Која раса на кучиња ви е омилена?

Мајло

B I S
Член од
22 јуни 2009
Мислења
1.594
Поени од реакции
940
Куче со став кога стои, и со мозок со кој паметно размислува е дефинитивно ова

незнам како ќе издржам до Март месец али ќе го имам
Стафорд а?Одлично куче,супер куче!Можам да кажам дека после пит булот е најсовршеното куче досега,сила верност кон газда,бестрашност, лојалност...Совршени кучиња се АСТ и АПБТ.

А од каде ќе го земеш,ако не е тајна?
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
457
Стафорд а?Одлично куче,супер куче!Можам да кажам дека после пит булот е најсовршеното куче досега,сила верност кон газда,бестрашност, лојалност...Совршени кучиња се АСТ и АПБТ.

А од каде ќе го земеш,ако не е тајна?
Од еден маалски другар, кој го има земено од Кичевчанецот шо има прилично големо легло. Вчера го гледав педигрето и е машала машала полно :)
 

Мајло

B I S
Член од
22 јуни 2009
Мислења
1.594
Поени од реакции
940
A ова на сликава е некој од родителите?



А оваа како ти се допаѓа?

 
Член од
27 мај 2009
Мислења
10
Поени од реакции
2
Омилена раса на кучина ми Пит булот
 
Член од
23 мај 2009
Мислења
958
Поени од реакции
727
Ја сум чувала доберман, стварно ја сакам расата. Ми се допаѓа дога, мада не би чувала пошто се многу големи а така као фамилијарни кучиња ми се лабрадорите (особено ми се допаѓа жолтиот)-ко за у амерички филм:куќа, двор, деца и лабрадор:).
Особено не можам да ги поднесам малите раси (без навреда кон љубителите) како француска пудлица (и уште ако е исфризирана, леле...), пекинезер-че, пинч (мислам така се вика, што личи на минијатурен доберман) и слични.

Кучиња како стафорди и пит-були некако ми се многу страшни (ваљда дека ги користат и за борби), па ми делуваат непоуздано а иначе на изглед ми се допаѓаат.
 
Член од
8 ноември 2008
Мислења
224
Поени од реакции
2
Главно ги сакам сите, но најубави ми се Хаски....
 

Мајло

B I S
Член од
22 јуни 2009
Мислења
1.594
Поени од реакции
940
Шарпланинец,пит бул,стафорд,дого аргентино и бул дог.Особено првите две раси!
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
Хаска, германски овчар и шарпланинец. Не сум љубител на чивава и такви "глувчиња". -.-
 

Милојко

Идем Куме Кући
Член од
17 ноември 2008
Мислења
3.072
Поени од реакции
553
Шарпланинец и Вучјак





Пред 25 години мојве имаа вучјак мелезен со вук. Кучето беше нешто невидено.Огромен врат и гради, никого не лае се додека не се фати за некој предмет во дворот. Мана, одвреме навреме завиваше :tv:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom