Која што цени?

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Јас па не сум наишол посебно на ниту еден тип од овие овде. Бидејќи сите девојки кои ги знам имаат определен % од сите карактеристики.
Но можам да ги поделам во однос на тоа кој дел бил поизразен, и сепак преовладувале оние вторите карактеристики.

Без разлика какви и да се прикажуваат надворешно, па и тука малце ни глумат и изводат, но доколку изгубат глава по некого, првиот и третиот тип карактеристики се губат. :)
 

B. Boop

Princ: Најозбилна...
Член од
19 мај 2006
Мислења
1.302
Поени од реакции
263
Јас па не сум наишол посебно на ниту еден тип од овие овде. Бидејќи сите девојки кои ги знам имаат определен % од сите карактеристики.
Но можам да ги поделам во однос на тоа кој дел бил поизразен, и сепак преовладувале оние вторите карактеристики.

Без разлика какви и да се прикажуваат надворешно, па и тука малце ни глумат и изводат, но доколку изгубат глава по некого, првиот и третиот тип карактеристики се губат. :)
Точно. :) Не се однесуваме секогаш исто со сите луѓе. Кон некого може да си наклонет и да имаш одлична комуникација, а некого не можеш да го поднесеш во близина. Значи, во голем дел однесувањето зависи и од другиот.
 

Sally

Paranoid android
Член од
22 август 2008
Мислења
1.279
Поени од реакции
170
Никогаш себеси не сум се преценувала. Така ни сега. Мнозинството од девојките на моја возраст од прилика, го имаат носот кренато до немајкаде, сите 4 во вис и имаат дечковци по 5,6 години постари, чак и појќе. Тие дечковците, имаат пари, коли, мотори и нормално, не мора да се убави, али колку за слава тие одат со нив. А доколку тој, нема пари, си е дечко на место...зошто тие би се замарале со нив? Искрено, јас не сум таква и не гледам пари. Од дечко на место, можам многу, многу работи за животов да научам, од таквите "богатите", фајде нема. Само секс и пари, ништо друго. Него, себеси се сметам во вториот "кош", обожавам романтика:back:
 
Член од
24 октомври 2008
Мислења
328
Поени од реакции
5
Iskreno najveke od se mrazam nekoj da me laze ,a so toa i da lazam,zatoa smetam deka treba da se kaze vistinata kakva i da e.Dokolku vo edna vrska ima lagi togas tie dvajca nema da imaat megusebna doverba.A jas toa go baram,da imam doverba da znae da me ceni i pocituva isto taka bidejki i toa ima golema uloga vo edna vrska.Dokolku ne me ceni i pocituva toj ke saka da se ponasa so mene kako sto on saka,megutoa jas ne go dozvoluvam toa bidejki si se pocituvam sebesi i vredam.Ne vredam vo materijalna smisla tuku vo smisla na coveko bitie ,bidejki ne se pravam toa sto ne sum tuku sakam da me prifatat kakva sto sum i gi prifakam drugite kakvi sto se i ne se obiduvam da gi promenam drugite.:pipi:

Po ova sto go napisav ocenete vo koja grupa spagam pozz
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.781
Поени од реакции
22.928
Цццццц.

Идам на фоум повеќето сакаат искреност. Излегувам надвор повеќето сакаат пари.

Идам на форум повеќто сакаат љубов. Излегувам надвор повеќето завршуваат со некој шо здраво ќе ги исекса и ќе ги фрли.

Идам на форум повеќето сакат внимание и почит. Излегувам надвор повеќето сакаат да не ги онадуеш 2% и да добијат третман на пододредени.

Да бев затворен во собава 4 на 4 ќе си речев ајде де. Вака само ќе речам дека на лицемерието му нема крај. Секако Анастазија пост достоен за почит.

Да не се лажеме, јадете супа!
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Цццццц.

Идам на фоум повеќето сакаат искреност. Излегувам надвор повеќето сакаат пари.

Идам на форум повеќто сакаат љубов. Излегувам надвор повеќето завршуваат со некој шо здраво ќе ги исекса и ќе ги фрли.

Идам на форум повеќето сакат внимание и почит. Излегувам надвор повеќето сакаат да не ги онадуеш 2% и да добијат третман на пододредени.

Да бев затворен во собава 4 на 4 ќе си речев ајде де. Вака само ќе речам дека на лицемерието му нема крај. Секако Анастазија пост достоен за почит.

Да не се лажеме, јадете супа!
Ако постојано налетуваш на девојки што сакаат пари и што се кучки, значи бараш девојки на погрешни места. Или налетуваш на погрешни девојки. :wink:
 
Член од
2 септември 2007
Мислења
2.155
Поени од реакции
176
Не би се ставила во ниедна од овие категории. Не ценам најмногу ни пари, ни романтика, ни неценење. Најмногу ценам “сродност“. А под сродност подразбирам шарм, адекватно однесување, мој тип на смисла за хумор, интелигенција, наклонетост и почит кон мене, но онолку колку што е доволно. Значи, ценам ценење, но не можам да бидам со некого само затоа што ме цени.

А за кучкинството... мислам дека е малку прерадикално сфатено. Да, има девојки што трчаат по оние што не им обрнуваат внимание, но сепак, повеќето не би окарактеризирала како такви туку како едноставно како девојки што не им е интересно да бидат со некој што премногу им удоволува. Многу е просто. Исто како што веќе не ти е интересна играта што си ја “свртел“, така и ти станува дечкото/девојката неинтересен/на ако е прелесно достапен/на. И ретко која би откачила дечко што се однесува добро со неа, а што нема да и каже дека ја сака уште од прво излегување. :pipi:
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.781
Поени од реакции
22.928
Ако постојано налетуваш на девојки што сакаат пари и што се кучки, значи бараш девојки на погрешни места. Или налетуваш на погрешни девојки. :wink:
Мацке 10 years later и километри испешачени овој одговор е сепак лексиконски и како да ти речам Тин-шемски:smir:. Се си иде со некоја возрасна граница. Муабет со сегашна 25,26+ годишна е далеку од сегашна 20тина. Ребел де веј генерација. И после 10 години ќе си останат исти. Не знам веројатно е до воспитанието, и нормите што релтивно постарите генерации ги имаат а твојата генерација (не мислам ти лично) ги нема. И никој не може да ме убеди во спроивното. Не после толкуја време на улицата. Во градов доминираат кучките, спонзорушите и сељаците. Се друго што постои е колатерална штета.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Мацке 10 years later и километри испешачени овој одговор е сепак лексиконски и како да ти речам Тин-шемски:smir:. Се си иде со некоја возрасна граница. Муабет со сегашна 25,26+ годишна е далеку од сегашна 20тина. Ребел де веј генерација. И после 10 години ќе си останат исти. Не знам веројатно е до воспитанието, и нормите што релтивно постарите генерации ги имаат а твојата генерација (не мислам ти лично) ги нема. И никој не може да ме убеди во спроивното. Не после толкуја време на улицата. Во градов доминираат кучките, спонзорушите и сељаците. Се друго што постои е колатерална штета.
Не се согласувам. Одговорот можеби е Тин - Шемски, ама стојам на тоа дека не може да се генерализираат работите. Зашто ако гледаме од женски аспект, на форум секогаш машките се оштетените, они сакаат со целото свое срце, бараат девојка со карактер, а во реалноста немам баш искуство со таквите, односно тие се реткост. Ама не ги генерализирам сепак, затоа што ако налетувам на идиот, значи сепак е до мене, а не до машкиот род.

Не може да се генерализира, сепак како што реков, нема исти оттисоци на прстите, а не па дде исти личности.

Ако некое машко сака да најде спонзоруша - ќе ја најде
Ако некое машко сака да најде девојка на место - ќе ја најде.
Ако некое машко сака да најде кучка - ќе ја најде.

Истото се однесува и за девојките. Има секакви видови на машки и не доминира еден вид, ниту доминира еден вид на девојки.
 
С

Сатори

Гостин
Кучкетина сум бре, тешка и тоа.Само не со сите оние придавки кои што Фантом ги опиша на почетокот и да, вистина е тоа дека за евентуално да ми го привлечеш доволно вниманието мора да ми докажеш дека мислиш дека не сум ништо посебна, чисто за да имам со што да се „борам“.
Преминувам од садист во мазохист многу често пред да се заљубам.
Спонзоруша немам потреба да бидам.

Иако, кога вистински ќе се заљубам, си легнувам така убаво во втората група и сум мила и нежна, само додека да се заљубам, the bitch is the one who gets out!
Арогантно, пресметливо и ладнокрвно створење.:coffee:
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Се надевам дека ја гледате бесмисленоста во ваквата поделба.
Тероетски е невозможно било која да биде само спонзоруша, романтична или кучка.
И било каква друга категоризација е глупа, затоа што не држи вода.
А, темава потсеќа на онаа со цената на жените, у која едни убедуваа дека секоја жена е спонзоруша, а други тврдеа нешо друго. И никој не беше во право.

Ова за што зборите тука се предрасуди. Да, добри за да мудруваш со некој до сабајле, али без реална основа.
 
Б

БејбиГрл

Гостин
Не барам пари и убавина, несакам романтика, не сум кучка...хм, мора да ти фали уште некоја категорија
Исто е и од женска страна коа глеаш, постојат вакви категории и на машки. И јас цело време на форум читам како вие сте сите фини, добри, искрени, како сакате фини девојчиња, а коа излезам надвор сите трчате по оние кои ги нарекувате кучки и само гледате да легнете нешто.
Јас незнам шо ценам, нема правило...еднставно коа има привлечност, хемија другото е небитно (ова за почеток на врска) а за понатаму ценам многу работи, искреност, доверба и сл
 
Член од
24 октомври 2008
Мислења
328
Поени од реакции
5
Истото се однесува и за девојките. Има секакви видови на машки и не доминира еден вид, ниту доминира еден вид на девојки.
se soglasuvam site sme razlicni:smir:

Najbitno e da ima hemija,a ostanatoto zavisi koj sto bara i sto mu e potrebno vo edna vrska.:smir::pipi:
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
230
Поени од реакции
9
А зошо да си кучка? Ти го полни егото? Фаца си меѓу другарките? Шо?

:coffee:Баш кога пишав кучка сакав да дадам објаснување во заграда, ама се предомислив. Кучка за тие што заслужуваат. За его? :vozbud: немој жити све(тоа само машко може да го прави). А фаца не сум и не се правам, у принцип све што правам правам за мене не за другите.:helou:
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
Мислев на темата жените ќе си кажват шо ценат.

Отварање, гледам мажи се жалат.

Да знајте дека секогаш постои можноста вие да сте грди, досадни или по кој и да било начин непривлечни. Не се жените криви.

Муабето мене ме потсеќа на:
-„Шо бе брат корпа ти мана?“
-„Абе остаја па ти, КУРВА!“
 

Kajgana Shop

На врв Bottom