Која е разликата?

Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
Ете така што убаво и точно си кажа Годес, шо се замараме толку кога пак сиот чин се сведува на исто, поети у кревет нема, има две души кои си уживаат во чинот.
pomegu seksot i vodenjeto ljubov ima ogromna razlika,e sega koj ja pocuvtvuval(koj vodel ljubov,a ne samo fizicki seks)ke ja znae razlikata,a koj ne pocuvtvuval ne.a toa ne znaci deka nema razlika.
a kosarka i rakomet isto li e? i dvete se igraat so topka i dvete se igraat so race.
 

Emma

Supergirl.
Член од
7 јуни 2006
Мислења
3.045
Поени од реакции
157
Четрсто миљарде теми на оваа слични и прилични, ја таа на Тамара ја памтам, барај во нејзини теми, мисли, пусти, оно нема. :icon_lol: Еве ја, како и да е (сосе глупиот ми пост :icon_lol: ) . Споена само.
a kosarka i rakomet isto li e? i dvete se igraat so topka i dvete se igraat so race.
Ај бе не зезај. :icon_lol:
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
Четрсто миљарде теми на оваа слични и прилични, ја таа на Тамара ја памтам, барај во нејзини теми, мисли, пусти, оно нема. :icon_lol: Еве ја, како и да е (сосе глупиот ми пост :icon_lol: ) . Споена само.

Ај бе не зезај. :icon_lol:
sto ne ti e jasno?
 
Член од
28 август 2007
Мислења
308
Поени од реакции
8
Сигурно не е водење љубов под скали во една зграда туку е СЕКС спонтан,див и убав.:vozbud:
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
seks moze i vo trojka,cetvorka i tn.,masturbacija,so seksualni pomagala,swinganje i sl.,a toa ne e vodenje ljubov.
 

Ајанта

Македонка
Член од
21 декември 2008
Мислења
580
Поени од реакции
37
Секс VS водење љубов- има ли разлика?

Гледам низ темиве во љубов и секс, те секс, те водење љубов, тинтири- минтири. Според мене, секс е секс, иако терминолошки низ потфорумов водење љубов се употребува за секс со личност која емотивно ни значи, сепак, технички гледано, секс е секс. Или се лажам, или се самозалажуваме кога правиме разлика со кого се сексаме, со некого за кого сме емотивно врзани или со некој кој само физички не привлекува, оти и во првиот случај за секс треба физичка привлечност, не меѓусебно разбирање по прашањето на глобалното затоплување:pos2:
 

Little Lady

Born To Be Wild
Член од
28 октомври 2008
Мислења
339
Поени од реакции
8
добро прашање и баш ме интересираат мислења
во право си секс си е секс...само ги има двата термини ради она постои ли секс без љубов - епа постои и тоа е то што му викаме секс :kesa: а фала богу постои и секс со чуства и љубов..па тоа меѓу нас си го нарекуваме водење љубов
 
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.662
Поени од реакции
946
ако ти направам дупка в ѕид...пак ќе кажеш дека си имал секс или си водел љубов?:jaj:
Сум си исполнил некоја своја перверзија во тој случај :)
Обично преферирам дупки по свеж асфалт, топло е.
 

Шмекерот

Еден и единствен
Член од
24 мај 2008
Мислења
1.767
Поени од реакции
384
Па има разлика да. Сексот ко секс може да биде див и груб и тоа да биде супер. Ја на пример можам да имам секс со многу шмекерици афтер шмекот...и да биде како од порничите. НО...само со една можам да имам право водење љубов. Онака коа ќе имам секс со нејзе да ја погалам и бацам нежно у окцето. И после сексот занесно да се гледате и уживате еден во друг. Е тоа е водење љубов. Не можеш секој да го галиш и милуваш после секс. :smir:
 

Бушавка

Differentiated by Style
Член од
4 јули 2008
Мислења
746
Поени од реакции
61
Исто е нели дупка е дупка нели?
Напрај си дупка у ѕид дома...па нели дупка е дупка,

Едит: А да...моеш и во асфалт ако начекаш топоп, ако не кажи, ќе направиме нарачка
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.796
дали воопшто ја има меѓу секс и водењељубов?
и што сакате повеќе секс за една вечер или долга и слатка љубов??? :)
:back:
Сексот е партерна гимнастика.Додека пак водењето љубов ти е нешто боженствено,кога ќе се сплотат енергијата од двајцата партнери се излегува надвор од овој универзум во безвременската и безпросторната убавина на нештата.Нејќам секс за една вечер, ама пак сум многу внимателен околу тоа долга и слатка љубов.
 

Annabel

Неутрална*
Член од
18 декември 2008
Мислења
1.298
Поени од реакции
183
Па има разлика да. Сексот ко секс може да биде див и груб и тоа да биде супер. Ја на пример можам да имам секс со многу шмекерици афтер шмекот...и да биде како од порничите. НО...само со една можам да имам право водење љубов. Онака коа ќе имам секс со нејзе да ја погалам и бацам нежно у окцето. И после сексот занесно да се гледате и уживате еден во друг. Е тоа е водење љубов. Не можеш секој да го галиш и милуваш после секс. :smir:
Баш така...дефинитвно постои разлика помеѓу секс и водење љубов.Мене најискрено поише ми се свиѓа второто иако у секое време сум расположена и за нешто погрубо и онака...набрзинка :helou:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom