компромиси.
Мое сочуство за твоето измачување до крајот на животот. :)

Ја по истиот принцип кај девојка, со тоа шо добра насмевка се` брише. А ако насмевката ја нема, нема ни компромиси :)
:eek:ftopic: Фак... пак сум офтопик :(
 

GrD

Член од
27 октомври 2008
Мислења
289
Поени од реакции
5
Ако постојано налетуваш на девојки што сакаат пари и што се кучки, значи бараш девојки на погрешни места. Или налетуваш на погрешни девојки. :wink:
Da Da toa e tocno samo problemot e sto tie devojki se vo mnogu golem procent. Kako sto kazaa vo prvite postovi.
Taka da vrti suci pak na kraj ke go jademe :D:vozbud:
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
se slozuvam so gorniov post.i da se nadovrzam,sekoja devojka moze da bide vo sekoja od ovie podelbi(kategorii),vo zavisnost od toa koj kako se odnesuva sprema niv,ne mora da znaci deka se po nivna zelba takvi,mozebi ednostavno se primorani da bidat takvi(vo odreden moment).
fakt e deka toj sto znae kako toa da go napravi,sekogas ke znae od najgolemata kucka da dobie pocit i da ja pretvori istata vo najmiloto sustestvo na planetava.a za zal mnogumina i najmiloto sustestvo na planetava znaat samo da go pretvorat vo najgolemata kucka sto postoi.
Најчесто е така, да. Зависи од човекот што е или сака да е со мене каква ќе бидам јас. Да не се повторувам, пишувам колку да го дадам својот глас нели, а и да кажам дека се сложувам и со Псај.:pipi:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom